Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is ilyen volt a baba...

Másnál is ilyen volt a baba az elején? Mikor javult a helyzet?

Figyelt kérdés
5hetes a kislányom, pár napja nagyon sokat sír. Egyértelműen hasfájás,mert tekereg,nyom,erőlködik. Eddig is volt ilyen napi egy órája,de most pár napja egész délelőtt és keső délutántòl estig sírdogál.Ha már nagyon elfárad elalszik kicsit. Nincs már olyan időszaka hogy csak elvan, éber és érdeklődik.Eddig volt,pár napja ez sincs. A kaja adagján emeltünk (tápszer) de nem bukik,megeszi.Biogaiat és infacolt kap(ezt csak 3 napja),has masszázst nem szereti.nincs szegénynek egy normális nyugodt perce. Nehezen de jön a kaki napi egyszer,tegnap nem volt neki, ma lázmérőztem valamennyi kijött. Nincs valami székletlazító? Babavizet adok neki pluszba de max napi 1szer,pár kortyot. Többet kellene? Vagy mit lehet tenni?

2018. dec. 11. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A kisfiam most lesz 11 hetes és eleinte én is láttam rajta, hogy fájdalmai vannak, tekereg, elvörösödik a feje, egészen addig, amíg nem jön egy rotyi. Nem volt olyan rossz a helyzet, mint nálatok, legfeljebb 2-3 alkalommal fordult elő egy nap és mellette sok nyugodt pillanata volt. Nem próbáltuk sem az infacolt, sem a biogaiát, viszont rendeltem egy csomag Ukko szoptatós teát, nekünk ez bevált, olvass utána. Bár azt nem érzem, hogy a tejem több lenne tőle, de a kisfiam hasfájásán egyértelműen segített. Drukkolok, hogy találjatok egy jó megoldást 😉
2018. dec. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Igen, kb. mindenkinél ilyen a baba az elején, nagyjából 3 hónapos korig ez van, lehet adni neki espumisan-t, biogaia-t, édeskömény teát, stb., nem sokat használnak, fejletlen az emésztörendszere, azért kínlódik, pár hét és jobb lesz.
2018. dec. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az baj h már azt is utálom ha jön hozzánk valaki,mert ugy vagyok vele hogy a kicsi úgyis sírni fog, és nekem ciki, őt meg sajnálom, a vendégekkel beszélgetni így nem lehet. Rokonoknak mégse mondom h ne jöjjenek 3 hónapig. Sétálni is alig merem vinni,mert félek hogy azt a fél órás sétát is végigüvölti. Még nem volt ilyen,de már ezen se csodálkoznék.
2018. dec. 11. 12:27
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbàlhatsz még Colief cseppet, a nehéz kaki miatt tàpszert vàltanék, sok babát megnyugtat ha magadra kötöd. Az is lehet hogy csak az idő segít, de azért legalább csökkenteni lehet a hasfàjàs mértékét. Kitartás!
2018. dec. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen laktáz enzimre én is gondoltam.köményes teákra meg ilyesmire nem mert lehet ezektől rosszabb lesz.Tápszert nem merek váltani 😬 félek hogy azzal is csak rontok a helyzeten.
2018. dec. 11. 12:54
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Elég baj, ha cikinek érzed hogy egy 5 hetes gyerek sír.Rengeteg 5 hetes baba teszi ugyanezt ezen szégyenkezni nem túl felnőtt dolog, aki meg látogatóba megy valószínűleg sejti, hogy nem ő hanem a baba van pillanatnyilag a központba és túléli ha valami okból kifolyólag inkább a gyerekeddel foglalkozol.

Próbálj tápszert váltani,hasfájós, kólikás tápszert keresni amit jobban tolerál esetleg a baba pocakja.

2018. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nálunk az espumisan+biogaia segitett meg sok-sok türelem...
2018. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ó ilyen butaságot ne csinálj hogy nem mersz tápszert váltani:) ha rosszabb lesz visszaálltok. Pl beba sensitivet nagyon javaslom! Abba a laktáz cseppből is kevesebb kell ha kipróbálod, sőt laktózmentes tápszer is van amíg ez nem rendeződik.
2018. dec. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én amúgy értem mit mondasz. Ha sokat sír a pici, úgy valóban csak feszült lesz az ember ha vendégek vannak. Legalábbis én úgy tapasztaltam hogy ugyanúgy beszélgetni próbálnak, miközben próbálom a gyereket vigasztalni. Én meg csak az érzem hogy csendet és nyugalmat akarok.
2018. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen,erre gondoltam én is,h azért ciki mert a rokonok azt várják hogy csendesen elnézelődik az ölemben miközben beszélgetünk.
2018. dec. 11. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!