Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okoz a babának korai lelki...

Okoz a babának korai lelki sérülést, ha?

Figyelt kérdés

Diagnosztizált szülés utáni depresszióm van, járok terápiára és mindent megteszek, hogy kijöjjek a gödörből.


Kb az idő 60%-ában tudok kapcsolódni a babához, mondókázunk, énekelek neki, nagyokat nevetgélünk stb. Viszont a fennmaradó időben képtelen vagyok lelkes és boldog lenni. Nem tudok mosolyogni, nem tudok játszani, nem vagyok képes vidám és energikus anyuka lenni. Ellátom természetesen (pelenka, etetés, torna stb) és soha nem hagyom sírni, de egyszerűen nem tudok vele mosolyogni, mókázni. Egy kupac búval baxott kaka vagyok. Ott vagyok mellette, de olvasgatok vagy csak szomorú fejjel nézem.


Kárt teszek benne? :( Borzasztó bűntudatom van, nem így kéne ennek lennie, de nagyon rosszul vagyok és jelenleg ez a maximum amit ki tudok facsarni magamból.


Akinek volt szülés után lelki gondja és esetleg nem úgy foglalkozott a kicsivel ahogy megálmodta: milyen kisgyerek lett belőle? Boldog? Biztosan kötődik? Bízik a világban? Mer elmenni a szoknyàtok mellől?


2019. jan. 8. 13:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ido volt, mire rajottem, hogy a gyereknek nem tokeletes szulo kell, boven eleg az eleg jo is. Miert kellene mindig vidaman mosolyogni, meg mondokazni? Te is ember vagy, nem gep.


Miutan megszuletett a fiam, hetekig nem ereztem mast, csak hogy sz@rul vagyok, ellattam, nem hagytam sirni, de ki voltam merulve fizikailag es lelkileg. Nem lattam szepnek a gyerekem, emiatt a mai napig buntudatom van, ha a pici kori kepeit megnezem, hogy akkor nem tudtam olyannak latni, amilyen valojaban volt. Vartam a rozsaszin kodot, amirol mindenki meselt. Aztan szep lassan helyrejottem, es olyan 6-8 honapos kora kozott mar gyonyorunek lattam. Nekem a hordozas ebben rengeteget segitett (eloszor kendoben, aztan csatos hordozoban), illetve az egyuttalvas is (a szoptatas nem, annak ellenere, hogy 6 honapos koraig kizarolag szoptattam, es meg utana is). Szoval en a testkontaktust tudnam javasolni a mondokazas helyett. Nem azt mondom, hogy a mondokazas nem jo, ha szereted, csinald, es van sok elonye is, de en a helyedben olyan dolgokat csinalnek, amik neked szemely szerint oromet okoznak. En magamra kotottem a gyereket, es setaltunk, vagy csak altattam a szoptatos fotelben, kozben olvastam. Sokat enekeltem, mert azt nagyon szeretek. Neked mi az, ami oromet okoz?

2019. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el az összes hozzászólást, de biztos vagyok benne, hogy nincs olyan nő és anya a világon, aki napi 24-ben tud 100%-ot teljesíteni. Nálam pl a fejfájás, a kimerültség, mensis fájdalmak okoznak hullámvölgyeket. Bár az én fiam kicsit nagyobb már, de mindig úgy csináltam, hogy elmondtam neki, hogy anya most nem tud ezt vagy azt csinálni, mert fáradt, fáj vmi stb. Inkább olvassunk, hintázzunk stb.

Szerintem egyébként sem ördögtől való, ha nem szórakoztatjuk egész nap a gyereket.

Szerintem jól csinálod és biztos vagyok benne, hogy mindent megteszel kettőtökért. Csak így tovább.

2019. jan. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is depressziós voltam. Én is túl nagy elvárásokat támasztottam, tökéletes anya akartam lenni és tökéletes gyereket akartam. Aki nem hasfajos és nem sír folyton. És nem akartam dagadt lenni, meg fáradt és elhanyagolt, feszült és kialvatlan. És nem értettem mi az istenért nem sikerül. Most a másodikat várom, semmi elvarasom (max csak reményeim), lesz amilyen lesz, hallgatok az osztoneimre. Szeretem makd és kész. Lazán állj hozza, próbáld meg legalább. Egy 4 honaposnak semmi szüksége ra h egesznap haptákban állj és mondokazz meg enekelj meg vigyorogj. Tudod mi kell neki? Testi közelség, erintes meg h az alapszuksegleteit kielegitsd és persze szeretet. Ha ezen felül néha enekelgetsz neki meg mondasz 5 mondokat, az már maga a tökély.
2019. jan. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
61%
Miért lenne baja? Nagymamám anyámmal és aztán az öccsével annyit foglalkozott, hogy ha már nagyon üvöltött a gyerek, akkor megetette és tisztába tette, ha kellett. És nem azért, mert rossz anya volt, csak ami ma már elképzelhetetlen: ő kőkeményen dolgozott a gyerek mellett. A gyermekágyas időszakot sokkal inkább tiszteletben tartották, mint manapság, de ha elmúlt, akkor jött a munka. Valószínűleg nem sokat "mókázott" velük 10-12 óra fizikai munka alatt, után. Mégis teljesen normális gyerekei lettek, pedig a mai túltudományos, túlmisztifikált praktikák tükrében valószínűleg a szupermamik nagy többsége elborzadna, hogy ezek a gyerekek egyáltalán hogy maradtak életben..? :D
2019. jan. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!