Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek késő ősszel, télen...

Akinek késő ősszel, télen született a babája, hogyan oldotta meg kutyasétáltatást?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, volt-e valaki hasonló helyzetben, mint én. Ti hogyan oldottátok meg a kutya sétáltatását napközben? Segített valaki, vagy ritkábban mentetek ki?

Én 5,5 hete szültem. Október végén még nagyon szép idő volt, így nem okozott gondot a kutyával és a babával lemenni. Egyik kezemben a póráz, a másikkal a babakocsit toltam, de szerencsére olyan környéken lakunk, ahol javarészt el lehet engedni a kutyust.

Mostanában viszont hideg, nyirkos idő van, így a babával nem merek levegőre menni (szellőztetés van, illetve a védettebb erkélyre is kiteszem néha jól felöltöztetve.

Panellakásban lakunk, így napközben a kutya nem tud mozogni. A párom munka előtt reggelente 7-fél8 körül leviszi sétálni, illetve amikor hazaér, akkor is elmennek egy jó hosszú körre és még elalvás előtt is lemennek egy rövid egészségügyi sétára.

De nem hiszem, hogy ez a kutyusnak elég lenne, tekintve, hogy korábban rengeteget vittem erdőbe sétálni. Gondoltam a kutyanapközin, de az alkalmanként 2500-3000 Ft, és hát valljuk be, kisbaba mellett minden fillér számít - ne értsetek félre, nem szeretném elhanyagolni a kutyust, ő is családtag, ezért is tettem fel a kérdést.

Ja, a családtagok sajnos nem ebben a városban élnek, a barátokat pedig nem tudom napi szinten megkérni.



2018. nov. 23. 10:19
1 2
 1/14 anonim válasza:
92%

Nem kell túlfélteni a gyereket. Jól fel kell öltöztetni és vinni sétálni. Persze tudom senki nem akarja, hogy beteg legyen a gyerkőc, de hidd el, ha így túlfélted és nem tanul meg a kis immunrendszere küzdeni a bacik ellen, mikor bölcsödébe kerül non stop beteg lesz. Sajnos sok ilyen gyerkőcöt ismerünk. 1 hét bölcsi 2 hét betegség otthon. A szülőknek is nagyon megterhelő,mert a munkahelyek nem éppen elfogadóak,ennyi hiányzás mellett.

Mostmég otthon vagy vele, ez a főálássod egy darabig,úgyhogy most kell neki esélyt adni,hogy beteg legyen. Igen tudom,hogy a széltől is óvná őket az ember ,de később ennek nagyon meg szokott lenni a böjtje.

2018. nov. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyereket beteszed a babakocsiba és együtt mentek sétálni.

Olyan hideg nincs, hogy a gyereknek baja lenne a mindennapos sétától, az egyetlen "hátrány", hogy edzettebb lesz és nem tud "megfázni"!


Nekem ugyan nem kutya volt, hanem kisiskolás nagyobb gyerek, aki kb 2 km-re járt az iskolába, autó, busz, nem volt, rokon, ismerös szintén nem, ezért reggel meg délben minden nap kétszer mentünk az iskolába meg vissza. A kicsi november elején született, szóval még kisebb volt, mint a tiéd most.

Amíg nem került közösségbe, addig nem volt még csak náthá sem, pedig voltak -20 fokos reggelek is.

2018. nov. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Na jó, akkor kimegyünk :)

Igazából nem is a hideg a gond, hanem ez a nyirkos, ködös, szeles idő. Persze, hogy nem akarom túlfélteni, csak hát első gyerek :)

A védőnő is, meg az orvos is azt mondta, hogy ilyen időben nem szabad kivinni a babát, ezért nem mertem kockáztatni.


Mit adjak rá szerintetek, hány réteget? Hétfőn voltunk vele a dokinál tanácsadáson, akkor volt rajta egy ujjatlan body, egy hosszú ujjú body, zokni, nadrág, pulcsi, annak a tetején egy bundás overál, meg sapka. Úgy láttam, hogy nem fázik (akkor itt volt egy kis havazás is).

A mózeskosárban van még egy bundazsák is, meg tudok betenni plédet is - ebben csak nem fázik meg télen se, ugye?

2018. nov. 23. 11:38
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Decemberi a lányom, párom csak hétvégente jár haza, segítségem 0.

2 hetes korától mentünk ki napi 2-3 alkalommal (kutyaséta, bolt, nagyszülők stb).

A legnagyobb esőben, szélben, fagyban is le kell vinni a kutyát legalább reggel-este, így mindenképp kimozdultunk.

A gyereknek semmi baja nem lett természetesen, max. néha én voltam lusta a szélviharban, vagy épp a 30-35 fokos hőségben kimozdulni, de muszáj volt.

Kendőben magamra kötöttem, nemhogy fáztam, de néha még meg is izzadtam, olyan jól melegítettük egymást.

Babakocsit sosem használtam, az nagyon macerás lett volna kutya mellett és emeletet járva.

2018. nov. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
Ugyan ebbe a cipőbe vagyok...fiam 8 hetes...mondjuk kertesbe vagyunk, de a kutyus hozza volt szokva hogy egy nap 1x megyünk sétálni...most ez nincs csak 2-3nsponta. Ilyen nyirkos időbe nem viszem ki a gyereket, mert a gyerekorvos, es a védőnő is azt mondta hogy ne,ha nem muszáj...-5fokig lehet kivinni tiszta száraz idoben. Megpróbálok vele a kertben lasztizni, keresoset jatszani, meg engedelmessegit gyakorlunk. Mondjuk en könnyebb helyzetben vagyok mert van kert, de latom hogy kk van szegény...varom h nagyobb legyen a gyerek es hogy menjunk.
2018. nov. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
7%
Egyrészt nincs hideg, nyugodtan kiviheted a babát, talán mínusz 5 fok alatt nem szabad, másrészt a kutyát napi háromszor (!) leviszi a férjed, szerintem nagyon is jó dolga van, nem baj ha nem viszed ki.
2018. nov. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Német vizslám van, 4 éves volt, mikor született a fiam, szintén novemberben. Ugyanúgy sétáltunk rossz időben is, annyi óvintézkedést tettem, hogy nagy szélben, nyirkosabb időben, ködben is felcipzároztam az esővédőt, nem csak akkor, mikor konkrétan volt csapadék. Eleve fajtából adódóan extrém mozgékony és aktív a kutya, egyértelmű volt, hogy nem gyötröm a bezártsággal azért, mert baba van a háznál. Reggel a férjem vitte, délben nagy sétára én a gyerekkel, ez minimum másfél-2 óra, hidegben, ködben is, tényleg csak az extrém szél és szakadó eső volt az, ami lekorlátozta egészségügyi sétára a köreinket. Munka után és este meg szintén a férjem vitte újra, neki napi 2 nagy sétája van és olyan plusz 2 egészségügyi. Nem lesz annak a gyereknek semmi baja a jól védett babakocsiban, lesz egy rendszer az életében ilyen téren is, hamar megszokja, jól felöltözteted, raksz esővédőt és hajrá, a rendszeres "kötelező jellegű" levegőzés csak a hasznára válik, hidd el.
2018. nov. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Rendben, meggyőztetek, bátrabb leszek ezután :)


A 12:45-ös válaszolónak csak annyit, hogy a 3 séta persze, hogy jobb, mint a semmi, de ebből csak egy a hosszú séta. Egy magyar vizsláról van szó, aki bár igazi kanapékutya, és a lakásban rettenetesen lusta, azért mégis hozzá volt szokva a napi 3 hosszú sétához. Ebben mindig volt erdő, játék, bandázás a többi kutyahaverral. Ezért lenne jó, ha napközben is le tudnám vinni legalább egyszer még.

És hát azért, mert baba született, neki még az igényei megmaradtak!

2018. nov. 23. 13:26
 9/14 A kérdező kommentje:

A 12:04-es válaszolótól kérdeznék! Milyen kendőt használtál? Nekem karikás kendőm van itthon, de nem vagyok biztos abban, hogy a legjobbat választottam, de lehet csak bénán kötöm fel, ugyanis nem érzem annyira biztosnak a tartását.

Mit adtál a babára a sétákhoz? Mert ahogy írod, még ott voltál te is plusz egy "rétegnek", gondolom nem kell annyira beöltöztetni, mint egy babakocsis sétához.

2018. nov. 23. 13:28
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Babakocsis sétához se kell annyira, mint ahogy te beöltözteted. Amit leírtál ruhamennyiség -15 fokban normális. Bundazsákra még semmi szükség, ha ott az overál. Az overál alá is elég 2 pamut réteg. A mózes szélvédett.


Kendőhöz attól is függ, hogy közös kabát vagy kívülre kötöd. Közös alá elég egy hosszú body, pamut nadrág, zokni. Kilógó részek miatt sál, sapka. Kész.

2018. nov. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!