Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy térítsem észhez? Veszeked...

Hogy térítsem észhez? Veszekedés nélkül?

Figyelt kérdés
Én még kismama vagyok,de rengeteget olvastam a témában! Az olvasottak alapján teljesen egyértelmű,hogy akár tápszeres a baba akár amyatejes mindenképp 6 hónap a hozzátáplálás kezdetének időpontja. Ezzel szemben ma átmentem a barátnőmhöz akinek a babája hétvégén volt 3 hónapos. A pici kezdetektől tápszeres. A barátnőm barackot evett és a babuci szó szerint rácuppant a barátnőm meg megengedte neki ,hogy nyammogja szivogassa a levét!! Iszonyúan meglepett és nem is értem! Azt mondja ez nem hozzátáplálás csak kóstolgatja a dolgokat előző nap a sütőtököt kóstolta meg !! Szívem szerint jól felpofoztam volna ,mert 3 hónapig még ezt nem lenne szabad !! Hogy magyarázzam el neki ,hogy fel is fogja ?? A slussz poén,hogy a gyerekorvosuk szerint egész nyugodtan kóstolgathat a baba ! Hát agyam eldobom! Vita nélkül,hogy lehet változtatni ezen ??

#3 hónapos #kóstoltatás #korai hozzátáplálás
2018. szept. 27. 14:21
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
92%

Úgy lehet változtatni ezen, hogy tudomásul veszed, hogy más gyerekét nem te neveled, nem a tied.


Elmondhatod neki szépen a véleményed, meg hogy miket olvastál, és vagy megfogadja, vagy nem.


De ne pofozgasd, mert te még csak kismama vagy. Fogsz te is sokat hibázni, vagy máshogy csinálni, mint más, neked hogy esne, ha akkor majd felpofoznának?


Majd meglátod, hogy a baba nem szokott könyvet olvasni... A valóság néha felülírja a könyveket.

2018. szept. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
46%

Hiába állítasz oda a barátnőd elé egy halom szakmai cikkel, úgy sem fogja megérteni. Itt gyakorin is kivétel nélkül meg van győződve minden anyuka, hogy csakis ő csinálja jól.


Törődj bele, ezen nem tudsz változtatni.

2018. szept. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
De 3 hónapos babának megengedni ,hogy belenyammogjon a barackba ?!?! Szerintem agyrém! Pedig diplomás nő saját vállalkozással. Ennél okosabbnak gondoltam:(
2018. szept. 27. 14:28
 4/55 anonim ***** válasza:
82%
Kezdettől tápszeres babámnak az orvos és a védőnő is azt ajánlotta, próbáljam meg 3 hósan, ha nem okoz gondot, kaphatja a gyümölcsöt, ne várjam meg vele, amikor már alig lesz friss.
2018. szept. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
87%

Már ne haragudj de ehhez hogy van képed? Az hogy az aktuális ajánlás 6 hónap az egy dolog, nálunk pl. 4 hótól ajánlotta a gyerekorvos. Lehet hogy 1 év múlva 5 hó lesz vagy 3.


Az egyik legfárasztóbb és irritálóbb az a nőtípus, aki amint pozit tesztel elkezdi falni a szakkönyveket meg mamika blogokat és ezért már 2. trimeszterre a gyereknevelés- és gondozás Einstein-jének képzeli magát! Ha nem akarsz az összes kisgyerekes ismerősödre agyf.szt hozni amint meglátnak, állítsd magadat takarékra. Úgy penderítenélek ki ha kioktatnál tapasztalat nélkül, hogy a lábad nem érne földet anyukám!

2018. szept. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:
A who ajánlás szerintem többet ér,mimt egy védőnő vagy egy gyerekorvos!.
2018. szept. 27. 14:31
 7/55 anonim ***** válasza:
91%

A Garnier tanácsát fogadd meg. “Törődj magaddal!”

Nem bántásból, de ez hatalmas pofátlanság. Nem kell észhez téríteni a barátnődet, ő így látja jónak. Egy picike baracklétől,rosttól nem lesz semmi komoly baja annak a gyereknek.

Hidd el, neked sem esne jól, ha belemagyaráznának abba, hogy eteted,öltözteted,altatod, pelenkázod a gyereked..Majd rájössz, ha meglesz.

2018. szept. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
87%
Ez azért nem akkora tragédia, szerintem is túlreagálod. Nem csirkepörkölt volt nokedlival és uborkasalátával. Egyébként 25 évvel ezelőtt meg az volt az ajánlás, leturmixolva. Mindig változtatnak valamin. Mi 5 hósan kezdtük a hozzátáplálást orvos javaslatára. Ne idegesítsd magad ilyenen. Ha meglesz a babád, meglátod, sokmindent felül ír majd.
2018. szept. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy. Bár én is azt vallom, hogy 6 hónaposan bőven jó elkezdeni a hozzátáplálást, mostanában megint elég sok téma foglalkozik ezzel, hogy 3-4 hósan,mint a mi gyerekkorunkban,kezdeni kell. És valóban rengeteg gyerekorvos is jelenleg ezen a véleményen van. A lányom januárban lesz 4 éves, mikor mi kezdtük, akkor a 6 hó volt kizárólag az ajánlás anyatejes babáknál. Mi aszerint is kezdtük el a szilárd ételek bevezetését, és nagyon jól bevált. Nem válogatós, jó étvágyú és nincs semmiféle allergiája. Most várom a másodikat, és úgy döntöttem, ha ez a baba is hasonló lesz, mint a nővére, akkor mindent aszerint fogok csinálni, ahogy a nagyobbnál. Nem érdekel ki hogy csinálja, és jelenleg mi az ajánlás. A baba fog irányítani, nem a nagy könyv. Kérdező, nem kioktatás, de mindenki úgy csinálja,ahogy ő szerinte a legjobb. Nem kell neki semmit elmagyarázni, nem kell felpofozni, nem kell megtéríteni. Vedd tudomásul, ő mást gondol jónak. Te meg csináld majd úgy, ahogy te látod jónak.
2018. szept. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
A WHO állásfoglalása egyértelmű! Nem értem miért nem lehet kibírni,hogy 6 hónapig ne kóstolgasson! Én soha nem lennék képes ilyenre ! A tudomány egyértelmű. Egy 3 hónapos babának sütőtök és barack ? Minek ?? Anyatej vagy annak hiányában tápszer 6 hónapig. Nézni is rossz volt ,ahogy eazi a barackot. És hogy gyerekorvos is áldását adja a kóstolásra:(
2018. szept. 27. 14:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!