Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett ilyen jellegű,1-2...

Baba mellett ilyen jellegű,1-2 órás munkákat mikortól vállalnátok be?

Figyelt kérdés

Még csak kismama vagyok, tavasszal érkezik a babám. :)

Nyelvtanárként dolgozom, és kiegészítésként szoktam magánórákat is adni. Ezt szeretem is csinálni, ezért úgy gondoltam, ha kicsit nagyobb lesz a baba, akkor a GYED mellett is szívesen adnék heti néhány órát. Rendszeres segítség a férjem tudna lenni a késő délutáni, esti órákban, nagyszülők sajnos másik városban.

Szoptatni tervezek, de első baba, nem tudom, hogy ha sikerül szoptatni, mennyi idős korra szokott beállni egyfajta rendszer, amikor 1-2 órát biztos ellenne nélkülem, az apukájával.


Szerintetek kb. a baba hány hónapos korában tervezhetek a következőkkel:

- heti 1-2 online, Skype-os óra, tehát otthonról nem kellene elmennem, viszont abban a 60-90 percben nem tudok babámmal foglalkozni, mert nyilván az órát nem szakíthatom meg azért, mert sír - a férjem vigyázna rá közben egy másik szobában


- heti 1-2 személyes óra, ami a tanítvány lakásában lenne célszerű, mert hiába van vele a férjem, ha végigordítja az 1 órát a baba, nem hiszem, hogy örülne a háttérzajnak a tanítványom - szóval ilyenkor oda kellene mennem a tanítványhoz, letanítani az órát, majd vissza haza, kb. 2-2,5 óra elfoglaltság lenne ez - ezalatt is a férjem tudna rá vigyázni otthon


Tudom, hogy ez rengeteg tényezőtől függ, és hogy minden baba más és más, és ha van is már kialakult rendszer, azt is sok minden felülírhatja - mégis, tapasztalt anyukák, ha visszagondoltok, szerintetek mikortól lehetne heti 1-2 órát betervezni, az elején akár csak heti 1-et?


Tudom, hogy sokan picike baba mellett is dolgoznak otthonról, de ugye más egy olyan meló, amit bármikor abba tudsz hagyni, ha szükséges, és más ha az adott idősávban csak a melóra koncentrálni.

Meg ugye nem tudnám a babához igazítani, hogy na végre elaludt, leülök dolgozni pár órácskát, hanem a tanítvánnyal előre egyeztetett időpontban lenne az óra, akármilyen kedve van éppen a babának.


Köszönöm a válaszokat! :)


2019. jan. 24. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen munkát 8 hónapos baba mellett próbáltam először, de akkor is baráti alapon, skype-on keresztül. Számoltam vele, hogy az amúgy tökéletesen nyugodt baba esetleg sírni kezd. 20 percet tudtam egy huzamban maradni a gép előtt. Megérezhette, hogy otthagytam és erősen sírt onnantól, hogy a másik szobába mentem és semmi nem hatott, pedig a férjem próbálkozott rendesen. Aztán elkezdett mászni és ragaszkodni. Mamákkal elvan sokáig, de másfél éves volt, mire pár órát bírt nélkülem sírás nélkül. Most már 2 éves múlt és kezdhetek újra dolgozni.
2019. jan. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt tanítványom, akit végig tanítottam a szülésig, és kb. a gyerek 2 hetes kora után folytattuk a munkát. Nem akartam cserbenhagyni, emelt fizika érettségire készült, a környéken nem talált más tanárt.

Természetesen olyankor jött, amikor otthon volt a férjem, na meg a majdnem 3 évesem. :) Mi abban maradtunk, hogy úgy jöjjön, hogy nem siet haza, ha muszáj volt szoptatnom, akkor annyival hosszabb volt az óra. Ez talán kétszer fordult elő. Nálunk működött a dolog, a fiam nagyon hatékonyan, gyorsan szopott, a férjem meg akkor átvette a büfiztetést, pelenkacserét. Persze nem tudni, Nálatok is ilyen jól alakul-e? Én mindenesetre a házhoz járást nem vállalnám. Persze ez attól is függ, mekkora a lakás, mennyire hallatszik át a baba sírása a másik szobába, ahol tanítasz.

2019. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

5 honapos volt a gyerekem, amikortol rendszeresen dolgoztam 16 orat otthonrol, reszben mellette, reszben a ferjem segitsegevel. En oszthattam be barmikorra, es abba is hagyhattam, tehat ilyen szempontbol rugalmasabb volt, viszont idoben tobb. Akkor azt gondoltam, siman menni fog, nem szamoltam azzal, hogy 8 honaposan el kezd rengeteget ebredni, meg lepegetni, szeparacios szorongas, kialvatlansag, nappal semmit nem tudtam szinte dolgozni mar mellette, igy maradtak az estek es a hetvegek, mikor a ferjem otthon volt. 12 honapos korara mar nagyon kikeszultem. Nem is tudom, hogyan veszeltuk at azt az idoszakot. Raadasul a munkara koncentralni is nehez volt, hibakat is vetettem, a hatam kozepere nem kivantam, pedig amugy szeretem.


Azert mentem “vissza” olyan kiran, mert akartam elvesziteni, mert itt, ahol elunk nem szokas evekig otthon lenni a babaval. Ha viszont visszamehetnek az idoben, 1,5 eves koraig varnek ezzel, de legalabb addig, mig stabilan jar. “Kiraly” volt a pihenoidomben is dolgozni. 8 honapon keresztul egyetlen vasarnapon sem pihentem.


Voltam magantanar regebben, az 1-2 ora ugye nyilvan te is tudod, hogy akar a duplaja is lehet az orakra valo felkeszules miatt. Persze megprobalhatsz 1-1 orat adni. Elsore en egynel tobbet nem vallalnek be. Ez az idoszak a gyerekeddel sosem jon vissza, dolgozni viszont meg barmennyit lehet. Hacsak nem a letelemed a munka, ami feltolt, minden korulmenyek kozott boldogga tesz, es kell neked ahhoz, hogy kiegyensulyozott anyja legyel a gyermekednek, vagy anyagi megfontolasbol, akkor en megvarnam minimum a 13 honapos eletkort, de inkabb a 1,5 evet.

2019. jan. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, örülök, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat! :)

Elég vegyes dolgokat írtatok, na majd úgyis menet közben fogom látni, érezni, hogy nekem mi és mikor fér bele. :)

2019. jan. 25. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!