Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió közel...

Szülés utáni depresszió közel egy évvel szülés után?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap sírok vagy három hónapja. Ma beszéltem egy régi ismerősömmel és kérdezte mi van velem. Elmondtam hogy érzem magam. Hogy imádom a gyerekem de a bezártság tönkretesz. A párommal sajnos sokat veszekszünk. Ő rendszerint ilyenkor elmegy autóval. Ma is volt ilyen. Úgy érzem nem találom a helyem, főleg ahol élünk. Miután ezeket elmondtam az ismerősömnek azt mondta, hogy túl kell élni ezt, és egyébként is ő ezt nem akarja hallgatni és közölte nem akar velem többé beszélnie. Pedig csak tényleg elmondtam hogy érzem magam. Közel hét éve ismerjük egymást, mivel volt ő is ilyen helyzetben gondoltam megérti vagy esetleg tud tanácsot adni. Hát nagyon rosszul esett. Ma pl a lányom egyik szobában sírt én a másikban. Nem tudom mi lesz. Minden nap ilyen lassan. Próbálok ezen dolgozni de nagyon egyedül vagyok a babammal. Tudom vagyunk így páran, de senki bemegyek tudja atvenni szegényt egy kicsit. Most az ismerősöm dolga is rosszul esik, pluszban ami van. (((


Egy szomorú anyuka


2018. nov. 22. 23:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
És a gyerek születése után lett ilyen a kapcsolat vagy már előtte is egy rakás szr volt, csak azt hitted majd a gyerek megoldja?
2018. nov. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
41%

Bizony mert akkor főleg kussolj és nem merj boldogtalan lenni....


(irónia)

2018. nov. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Add bolcsibe es menj dolgozni, maris nem vagy bezarva. Ez miert nem jo?
2018. nov. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
7-es értjük a jó szándékot, de ez senkinek se segít semmit, nem jó helyen rugdalózol.
2018. nov. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ezen mész keresztül.

Lehet egy komoly depresszió igen és akkor a legkönnyebb azt mondani, hogy szedd össze magad, ez kb. Olyan, mintha egy törött lábúnak mondanám, hogy fuss utánam és jobb lesz...

Viszont, ha depresszió, akkor fontos lenne, hogy megfelelö pszichiátert és pszichológust találj, ezt a házi orvoson keresztül TB támogatottan is megteheted, élj vele.

Ha nem depresszió, hanem egy nagyon nagy szomorúság, ideiglenes rossz állapot, akkor tudnod kell, hogy ez egy mehéz helyzet. A társadalom azt sugallja, hogy oké szuper, szültél egy egészséges gyereket, van férjed mostmár élj boldogsn míg meg nem halsz, mert mit akarhat még egy nö...

De egy éve bezártnak érzed magad, gondolom a baba elötti állapothoz képest sokat változott az életed, a rutinjaid, a kapcsolatotok.

Ezekhez szokni kell és új tevékenységeket találni a régiek helyett, amik feltöltenek párként, családként, de egyéníeg is!

Hetente van-e olyan este, mikor a férjed otthon marad a kislányotokkal míg te elmehetsz sétálni, edzeni, egy barátnöddel találkozni? Van e kéthetente, havonta olyan rendszeres este mikor te és a férjed mentek el moziba, színházba, egy vacsorára míg valamelyik nagymama, vagy rokon vigyáz egy két óra erejéig a babár? Napközben van e olyan program, amire rendszeresen mész? Ringató, baba-mama torna? Vannak e kisgyerekes barátnök, akikkel találkozhatsz?

Este miután letettétek aludni a kisbabát tudtok e inni egy pohár bort a férjeddel? Tudtol e nézni hybsorozatepizófot ha filmet nem is, vagy tudtok e beszélgetni arról, mi volt vele a munkában, mi van Veled? Ez mind mind segíthet!!!

A baba elött milyen volt a kapcsolatotok?

Ez egy új idöszak. Más. De nem kell, hogy rosszabb legyen, mint ezelött volt, söt!

Találnod kell dolgokat, amik a babán túl örömet szereznek. Találj uj célokat, hosszú távúakat is.

Az viszont nagyon rossz, hogy a helyet sem szereted, ahol laktok. A lakást/házat nem, vagy a községet? Ezen lehet változtatni?

A babádnak egy boldog kiegyensúlyozott anya kell elsösorban, ehhez pedig Neked énidö. Ez van! A férjed is fogja fel befektetésnek, ha több idöd jut feltöltödni egy boldogabb feleség várja majd otthon és ezáltal biztos, hogy egy boldogabb gyerek és jobb hangulat is.

2018. nov. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!