Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az anyósod kapcsolata...

Milyen az anyósod kapcsolata a kisbabáddal? Milyen gyakran találkoznak?

Figyelt kérdés

Ilyenkor ő megy hozzátok látogatni? Segít is ilyenkor valamiben, vagy csak a gyereket babusgatja?

Lassan szülök, és érdekel másoknál hogy van.


2018. dec. 12. 08:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%

Már nem baba de babakora óta jön hozzánk heti szinten, nagyon szeretjük, nagyon jó nagymama, nagyon jó tanácsokat ad, és hatalmas szeretettel foglalkozik az unokájával és velünk is.

De fiatal nagymama is, 47 éves.

Sokszor és szívesen vigyáz a gyerkőcre ha bevásárolunk, vagy ha kérjük.

2018. dec. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%

Mindig is nagyon j volt a kapcsolatunk.

120 km távolságra lakunk, szóval nem olyan átugrom kicsit a kapcsolat, de ettől függetlenül igyekszünk sokat találkozni.

AMikor hazamentünk a kórházból, nálunk töltött 1 hetet. Akkor leginkább a háztartást csinálta, hogy nekem csak a fiammal kelljen foglalkoznom.

Persze ő is babázott.


Most már 5,5 éves a fiam, szünetekben nála nyaral 1-2 hetet. (Balatonnál lakik a mama)Nagyon jó a kapcsolatuk. Én meg szívesen engedem hozzá, mert betart mindent, amit megbeszélünk. Sőt, néha ő a szigorúbb (pl csokievésben, esti alvás időpontjában).

SZóval nagyon jó nagymama. És részemről amúgy sincsenek nagyszülők, szóval legalább aki van, az kényeztesse az unokát.

Fiatalok is, bővel 60 alattiak, szóval energiájuk is van (meg idejük, mert vállalkozók)

2018. dec. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Szia. Kb 300 km van közöttünk. Havonta egyszer találkoznak. Vagy mi megyünk, vagy ő jön. Rábízni nem lehet, mert megbízhatatlan. Tipikusan az a nagymama, aki mindig mindent jobban tud elméletben, de a gyakorlat már nehéz dió. Nem tudta például tisztába tenni, mert nagyon kalimpált a lábával.

Segíteni nem segít, de szerintem nem is ezért jön, hanem, hogy unokázzon.

Eleinte mindenki segíteni akart, meg oda akartak költözni hetekig a szülés után, mármint a másik nagymamával felváltva. De én őszintén már a gondolattól is rosszul voltam, úgyhogy nem jöttek végül. Ha valaki jön hozzánk, az ne segíteni jöjjön. Az elején a nagyszülők, amikor itt voltak, mindig segíteni akartak, de szerencsére sikerült leállítanom mindenkit. Bár még mindig vannak próbálkozások, de már tudom kezelni :)

2018. dec. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Amerikában él még egyszer sem látta a gyereket (8 hónapos) de minden hétvégén facetimeoznak a férjemmel és a fiunkkal. Jófej egyébként nem zaklat a hülyeségeivel. Abban biztos vagyok, hogy ha nyáron megyünk meglátogatni nem fogja elengedni a gyereket egy percre sem és ő fog rá végig vigyázni. Segíteni amúgy így nyilván nem tud, anyagilag sem szokott de ahogy ismerem ha majd találkozunk lehet majd rá számítani.
2018. dec. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
10%

Tömören? Szar!

Egy kezem elég, hogy megszámoljam hányszor látta a gyereket, pedig már 14 hónapos és ebbe benne vannak a “kötelező” családi ünnepek. Pl mivel tavasztól a szülinapjára nem is volt semmi ilyesmi, így addig nem is láttuk.

Talán ma jön, Mikulásozni. Ha szerencsém van letudja a Karácsonyt is.

2018. dec. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%
Mi minden heten talalkozunk. Kozel laknak, heti 1x atmegyunk ebedeln es delutanig maradunk. Ha kell vigyaz ra, tokeletes nagyi. Anyukamek szinten sokat segitenek, ok inkabb hozzank jonnek es ott vannak en meg el tudok menni, vagy a dolgom csinalni🎗
2018. dec. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
71%

Messze lakik, néhány havonta talalkozunk. Ok is jönnek, de mi gyakrabban. Bármikor számíthatok ra.


A kisfiam 14 hónapos, nagyon szereti öt a nagymamája, örül minden hírnek ha hall róla, ha meg együtt vannak bármit megtenne érte.


Ha ok jönnek hozzánk, akkor inkább babazik, de ha szükség lenne barmire akar mosogatas vasalas, főzés biztos megtenne.


Ha mi vagyunk náluk (most megint várandós vagyok ikrekkel), tényleg meg megmozdulnom sem kene, mindent ellátna. Pár hónapja borzasztóan rosszul voltam, lemwntunk hozzájuk a fiammal, én szinte csak pihentem, aposommal mindent megtettek.

2018. dec. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mielott megszuletett a fiam, állandóan azt zengte alig várja, milyen sokszor fog jönni stb. Miután megszuletett és hívtuk, nem tudott jönni mert a szomszéd dolga fontosabb volt, mint az unokája. Látta kb kétszer 4 hónapos koráig pedig két utcával arrébb lakott. Azóta elkoltoztunk, na azóta meg egyszer sem volt. Másfél éves a fiam. Az én szüleim majdnem 300 km-re laknak, és mégis minden második héten jönnek hozzánk. Ők megtudjak oldani ilyen messziről is, anyósomék egy utcával arrebbrol nem akarták.
2018. dec. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt meg leirom hogy amikor anyukámék jönnek, akkor ő nem csak babusgatni jön, sőt az elején ő tanított meg pelenkazni is. Ha jön, olyankor rendesen ellatja a gyereket, ha kell tisztába rakja, ha kell atoltozteti, ha kell megeteti (már mindent eszik, csak este és reggel eszik meg tápszert). Amikor jönnek olyankor nem kell őket őrizgetnünk, nyugodtan mehetünk a dolgunkra férjemmel, el mondjuk az instrukciókat, és mindent úgy csinál ahogy kérjük. Felnevelt már három gyereket, és a fiunk a harmadik unokája, de halistennek nem az a "én mindent jobban tudok csakazert is, beleszolok mindenbe, és úgy csinálom a dolgokat ahogy én azt jónak latom" fajta, úgy csinálja a dolgokat ahogy kérem, így nyugodt szívvel bízzuk rájuk a gyereket, amikor jönnek látogatóba.
2018. dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Közel laknak, közel is dolgozik anyósom. Amíg nem volt bölcsis, heti 2x jött hétköznap, azóta heti 1x, plusz hétvégén általában jönnek vagy mi megyünk. Babázik is és segít is. Nem vagyunk mindig egy hullámhosszon, de mindketten igyekszünk jóban lenni. A kisfiam nagyon szereti és viszont. Örülök neki, hogy mindkét oldalon jó a kapcsolat a nagyszülőkkel. Egyrészt mert nekem ez nem adatott meg, másrészt meg jó, hogy néha kettesben lehetünk a férjemmel, vagy csinálhatok magamnak programot. Az is fontos, hogy úgy érzem, anyósom jó anyának tart (amellett, hogy ő az a típus, aki mindenhez IS ért :))
2018. dec. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!