Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyerekkel mennyivel...

Két gyerekkel mennyivel nehezebb, mint egyel?

Figyelt kérdés
Természetesen tudom, hogy ez attól is függ, hogy hány éves a nagyobbik így kérem mindenki a saját tapasztalatát írja le :)
2018. nov. 25. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Sokkal könnyebb. 1 év van közöttük. Ovisok, együtt játszanak, fürdenek, közös szoba. Vigyáznak egymásra. És már én is tudok laza lenni. Egy gyerekkel csupa szorongás voltam.
2018. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Van mikor 4x nehezebb, máskor semennyivel.

21 hónap van a gyerekeim között. Az eleje nehéz volt, a kicsi fél éves korig ölbebaba volt, nagyon sokat sírt. Keveset aludt, azt az időt teljes mértékben a nagyobbnak szenteltem, házimunka sokszor estére maradt. A férjem folyamatos műszakban dolgozik, ő is kivette a részét amiből csak tudta, ha itthon volt. Volt mikor egyszerre üvöltöttek, vagy a nagyobbtól alig tudtam elaltatni a kicsit vagy a kicsi felsírta a nagyot és estig ment a műsor, mert fáradtak voltak. Aztán hullámzó volt, volt mikor könnyebb, máskor nehezebb. Pl mikor elkezdett kúszni a kicsi és kezdődött, hogy nem hagyja a nagyot játszani. Őszintén, nem csinálnám megint végig. Már 16 hónapos a kicsi és jól elvannak ha épp nem nyúzzák egymást játék miatt, sokszor elvannak egymás mellett, éjszaka alszanak, ebéd után alszanak. Együtt is néha elvannak, pl egymást kergetik. Most nem érzem, hogy nehezebb lenne 2 gyerekkel, összeszoktunk. Sőt, amennyire emlékszem, a nagyobb ennyi idős korában nehezebb volt minden mint most, igaz terhes voltam. A terhesség viszont kemény volt.

2018. nov. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
2 év különbséggel kb. 5x olyan nehéz, mint egyel volt. Rémálom.
2018. nov. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Nekem sokkal nehezebb. Nem 2-szer annyira, mert ez nem ilyen egyszerű... Egy ismerősöm mondta, és mélyen egyet tudok vele érteni:van akinek 1 gyereke van, és van akinek sok. A 2 már sok, mert nem külön-külön léteznek egymás mellett. Folyton alkalmazkodni kell mindenkinek mindenkihez. Az állandó több irányba figyelés és aggódás iszonyú kimerítő.
2018. nov. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Az első gyerekem gondatlanságból született. 17 voltam és a barátom egy p.ö.cs volt és el is hagyott, amint megtudta. Csak anyukám volt, aki sokat dolgozott, de Ő azért mellettem volt, sokat magyarázott, hogy mit hogyan kell. Levelezőn folytattam a sulit, majd dolgozni kezdtem, a lányommal közben agyon izgultam magam, mindentől féltettem és féltem, hogy elrontom. Közben lett rendes barátom, akivel azóta összeházasodtunk és a lányomat sajátjaként szereti. 10 éves volt, amikor megszületett a tesó, akivel már sokkal könnyebb, mert a lányom is sokat vigyáz rá. Szóval bizonyos helyzetekben könnyebb, ha van egy nagyobb tesó. Szerintem az a legrosszabb, ha több pici gyerek van, annyi fele figyelni.
2018. nov. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően szófogadó gyerekeim vanank, kisebb csínytevéseket elkövetnek, de nem ön és közveszélyesek. 2 és 4,5 évesek, könnyű velük, pedig tartottam kicsit tőle.
2018. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!