Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babám állandóan sír....

6 hetes babám állandóan sír. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Amióta megszületett ilyen. Nincs el magában, nem nézelődik. Ha ébren van, akkor nyűglödik, sír. Max kézben van csendben, de ott is csak ritkán. Altatni se tudom, max megváron még magától elalszik. Kiságyba nem tudom betenni, mert azonnal üvölt. Már mindent kipróbáltunk, de semmi eredménye.

Össze vagyunk törve és kétségbe vagyunk esve. Valamit nagyon rosszul csinálunk, csak nem tudok rájönni, hogy mit. :(

Más babák simán elvannak magukban ilyen idős korban, mi alig merünk kimozdulni valahova, mert attól tartok, hogy végigüvölti a bevásárlást/orvoslátogatás/ügyintézést.

Ti mit csináltok, hogy nyugodt a babátok? Vagy másnak is ilyen nehéz?


2019. jan. 11. 13:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Lehet, csak a közelségedre vágyik. Kicsit többet, mint más baba.

Ölelgesd, ringasd.


Ha mindent kipróbáltál, a védőnőtől kérhetsz tanácsot, vagy esetleg a gyerekorvostól.

2019. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Védőnő annyit mondott, hogy ő ilyen.

Orvos a szélre meg a rossz időre fogta.

Rengeteget ölelgetem, állandóan dajkálom, puszilgatom, beszélek hozzá, tornáztatom. Tehát a feltételek adottak, mégsem nyugszik meg.

2019. jan. 11. 14:57
 13/22 anonim ***** válasza:

Én fiam is ilyen volt , kiderült hogy refluxa volt . Te babád nem bukik sokszor és nagyokat?

Amúgy meg csak kézben ringatva volt el, a harmadik fiam pedig pihenőszékben és adamo hintában.

Az is lehet hogy a napirendetek van megcsúszva , úgy értem , a babák azért nem egyformák, az én 6 hetes lányom két evés között fél azaz fél órát volt max élénk és éber ennyi idősen, de inkább csak 20 perceket, a többiben már álmosodni kezdett.

Ha olyankor túlstimulálod, mikor ő már fárad (énekelsz mutogastz neki játékokat, tornáztatni akarod ) akkor eszméletlen ordítás lesz a vége , lényegében amíg totál ki nem merül, addig sír.

Amúgy meg mindent összevetve vannak "nehéz" kétemberes babák akik egyszerűen tényleg sokat sírnak.

Később jobb lesz hidd el

2019. jan. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el az összes választ. Az én kisfiam pont ilyen volt, állandóan sírt. Én rengeteget bőgtem ebben az időszakban, be is depiztem. Senki nem értett meg, mert az én babám 20 perceket aludt majd ordított. Cicin csönd volt de egész nap szopizni akart. Én úgy éltem túl h feladtam minden elvemet, és azt csináltam ami nekünk bevállt. És akkor már bem gondoltam magam szar anyának. Nem azért sír mert rossz anya vagy, sem azért mert baja van. Vannak ilyen babák... az első 3 hónap durva volt, 8 hónapos korára kezdtem el élvezni az anyaságot. Az elején nagyon bűntudatom volt h nem élvezem, de utólag akinek ilyen bömbölős picurja van idegileg teljesen kifárad. Tudom h teljesen rendben volt ahogy ezt az időszakot megéltem. Most a kisfiam 2,5 éves, nagyon cuki! Kitartást! Ha kell nyugodtan írj rám privátban.
2019. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"férjem refluxos és sírós"


ezért kérdeztem a család babáit. lehet hogy a te babádnak is ez a baja

2019. jan. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy refluxos lenne vagy csak rejtve marad, mert egy kezem meg tudom számolni, hogy hányszor bukott.
2019. jan. 11. 16:08
 17/22 anonim ***** válasza:

A csendes refluxot onnan tudod felismerni, ha hirtelen felsir eves utan akar fel-1 oraval, es nyeldekel.


Nagyon hasonll volt nalunk is. Nalunk ket dolog segitett, az egyik a nagyon gyakori szoptatas (30-60 percekent, de idotartambanrovidebb), illetve a tejfeherje-tojas-szojara nulldieta. Ezen kivul elaltatni eroteljes ringatassaltudtam, pl. lepcsoztem, kitoreseket csinaltam seta kozben, akkor meg nem volt sajnos nagy meretu gimnasztikai labdam, csak kesobb, de az egy megvaltas volt, mas anyukak ajanlottak szinten nehezen altathato gyerekkel. Magamra kotottem, es rugoztam a labdan, igy el tudott aludni.

2019. jan. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Semmit sem csinálsz rosszul, igaza van a védőnőnek, ő ilyen.

Az én lányom is ilyen volt, csak kézben és arccal kifelé volt nyugodt, ha letettük, azonnal ordított. Cicin altattam, hol mellettünk aludt, hol a kiságyban, ahogy épp igényelte. Viszont ahogy beindult a mozgásfejlődése, tök "önálló" lett, azóta is remekül elszórakoztatja magát akár órákig.

Kitartás, pár hónap, és könnyebb lesz!

2019. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit: mit eszik? Kakija rendben van? Mert nálunk eleinte ez is belejátszott a problémákba.
2019. jan. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
2019. jan. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!