Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt valaki hasonlót a...

Tapasztalt valaki hasonlót a 6 hónapos babájánál?

Figyelt kérdés
Este megetetem, lerakom, 1 ora mulva kel. Van hogy sikerul visszaaltatni simogatassa, van hogy ki kell venni a kisagybol es elringatni. 6 hetes koratol ataludta az ejszakakat, 6 honapos koratol 4-5 alkalommal kel ejszakankent es nem alszik egyaltalan napkozben, elotte minden etetes utan szundizott. Reggel 6 korul eszik es utana tudom csak betenni a kisagyaba, mert csak a nappaliba hajlando elaludni, velem. Probaltam mar sok mindennel kiserletezni, tobb kaja estere, kevesebb kaja estere, mas takaro, mas pelenka, redony lehuz, redony felhuz, ejszakai feny, zene, egyszer bedobtam melle az aznap viselt polomat, nem hasznalt. Mi lehet a baj? Ismerem a szeparacios szorongast es a novekedesi ugrast is, de ez nem az! Nincs meg egy foga sem, de szerintem nem is fogzasi problemaval allunk szemben, mert reggel elalszik az agyaban csak este nem. Arra gondoltam, hogy a szobajaban nem tetszik neki valami, de mivel kicsi a szoba, nem nagyon tudok rendezkedni. Megkoszonok minden valaszt!

2018. aug. 28. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
A mozgása hogy áll? A lányom szintén 6 hetes korától átaludta az éjszakát, aztán 5 hónaposan elkezdett kúszni és borult az egész, folyamatosan nekiment az ágy szélének, felkelt, nem tudott leállni az idegrendszere. Most 8 hónapos, áll, lépeget, kb egy hete jól alszik újra (amikor eltelt kb 2 hét a lépegetés elkezdése óta, akkor nyugodott meg). De amúgy mocoroghat a foga is, attól, hogy nem látod még, vagy lehet, hogy valami új kaja megzavarta a pocakját.
2018. aug. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk olyan 8 hónapos korára visszaállt, de heti egy-két alkalommal azért felkel éjjel, de könnyen visszalszik. 10 hónapos
2018. aug. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam jó alvó volt kicsiként aztán a hátrafordulással kezdődtek az éjszakai ébredések. Hason alvó. Szóval felkelt arra, hogy átfordul. Onnantól hol a mászást, hol az állást gyakorolta éjszaka, új mozgásformánál a nappali alvása is egy borzalom volt, ha begyakorolta azzal nem volt baj, az éjszakák is jobbak voltak de a fogai is.. 6 és 16 hónapos kora között áttört neki 16 foga, járást is kb 13-14 hónapos korában fejlesztette stabilra, aztán volt szeparációs szorongás, minden. De tényleg úgy, hogy mire nem jött foga éppen, új mozgás miatt kelt. Aztán 16 hónapos kora óta átalussza az éjszakát néhány kivétellel, de 2,5 évesen ugyanúgy kelt néha az 5-ös fogai miatt.

A kicsi hálistennek jó alvó, viszont fruktóz felszívódási zavara van és a hozzátáplálással kezdődőtt, hogy óránként ébren volt fél órát, sírt, dobálta magát. Mondjuk a nagynál ugyanez van, csak nála az éjszakákat nem intézte el így, csak hasmenés miatt gyanakodtunk. A kicsinél azóta is az van, hogy ha valamiért fáj a hasa, a fél éjszakát ébren tölti. De se fog, se mozgás, se betegség miatt nem kel fel egyébként, 14 hónapos most.

2018. aug. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha épp valami mozgásformát tanul simán lehet oka annak, hogy rosszabbul alszik.De állítólag 6-12 hónap között alszanak a legrosszabbul a babák.Ilyenkor egy jól alvó rossz alvóvá válhat és egy rossz alvó jóvá.Nálunk születése óta rossz alvó, viszont most hogy kijöttek az első fogak és már csak a járás hiányzik a mozgásformák közül sokat javult az alvása is.
2018. aug. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hűű, fogós kérdés, tényleg a legtöbb tanácsot már kipróbáltad.


Mi azt csináltuk, hogy a szobájában a kiságyában csak este aludt. Napi alvás másik szobában, esetleg a mi ágyunkban van.

Délelőtt főleg a mi ágyunkban.


Annyira hozzászokott, hogy napközben visít, ha nem megfelelő ágyba próbáljuk rakni.


Lehet ha csakis estére raknátok az ágyába, akkor rendesen aludna.


De most ez csak hasamra ütés, ahogy látom ezt alaposan átgondoltad már és sokat kipróbáltál


(ami még talán működhet, hogy előtte jó alaposan kifárasztod tornával, fürdéssel és a többi)

2018. aug. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! :)

Tudom, hogy mas is kuszkodik a nem alvassal, en probalom megtalalni a megoldast, de lehet, hogy egyszeruen csak az idot kell kivarnom! Egyebkent meg nem kuszik, inkabb tolat :D de forog es hasrol hatra fordul es vissza! Ugy nez ki eddig tartott a jo vilagom, turelmesnek kell lennem :)

2018. aug. 28. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!