Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás családok, albérlet...

Kisbabás családok, albérlet együttélés szülőkkel vagy saját ház?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok, 3 hónapos terhes. Jelenleg albérletben élünk, és nem is tervezünk sajátot venni. A család véleménye szerint ezt nem tehetem meg a babámmal, nem szülhetem őt albérletbe. Jól keresünk, jól élünk, ám nincs 40 millió megtakarításom. Nyaralni járunk, évente többször is, nem kell gondolkodnom a boltban hogy vajon megvehetem e ezt a drága ruhát, élelmiszert stb. Nem vagyunk kiszolgáltatottak, mert számlát adó főbérlőnk van, a szerződés szerint 5hónapos felmondási időnk van. Jelenleg 2 szoba nappalit bérlünk, 3 éve épült társasházban. Gyűjtögetünk a saját házra, de még földrajzilag sem teljesen biztos hol akarunk letelepedni. A munkavégzésünk helye kb 3 megyére terjed ki. Valahogy nagyobb bajnak érezném egy 25 milliós lakáshitelbe ugrani mint a jelenlegi életformám.... ha mar házat veszek olyan lesz amilyet szeretnék, nem fogok egy 7. emeleti panelba költözni csak hogy saját legyen. Illetve ha veszek egy házat, akkor földrajzilag meg vagyok kötve.... Tényleg felelőtlenek vagyunk? Máshol nem is életcél a saját lakás.... illetve a mostani ibgatlanárak mellett tuti hogy nem veszek házat.
2019. jan. 24. 07:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
81%
Mi felmondtuk az albérletet és felvettünk lakáshitelt. Most egy szép 160nm-es házban lakunk és ugyannyit fizetek mint a 46nm-es újépítésű albiért.. Igaz, hogy a röghöz kötöttség ellenérv, de kb ez az egyetlen. Neked kell tudni, hogy van-e olyan fontos a totális mobilitás, hogy amiatt az ablakon öntsd kifelé a pénzed. Az albérlet ugyanis az, pénz a lyukas vödörbe. Ezzel szemben a saját ingatlan egy időtálló vagyontárgy amit, ha kell, ugyanúgy el lehet adni vagy ami még jobb, ki lehet adni.
2019. jan. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Most mi a kérdés? Leírtad, hogy nem akartok most venni és szülőkkel sem akartok élni. Maradjatok ahol vagytok és kész. Mint egy dacos tini olyan vagy
2019. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
A kérdés kiírásának oka: olyan sok embertől hallottam ezt mostanság, hogy elgondolkodtam rajta, hogy talán én vagyok a hülye, hogy így gondolom, így hát megkérdeztem másokat. Kérdeztétek még az 5 hónapot. Albérlet keresésnél ez volt a fő szempont. 2 leinformálható mérnök. A tulajnak az a fő, hogy ne lakjam le a kecót, illetve ne pattanjak meg fizetés nélkül. 2 hónapra gondolt a tulaj, de mondtuk, hogy szó sem lehet róla. Ha nem megybele az 5be akkor keresünk tovább. Másnap elfogadta.
2019. jan. 24. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!