Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen lemondásokkal szembesül...

Milyen lemondásokkal szembesültök, mióta babátok van? Van olyan, amire nincs időtök, vagy tényleg szervezés kérdése az egész?

Figyelt kérdés

Egy ismerős mondta nekem, hogy szerinte semmiről nem kell lemondanom, csak jól kell szervezni az egészet, és akkor a baba ebbe nő bele. De nekem ez olyan hihetetlen, hogy valaki képes egy kisbabával is olyan életet élni, mint a szülés előtt... Hiszen nem hurcolhatok magammal egész nap egy babát, kocsiból ki-babakocsiba be, aztán valahol meg is kell etetnem, aludnia is kell, ráadásul egy idő után már nem lesz neki jó egész nap a babakocsiban, gyerekhordozóban.


Nincs gyerekem, tehát ezek csak észérvek, nem tudom, az életben ez mennyire gond.


2019. jan. 8. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Például az amit írsz is. Eddig ha gondoltam egyet bepattantam az autóba, és már mentem is ahova akartam, ameddig csak akartam. Gyerekkel ez nem ilyen egyszerű.

Semmi nem lesz olyan mint gyerek nélkül volt.

2019. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

1. Alváshiány

2. Minden nap kell főzni, ételt készíteni (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora) ha akarsz, ha nem, sokszor éjjel is etetni a kisebbeket

3. Nem tudsz csak úgy elmenni egy nőgyógyászhoz, vagy fogászatra, mert nincs hova tenni a babát, kisgyereket, mindig szívességet kell kérni

4. Vannak nagyon anyás gyerekek, akiket egy percre nem lehet lepasszolni. Nem lesz szíved elmenni szórakozni, miközben ő órákon át ordít utánad.

5. Te másodlagos leszel, mert mindig első a gyerek. Enni, öltöztetni, gondoskodni, hozni-vinni, ha beteg éjjel-nappal orrot szívni, gyógyszert beadni, vinni terápiára, ha kell, egyszerűen időd nincs, hogy magaddal foglalkozz

6. A forró fürdők, arcpakolások, kádban olvasgatások helyett 5 perc tusolás, mert megint üvölt, hogy anyaaaaaa

7. Estére már olyan fáradt vagy, hogy meseolvasás közben a fejedre esik a mesekönyv :) Szóval esély nincs rá, hogy egy normális, felnőtt könyvet olvass.

2019. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Nekem kettő van, a nagy 4 éves, a kicsi 6 hetes. Nálunk semmi sem maradt a régiben. Nem kuksolunk a négy fal között,de minden kiruccanás szervezést igényel. Amíg kisbaba, idomulni kell az etetés és az alvás idejéhez, a nagyobbal meg néha harc elindulni.

Szóval mindent meg lehet oldani, de nem úgy, hogy gondolok egyet, és menjünk.

2019. jan. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Hogy mire nincs időm??? Kialudni magam. És miről mondtam le? A szabad akaratról.


Na de tényleg. Én imádtam mindig aludni, 10-12 órát is képes voltam (persze nem minden nap, de sokszor előfordult). Mióta gyerekem van, ritkán alszom annyit, amennyit szeretnék (max 8, esetenként 10 óra).

És néha csak úgy leülni, és nézni ki a fejemből. Na ezt nem lehet. Mert vagy van valami tennivaló a gyerek körül (etetés, fürdetés, meseolvasás, játék...), vagy háztartás, vagy csak egyszerűen "Anya ezt nézd".


És csak 1 gyerekem van, aki 5 éves.


Félre ne érts, imádom, szeretek anya lenni, de te most ezt kérdezted, erre válaszolok, ezt emelem ki.

SZóval az időbeosztás nem marad ugyanolyan. Aki azt mondja igen, az hazudik.

Sok mindenre lehet szoktatni, sok mindenre lehet készülni (játszón szomjas lesz pl), de MINDEN biztos hogy nem marad úgy, mint előtte.


Ha belegondolsz, még egy emberi lény költözik a családba. AMikor az ember a párjával összeköltözik, akkor is alkalmazkodik, nem várja el, hogy ha vele akar élni, akkor majd mindent hozzá igazít. Így van ez a gyereknél is. A szülőnek is kell hozzá alkalmazkodni, pont úgy ahogy a gyereknek. Legalábbis szerintem így van egy ideális családban.

2019. jan. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Aki azt mondja hogy mindenre van ideje csak szervezés kérdése, annak a szervezés azt jelenti hogy valakit folyamatosan ugraszt a gyerekhez. Van nálunk a családban aki ezt csinálja, de panaszkodnak is folyamatosan a nagyszülők (akik még szintén dolgoznak, de munka előtt-után és hétvégén is be vannak fogva). Ha van nyugdíjas nagyszülő aki tényleg szívesen segít, vagy bőven van pénz bébiszitterre, és találsz jót, akkor jobb a helyzet. Nekem 2 kicsi mellett a fodrász se fért bele egy éve, mert két ilyet picit senki nem vàllal szívesen egyszerre, a bébiszittert meg bőven elég akkor kifizetni ha tényleg fontos dolgom van. Sok hely van ahova tényleg nem lehet babával menni, ügyintézés közben meg nem szeretnék idegbajt kapni hogy egyik sír másik hisztizik mert unják.
2019. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Utolsóval teljesen egyetértek. a szervezés még azt is jelentheti, ,hogy sír a baba keservesen a kakiban a másik szobában, mert csak arra nincs időm, amire nem akarok, és apróságok miatt nem ugrom le a szobabicikliről. Nyilván sarkítok. De egyetlen másodpercig ne hidd el, és eszedbe sem jusson elvárni majd, hogy bármi olyan marad, mint a baba előtt.


De ez ugyanakkor gondként sem szabad felfogni. Aki gyereket vállal, ezt vállalja, és pont. Meg lehet lepődni, hogy mennyire nagy a váltás, más baba meg olyan alkalmazkodó, hogy ott meg azon lehet meglepődni, hogy milyen simán megy minden, de a szervezőzseni ismerősök csak arra jók, hogy már akkor sz*r anyának érezze magát az ember, ha a gyereke nem akkor ébred, amikor ő eltervezte:)

2019. jan. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

"hogy valaki képes egy kisbabával is olyan életet élni, mint a szülés előtt..."


Még akkor is csak megközelítőleg lehet ugyanolyan életet élni, ha már előtte is kvázi nyugdíjas életed volt.

Mi már gyerekek előtt is teljesen "lenyugodtunk", nem járkáltunk el, jobban esett pl: este összebújni egy film előtt. Na ez se valósítható meg bármikor, mióta szülők vagyunk. Mert egyszerűen pl nem alszik el és mire elalszik, te is elalszol.

Nem mindig, de ugye a gyerek nélküli élet az a bármit bármikorról szólt, a gyerekes pedig a folyamatos szervezésről.

2019. jan. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%
Nekem egyébként csak a második gyerekkel jött meg a "rab vagyok" érzés, az elsővel még élveztem minden lemondással együtt. De bizony már akkor is teljesen megváltozott az életem. Most meg már sok nekem zsinórban harmadik éve itton, ráadásul ha egyik alszik tuti a másikkal foglalkozni kell, nehéz kettővel elindulni, vagy kettőt hova tenni. De 1-2 év és jobb lesz, azt azért nem érzem hogy megbàntam. Szóval mindenkinek más a tűréshatára, de BIZTOS hogy minden megváltozik.
2019. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12%

Attól függ, ki mennyire akart gyereket.

Én pl egyáltalán nem, így én már csak a halált várom. Iszonyat ritka az, amikor élvezem a dolgot és ennyiért nem éri meg

2019. jan. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 babyboom567 ***** válasza:
78%

Amik változnak

1. Alvás,nem alhatsz annyit és AKKOR amikor akarsz(2 éve 4-kor kelünk,mindig ,hétvégén,ünnepkor,mindig)

2.Spontán dolgok nincsenek

3.Csak úgy nézni ki a fejemből,gondolkozni, tervezni.(erre vágynék néha)

4.Éjszakába nyúló könyvolvasás eltűnik.(sőt úgy általában a rendes felnőtt könyvek)

5.Nem dolgozhatsz annyit,mint gyerek előtt(még ha szereted is a munkádat)

2019. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!