Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes baba nehezen alszik el?

6 hetes baba nehezen alszik el?

Figyelt kérdés
6 hetes babánk nehezen alszik el. Órákig kell ringatni mire elalszik, és akkor is még sokáig kell sétálgatnunk vele, különben egyből felébred. Másnak is ilyen nehezen alszik el a babája? Van valami tippetek, hogy mivel tudnánk megkönnyíteni az elalvást? Egyébként vegyesen táplált. (Anyatej+tápszeres pötlás)
2018. nov. 23. 23:35
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk csak a cici segít. Szopi párnán szokott enni, el is alszik de mikor leteszem fel is ébred egyből. Ilyenkor mellé fekszem és úgy szopizik hogy mindketten fekszünk, persze ez csak akkor megoldás ha mellettetek alszik. Legyen sötét és csönd- valami monoton hangot tegyél be neki akár youtube-ról, nálunk a hajszárító hang, megnyitott csap, és az eső(vihar nélkül) hang jött be nagyon. Esetleg csavard be a takarójába úgy hogy a kezei is bent legyenek, ez arra fogja emlékeztetni hogy az anyaméhben sem tudott olyan nagyon kapálózni a vége felé.

Szép álmokat! :)

2018. nov. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Az előző válaszoló annyi hülyeséget hordott össze, hogy az már fáj. Mindkét gyerekem 6-8 hetes korától végigalussza az éjszakát. Szintén vegyes táplálás mellett. Semmi nem kell hozzá csak következetesen betartani a napirendet. Ne aludjon veled a gyerek, hanem a saját ágyában, légzésfigyelővel.
2018. nov. 24. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Saját ágyban alszik, velünk egy szobában. Mi az a napirend amit sikerült vetartatni és higyan?
2018. nov. 24. 06:37
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó semmi hülyeséget nem mondtam! Mi az hogy ne aludjon vele a gyerek, mindenki saját maga dönti el hol aludjon a gyerek! Attól hogy te retardált vagy és rá feküdtél volna attól még nem mindenki ilyen! És attól hogy a te gyerekeid végig aludták az estéket attól sem lesz minden gyerek ilyen! Na az ilyen hozzá szólások fájnak!!
2018. nov. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, egy ilyen pici babánál azért nem egyszerű napi rendet tartani, hiszen elég egy mozgalmasabb nap és máris több az inger, máris nehezebben alszik el. Az estéket tudnám leírni nálunk hogy néz ki:

18:30kor megkapja a D-vitamint, és utána fürdés, utána pelus(ezt csak azért írom mert mi éjszakára másik pelust használunk mint nappal.) Ez általában fél óra alatt kész is van. Innentől már nem igazán játszunk vele, inkább ringatjuk, énekelünk neki, halkabban beszélünk kicsit, és egy kicsit kisebb fényű villany ég, pont azért hogy már ne érje annyi inger, ők sokkal fogékonyabbak a fényekre+zajokra. 19:30kor eszik, és általában ilyenkor már bele is alszik, nyolc után kicsivel már mindenki ágyban van.


Ha nagyon bizonytalan vagy akkor google-be beírod hogy "baba napirend" rengeteg szakember által írt cikk van. De kikérheted a védőnőd véleményét is ezzel kapcsolatban.

2018. nov. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerkőcünk van a legkisebb 5 hónapos.


Napirendet nagyon nehéz 6 hetes korban tartani és talán nem is kell.

Mindkét válaszoló jókat írt szerintem.

Egyik babám nekem is úgy aludt el,hogy mellettem,másik a kiságyban magától,a harmadik pedig a hintában szeret elaludni.


Ami mindegyiknél közös volt, hogy 18:30 fele fürdetés,krémezés maszirozás,pelus,vacsora,fektetés. Mindez gyér fénynél,lehetőleg csendben(bár ez teso szám emelkedésével nehezebb)


Érdemes kiprobálnod nektek mi a jó,kényelmes.

2018. nov. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondoltam, hogy 6 hetes babánál nem lehet napi rendet tartani, éppen ezert kérdeztem vissza, hogy ez hogyan sikerült...

Akkor marad a ringatás, ha nagyobb lesz majd probálkozunk más altatási módszerekkel.

2018. nov. 24. 10:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Én anno rengeteg dolgot kipróbáltam. Végül napközben cicin vagy babakocsiban alvás, este meg hosszú hetek után kiderült, h 11kor alszik el. Mindenki szerint borzasztó dolog ez, most 2 éves, fél 9kor alszik el és reggelig. Viszont 8lvass utána ennyi idősen mennyi az ideális alvás-ébrenlét és a babád igényeinek figyelembevételével alkalmazd. Ez ad egy viszonyagos napirendet amit utána simán lehet változtatni. Pl ne hagyd aludni késő délután 4-5 órákat, viszont ne engedd h túl sokat legyen ébren két alvás közt.
2018. nov. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8as vagyok. Hozzátenném, hogy volt hogy csak rajtam aludt, volt h kiságyban, elaludt magától is, de főleg cicin, volt h egész éjjel aludt, vagy épp óránként kelt. Nyugi nem fog így maradni, csak most még hihetetlen h egyszer aludni fog.
2018. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!