Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell/lehet elkezdeni...

Mikor kell/lehet elkezdeni nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés

Úgy érzem már most kellene. 9honapos és ugye minden érdekli. Ha a kalyhahoz megy akkor határozottan mondom h Nem szabad, mert megegeted magad.. Néha úgy érzem érti csak nem érdekli. Ugyanis néha mosolyog és vagy tovább csinálja vagy nem.. Általában igen.

Jol csinálom!? Vagy még korai? Ti hogy csináltatok? Tippek?


2018. nov. 26. 20:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
6%
9 hónaposan hiába mondod neki, hogy nem szabad.. Mondogathatod, de felesleges, csak a szád kopik. Veszélyérzetük sokkal később alakul ki. A kályhához meg vegyetek rácsot, amivel elkerítitek, mielőtt ti lesztek a következők, akik benne lesznek az esti híradóban égési sérüléssel...
2018. nov. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Bocsi, de élek azzal,amivel egy felnőtt élhet és veled nem értek egyet.. Rengeteg családban van kályha és amúgy nálunk abban a helységben ahol nem vagyunk sokat! :) nálunk is volt.. És nem hinném h voltunk a hírekben!
2018. nov. 26. 21:01
 3/23 A kérdező kommentje:
Amúgy itt nem a veszélyérzetre gondoltam.. Hanem arra h értik e már mi az a nem, vagy a nem szabad!! :)
2018. nov. 26. 21:02
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

Nehogy korai..

Sőt


A 4 hónapos lányomnak is van, hogy mondom nem szabad


Hamarabb tudja majd mit jelent


Jah és már most reagál rá

( foga van és szopi közben harapott volna..

"Nem szabad" megróvóan néztem

Bem csinálja

Néha huncutul elkezdi... Nèz.. Csukja össze az ígyét az 1 szem fogával


Rászólok.. Akkor csak bekapja a bimbót huncut nézésseltehát tuti érti

2018. nov. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Na pont ez az.. Hogy én is úgy látom, hogy érti. Mert mosolyog és vagy tovább csinálja míg újra nem szólok rá vagy abbahagyja,nem csinálja tovább!

És ezt 4hete vettem észre, mert akkor már nagyon benne volt a mászásban, 2 hónapja mászik. De 1 hónapja nyitogatja a fiókokat, szekrényeket, vagy bekapja amit nem kéne, virágot piszkálja (nagy, nemtudom hova tenni, majd megtabulja h nem szabad tépni) csak félek h már most elkestem mert nem mindig hallgat ám rám 😃😓

2018. nov. 26. 21:07
 6/23 anonim ***** válasza:
54%

Jol csinalod. Nem szabad, neemszabaaad, nee. Neeem szabad neee. Gyereleonnan, nemszabad. Nem nemmegyunkoda. Nem ulj le. Nemszabad. Nem. Ne nyulj oda, neveddaszadba, nem neeem, ne ne dugd bele,. Ne dobd bele, ne ontsd ki neem.


Par hónap ismetelgetes utan menni fog neki.


Mas tippem nincs, felesleges felidegesiteni magad ha pl. 20szor elmondod, h ne dobd le, le fogja dobni 21szer is. Kar mondogatni.


Nem erti hogy ha ez lesz akkor azt kapsz (pl, racsapok a kezedre ha belenyulsz). Egyszeruen kell! NEM.


Meg feleslegesebb racsapni a kezere. Ugyanis, mindent utánoznak es par honap mulva ugyis az eszkoztaruk resze lesz az agressziv fellepes, a düh (nem hiszti inkabb csak az akaratero nyilvanul meg, es a dac jon ki) igy ha akarod ha nem csapkod majd ha mondod NEM. (nekem a vedono mobdta ha nem akarom, h csapkodjon en se csapjak meg finoman se a kezere mert eltanulja azonnal es arrol nehezen szokik le. Bar alapbol nem is tettem vna)

2018. nov. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Egyenlőre nem lettem egyszer sem ideges. 100x elmondom, 100 veszem onnan el a kezét. 100veszen fel az itatopoharat ha eldobja, 100x elmondod ugyanazt vagy 100x kérem hogy ne menjen ki a folyosóra mert ott nem látom.

Úgy érzem lényeges az is h indokolja mit miért nem szabad.. Persze lehet hülyeség. De egyszer csak érti majd azt is.


Köszi! :)

2018. nov. 26. 21:23
 8/23 A kérdező kommentje:
Nekem eszembe se jutott se finoman kezére csapni sem ilyesmi. Főleg mivel a csíp csíp csokat úgy mutatja h 2x a kezfejere csap :Digy lehet elkezdene mutogatni h enekeljek.:DD
2018. nov. 26. 21:24
 9/23 anonim ***** válasza:
18%
Persze, mert a te gyermeked 9 hónaposan nyílván tudja, hogy a kályha életveszélyes, és egy cuki "neeemszabaddal" el is van intézve, hogy ne menjen oda. Ha tovább csinálja mosolyogva pont tojik arra, hogy te mit dumálsz neki. Persze, el lehet kezdeni neki tanítani, hogy mi a helyes, de ennyi idősen ne várj sok eredményt...
2018. nov. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%

Nemtudom 9es, nalunk konvektor van. Erdekes, elmondtam neki kb 2000szer hogy nemszabad es kepzeld nez ram es eljon. Sot neha ha tudja, hogy nem szabad, elobb ram nez es ha szolok eljon. (en sem azert irtam mert felidegesit de a mienink 3es fel eves es 16 honapos mar..

A 16honapos neha azer mar kicsapja a biztosítékot ha belemerul, (nyilvan a nagy meg mar nem kispalyas..) igyekszem nem kiakakdni, de hazugsag lenne reszemrol mindenhez boldog pillangos mosolyokat dobni, hat neha nem tudom sirjak vagy nevessek vagy orditsak veluk egy jot.. mert hat ember vagyok en is.. Utni nekem sem amugy csak mint erdekesseg, mondtam h ez az új vedononk ezt mondta, regi amugy ennyit sem) csak igy tovabb. En hiszek abban, hogy igy lehet es eddig bejott.

2018. nov. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!