Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Feladjuk az együttélést, vagy...

Feladjuk az együttélést, vagy nyomorogjunk örökre?

Figyelt kérdés

Albérletben élünk, piaci ár alatt. Nem keresünk túl fényesen, de mostanra jutottunk el odáig, hogy kezdenénk egyenesbe jönni. Vannak bútoraink, amik itt nem voltak (ágy, mosógép, pár kisebb dolog), és bár a pénztárcánkhoz mérten határeset, amit fizetünk, de legalább meg tudnánk kötni végre egy fundamentát, hogy hitellel majd jussunk egyről a kettőre - egyszer. Párom emiatt munkát is készült váltani, már megvan a fix helye, ahova menne.

Most egyik napról a másikra kihúzták a lábunk alól a talajt. Bár úgy volt, hogy minimum még egy évet maradhatunk itt, addig tudunk gyűjteni úgy-ahogy, most mégis mennünk kell. (Részletek nem fontosak, de megtehetik sajna.)

Piaci áras albérletet alap áron tudunk megfizetni, tehát a legolcsóbbakat, leggagyibbakat. A kaució miatt így is fizuelőleg kell majd. Ez pedig azt jelenti, hogy még annyira sem lesz megtakarításunk, mint eddig, a megkötni kívánt lakáskasszák ugranak. Albérletben fogunk nyomorogni, ahova életet tervezni, gyereket vállalni nem lehet.

Másik verzió, hogy szétköltözünk. Én hazamegyek anyámhoz, ami öngyilkosság, mert képtelenek vagyunk egy légtérben megmaradni (pici, 30 nm-es lakás), folyamatosan öltük egymást régebben is, szó szerint menekültem otthonról. Párom meg mehet munkásszállóra, de mivel az a jelenlegi helyéhez kötött, akkor bukja a jobban fizető tervezett állást, hiszen nem mondhat fel...

Akkor lehet gyűjtögetni (ki tudja, meddig), jövőt tervezni, de nem 20 évesek vagyunk már, nem itt kéne tartani. Rámenne a kapcsolatunk.


Teljesen kétségbe estem. Sosem volt túl fényes jövőképünk, támogató család és háttér nélkül, de most még azt a pici reményt is elvették.



2018. máj. 14. 10:03
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
86%

Mi a lehető legolcsóbb albérletet kerestük, amíg sajátra gyűjtöttünk.

Volt, hogy BP XX. kerületben egy 24 nm-es lakást béreltünk, és évekig ott éltünk.

De onnan már a saját kertes házunkba költöztünk (BP agglomeráció).


Bennem ez sosem merült fel, hogy anyagi okokból külön éljünk.

SZóval keressetek valami olcsó albit. Lehet, hogy sokat kell utazni, ezért kevesebbet alszotok, de amíg gyűjtötök, addig ez van.

2018. máj. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Van még olyan, hogy olcsó albi?

A szuterén, garzon, 15 nmes lakásokat is 90-100ért látom, mióta kiderült a szitu, éjjel-nappal ezeket böngészem.

Mi 75-ért lakunk most baráti áron, de bizony ezzel is úgy vagyunk, hogyha becsúszik egyéb kiadás, akkor nem marad a hó végére. Ha a fent említett minimális piaci árakat fizetjük meg, akkor végképp nem tudom, mi lesz.

2018. máj. 14. 11:32
 3/37 anonim ***** válasza:
90%

Ha a 75ezres albi költség gondot jelent akkor a bevételi oldalon is "gond" van.

Nem akarok a zsebedben kotorászni, de kíváncsi lennék nagyságrendileg mennyiből éltek, mivel foglalkoztok.

2018. máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
57%
Merre kerestek?
2018. máj. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
63%

[link]


[link]


Azért lehet találni, ha BP-en keresel. (és én csak 5 percet szántam rá)

2018. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Budapesten keresünk, de Máriaremetével nem sokra megyünk.

Nincs kocsink, tömegközlekedésre kell támaszkodnunk. Térkép szerint másfél óra plusz lenne az utazás reggel is, este is. Ez nem fér bele.

Lehet mondani, hogy ha nincs pénzünk, ne válogassunk, és igyekszünk is rugalmasak lenni, de azért vannak bizonyos korlátok, amit be kell tartani.

2018. máj. 14. 12:53
 7/37 anonim ***** válasza:
36%

Menjetek szét és bérelj szobát! Belvárosban fullfelújított, fullfelszerelt lakásban rezsivel együtt 60-ért vannak.

Önálló lakás is van 60+rezsiért kijjebb vagy belvárosban 14 nm-es. Melyik oldalt nézed? Ingatlan.com-on látom ezeket. ezekbe még alkut kalkulálj bele.

2018. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy az 5-ösnek is 5 perc alatt sikerült....

Alátámasztja az én hozzászólásomat.

2018. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom mennyit kerestek mit dolgoztok. De az én munkahelyem ad szállót ingyen. Pároknak külön szoba azt hiszem 30 ezer. Sokan úgy csinálják hogy egy fizetésből elvannak vagy kevesebből. Kuporgatnak még összejön az önerő a hitelhez majd vesznek valamot. Igaz szállón de egxütt élnek külön szobában.
2018. máj. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
42%

9: Hát igen. Ha pedig valaki a lakcímétől 100 km-re vagy messzebb talál állást, 100 000 Ft lakhatási támogatást ad az állam havonta.

Élni kellene tudni ezekkel a lehetőségekkel.

2018. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!