Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babánál már a...

Bogus20 kérdése:

10 hónapos babánál már a dackorszak kezdődne?

Figyelt kérdés
Pár hete ha nem tetszik neki valami (pl. pelenkázás, etetőszékbe ültetés..) elkezd üvölteni, vergődni és eldobja magát, ordít iszonyatos hangerővel, én meg csak nézek, hogy hát most meg mi baja lehet.. Ez eltart pár percig, aztán megnyugszik. Másnál is volt ilyesmi ennyi idős korban? Közben meg megkapom mindig, hogy milyen szerencsés vagyok, hogy ilyen nyugodt kisbabám van, mert társaságban olyan mint egy angyal.

2018. nov. 30. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősnek is van már akarata. Egyre több... igen az enyémek is sírtak, ha nem úgy történt valami, mint a határozott elképzeléseik szerint. De ez már csak nehezebb lesz akarat téren.
2018. nov. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Még köze sincs a dackorszakhoz. Persze akarat, akarat, de kismiska ez még ahhoz.
2018. nov. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vajon ha előbb kezdődik, hamarabb lesz vége? :-)
2018. nov. 30. 21:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben se reménykedj! :)

Ha előbb "kezdődik", az csak pont arra utal, hogy erősebb személyiség és még brutálisabb lesz.

Anno 5,5 hónapossal voltunk fejlődésneurológián, ahol a doki leírta a gyerekről, hogy "akaratos, nyűgös csecsemő". Hát volt is mitől tartani. Most 3,5 éves és rengeteg erő és következetesség kell a hisztijeihez. És még közel sincs vége. :)

2018. nov. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk ez kb 8 hónapos kora óta tart. Vannak dolgok amiket ráhagyok, pl szétdobálja az újságot, letekeri a WC papírt, sétánál arra megyünk amerre ő szeretne. Van néhány dolog amiben viszont nincs helye ellenkezésnek, azokat viszont nagyon következetesen betartom. Így is képes álltából hanyatt verni magát bárhol visítva egyetlen nem szó hallatán, de így kevesebb a konfliktus és azt a párat én is higgadtabban tudom kezelni.
2018. nov. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akaratosabb a babád sztem, a dackorszak totál más hidd el. Ennyi idősen nem is beszélhetsz dackorszakról, majd megérted miért írtam ha odajuttok. Nálunk most kezdődött, hát ami előtte volt, még csak meg sem közelíti azt ami mostanában van. Majd megtapasztalod. Jaa és mindig anya kapja meg az "igazi énjét" a gyereknek. 😃Nálunk is mindig ez megy h ez a gyerek milyen kis cuki nincs vele semmi gond, mondom persze 😃
2018. nov. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 VeDi84 ***** válasza:

Kérdező, mintha az én írásom lenne, nálunk is pontosan ez a helyzet.

9 hónapos a fiam, néhány hete "megőrült". Áldott jó baba volt, de olyan szinten előjött az akarata, hogy elmondani se lehet. Nálunk a hisztik és visítás mellé még karmolás és harapás is társul. Természetesen ez csak az apja és az én jelenlétemben, nagyszülők és idegenek jelenlétében mint egy angyal! 😊

2018. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2 evesen ugyanolyan hisztis, mint 10 hosan volt. Igen, koran kezdodott.
2018. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!