Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg nyugtalanabbak lehetne...

Tenyleg nyugtalanabbak lehetnek a csaszarmetszessel szuletett babak?

Figyelt kérdés

Ti mit vettetek eszre?

A ti babatoknal, esetleg a kornyezetetekben van erre pelda?

Vagy osszehasonlitas, ha van valamelyikotoknek csaszarral es huvelyi uton szuletett babaja?

A baratnomnek inditottak a szulest, amire sajnos a baba nem reagalt jol, igy nem volt ido megvarni a tagulast, csaszarral szuletett a pici.

Nagyon nyugtalan baba, sokat sir, mindenert reklamal, pedig nincs olyan tenyezo, ami ezt indokolna (eleg a tej, nem hasfajos, nincs nyugtalansag korulotte, az anyukaja figyel ra, a csalad is segit, stb.)

Szegeny baratnom mar nagyon ki van keszulve, eleve a csaszarbol valo felepules is nehezen ment fizikailag, masreszt nem erti, hogy neki miert nem jut semmi az "eszik-alszik" hetekbol. (Merthogy az en gyermekeim es tobb ismerosenek a babaja mind ilyen volt az elso nehany hetben, jokat ettek, jokat aludtak, amig el nem kezdett kinyilni az ertelmuk a vilagra.) Az o babaja viszont nagyon max fel orakat alszik egyhuzamban, de azt is mocorgosan, nem nyugodtan.


Lehet osszefugges a csaszarral szuletes es a nyugtalansag kozott?


2010. jún. 28. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre szültünk a sógornőmmel. Én természetes úton, ő császárral. Semmi ilyen különbséget nem veszek észre a két gyerek között. Hol egyik, hol másik nyugtalanabb néha ilyen-olyan okok miatt, de alapvetően mindketten kiegyensúlyozott, jó kedélyű kicsik.
2010. jún. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én császárral szültem. 3 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Nyugodt, mosolygós baba.
2010. jún. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látok összefüggést, bár én is császáros voltam és a fiam egy sajtkukac, mindig is az volt, nekünk sem jutott az "eszik-alszik" hetekből. Viszont sok császáros anyuka van a környezetemben, kinek ilyen, kinek olyan a babája, nagyon sok közöttük a nyugis is. Inkább habitus kérdése szerintem.
2010. jún. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam császárral született(myoma műtét miatt)és evett meg aludt.Kizárólag akkor sírt ha éhes volt,soha nem volt beteg,és mikortól nyiladozott az értelme egy mosolygyáros(azóta is)nem volt nyugtalan még a fogzás időszakban sem.Szerintem nincs összefüggés,ez csak véletlen hogy pont ilyen típusú baba.
2010. jún. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen gyerekfüggő, mindegyikre van példa. A szülés módja nem befolyásolja a baba viselkedését szerintem, bár én is hallottam ilyen elméleteket, de mindig olyanoktól, akik elutasítják a császáros szülést.. Én ismerek nagyon nyugodt császáros babát, és hüvelyi születésen átment babát is, aki nagyon nyugtalan.
2010. jún. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Csak azert jutott eszebe, mert regebben olvasott egy cikket egy ilyen osszefuggesrol es most azt hiszi, hogy ez az oka.

De ezek szerint nem.

2010. jún. 28. 15:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is császárral szültem, de pl. bennünket mindig megdicsér a gyerekorvos is, hogy milyen nyugodt a baba. Tényleg egy szavunk sem lehet, egyáltalán nem nyűgös és sírós. Pedig izgő-mozgó, egy helyben megmaradni nem tudó ő is, de hogy nyugtalan lenne, az még csak néha se mondható el róla.
2010. jún. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én is császárral szültem, a gyermekem egy végtelenül nyugodt, kiegyensúlyozott baba. Meg is jegyzi mindenki, bárhova megyünk.
2010. jún. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is császárral született, de nagyon nyugodt. Már a kórházban is megjegyezték, hogy ennek a fiúcskának egy hangja sincs.

Az első néhány hétben csak fürdés alatt sírt, egyébként nem. Még akkor sem, ha éhes volt. 2 hetes korától átalussza az éjszakát.

Egyébként oltásokkor is, mikor az összes baba sír, ő vigyorog. Még akkor is, mikor ő kapja a szurit. Egyedül a 2 hónapos oltáson sírt, akkor 2t kapott, de utána egyszer sem, hiába kapott egyszerre többet.

2010. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!