Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Szerintete...

Tapasztalt anyukák! Szerintetek buta a gyermekem?

Figyelt kérdés

Anyósom szerint buta a gyerekem, azaz az unokája. 16 hónapos. 1. Még nem szobatiszta. (Állítólag az ő 3 gyereke 18 hónapos korára mind szobatiszta volt.)

2. Vett neki ilyen építőkockát a pepcoban, de a gyerekem nem épít vele, hiába mutatom neki, hogy hogyan kell. Inkább lerombolja.

3. Formabedobót nem igazán szereti, nem játszik vele.

4. Nem igazán játszik el 15-20 percnél többet egyedül.

5. Még csak pár szót mond. (Férjem állítólag ennyi idősen már szépen beszélt).


Teljesen el vagyok keseredve...pedig rengeteget játszunk, foglalkozunk vele.


Sajnos nincs senki más akitől kérdezhetnék...kisbabás anyukákat sem nagyon ismerek.


2018. dec. 10. 21:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én odáig olvastam el, hogy 16 hónaposan nem szobatiszta a gyereked, és anyósod ezen fönn van akadva.


Ennek alapján egy biztos: anyósod buta.


Kerüld, amennyire tudod. És minden mondatát úgy hallgasd, mintha egy Lipótmezőről szökött elmebeteget hallgatnál. Mindenre bólogass, hagyd rá, ne vitatkozz, mert az ilyenekkel nem érdemes.

2018. dec. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Engem is mindig azzal bosszantanak, hogy én már másfél évesen szobatiszta voltam, a fiam 2 és fél éves, ő miért nem. Aztán kiderült, hogy bizonyos időszakonként ráültettek a bilire és addig nem állhattam fel, amíg nem végeztem el a dolgom. Pelenka ugyan nem kellett, de ez nem szobatisztaság.
2018. dec. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Dehogy buta,mármint a gyerek.

Anyosod igen.

Nrkem 3 gyerekből egy szobatiszta volt 1,5 évesen.ugyanez a gyerek 11 hónaposan futott viszont alug beszélt 2 éves koráig.

A másik kettő később csinálta ezeket viszont 3 éves korukra teljesen azomos szinten voltak.szoval ne aggódj nem buta a gyerek és kiscsoportra minden gyerek kb azonos szinten lesz,nyilván lesz aki valamiben ügyesebb de ettől a másik sem buta.

2018. dec. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de bízhatnál a gyerekedben!

Ráadásul ennyi idősen még annyira egyszerű lekövetni vagy bárhol utánnanézni mit, mikor csinálnak. Mi lesz később? Bárki bármit mond feltélel nélkül elhiszed neki?

Gondolom anyósod nem most kezdett el okoskodni. Ha már van interneted, legalább használnád. Ha a "kedves mamát" akarnád szapulni még meg is érteném. De hogy a saját gyerekedet lebutázd, még akár kétdésben is, szerintem durva.

2018. dec. 11. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ugyan már, ez teljesen normális. Nekem több ismerősöm anyukája állította, hogy ő majd szobatisztává teszi nyáron a másfél éves unokát, mert ez régen is igy volt, és majd ők megmutatják, hogy a mai fiatalok nem jól csinálják.

Mondanom sem kell, hogy egyik gyerek sem lett szobatiszta. Szóval erről ennyit.

2018. dec. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
67%

A 3. mondatig olvastam.

Aki olyan hülye, hogy a gyerek "butaságának" gondolja a szobatisztaság kérdését, annak a véleménye ne számítson neked, ugyanis az illető olyan buta, mint a sár.


NE hagyd, hogy elbizonytalanítsanak az anyaságodban!

NE hallgasd végig, ha szidalmazza, becsmérli a gyereked!

Légy erős!


Anyósod meg egy idióta.

2018. dec. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Anyósodnak valójában te nem tetszel, téged akar piszkálni, a gyereket használja fel rá.Azzal hogy azt mondja, buta a gyerek, meg nem bilizik,téged akar minősíteni, hogy azért ilyen a gyereked, mert nem foglalkozol vele, nem tanítod meg dolgokra!

A kedves anyukát küldd el a fenébe, ha ilyesmit mond.

Minden gyereknek más a fejlődési üteme.A tied egyáltalán nincs lemaradva.2,5-3 éves korára lesz egy gyerek szobatiszta.

Ő vagy hazudik, vagy már szenilis, vagy úgy lett a fia szobatiszta 18 hónaposan, hogy egész nap ültette a bilin, és elverte a fenekét ha be mert pisilni.

Tényleg ne törődj ilyen rosszindulatú anyóssal.

Játsszál sokat a gyerekkel, szeresd nagyon, vigyed magaddal mindenhova hogy sokat lásson a világból.

A mamára soha ne hagyd ott!

Mondom ezt én, 56 éves 3 gyerekes, 2 unokás nagymama.Ja és pedagógus vagyok.

2018. dec. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!