Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babátok eljátszik/...

6 hónapos babátok eljátszik/ játszott egyedül?

Figyelt kérdés

Kislányom sokat van napközben a játszószőnyegén. Szépen eljátszik, de ha elmegyek mellőle, akkor abbahagy mindent, és csak sír. Ha visszafekszem mellé, akkor játszik.

Normális ez ebben a korban? Ti ott tudtátok hagyni játszani és csinálni a saját dolgotokat?


2019. jan. 3. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Szeperációs szorongás. Nálunk nem volt, de egyébként normális.
2019. jan. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A saját dolgom 6 hónapos gyerek mellett az, hogy vele legyek. Főzni, takarítani, mosást bedobni, kiteregetni alvásidőben szoktam, amíg van ilyen picike a háznál.
2019. jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én babámat anno nem érdekelte, ha kimentem (nem volt szeparációs szorongása), de ő ilyen, ettől még az, amit a te babád csinál, teljesen normális. Kicsit irigyellek is, mert a lányomat (15 hós) jelenleg az sem foglalkoztatja különösebben, ha órákig nem lát. -.-


Már kezdetek óta mindent csináltam mellette, ha valami hosszabb dologgal voltam elfoglalva, akkor beültettem a pihenőszékébe magam mellé, és onnan figyelte, mit csinálok épp. Próbáltam mindig megtalálni a középutat a vele való foglalkozás és a teendőim elvégzése között. Most 15 hónaposan már jár és pakol, de simán tudok mellette takarítani és sütni. Lehet közben beszélni hozzá, mutogatni, elmondani, mit csinálsz épp. Lehet zenét hallgatni, énekelni neki, kezébe adni egy fakanalat, vagy olyan eszközt, amivel nem tesz kárt magában.


Biztos vannak olyan babák, akiknél ezt nem lehet ilyen könnyen megtenni, de nem feltétlenül abban látom a megoldást, hogy amíg a gyerek ébren van, minden egyes percet neki kell szentelni, aztán anyuka ahelyett, hogy szusszanhatna egyet alvásidőben, ki se lát a rengeteg rá váró feladatból.

2019. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!