Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? 10hós fiam nem...

Mit csináljak? 10hós fiam nem hajlandó kanalasat enni.

Figyelt kérdés
Eddig egèsz jól haladtunk már 200-300gokat megevett reggelire, ebèdre vacsorára. Most egèsz egyszerűen bármit főzök neki (sosem kapott üvegeset) dobálom ki mert nem eszik, elfordul, kicsapja a kezemből, szájába tömi a kezèt. Eddig is káosz volt minden etetès hiába vártam meg hogy megèhezzen volt hogy csak bogyó ès babócával tudtam valamennyit bele rakni (bár nagyon ellene vagyok nem tehettem mást) de ez így borzasztó. Egyedül amit hajlandó megenni az a kenyèrhèja ha a kezèbe adom semmi más, próbáltam a fött zöldséget elè tenni, kezèbe adni, eldobálja.
2019. jan. 24. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

"bár nagyon ellene vagyok nem tehettem mást"


Miért is? Mondjuk rá is hagyhattad volna.

Egy 10 hónaposnál az se lenne probléma, ha még szinte semmi szilárdat nem enne. Nem gyorsasági verseny a hozzátáplálás, hanem maraton. A lényeg hogy hosszú távon bevetesd a szilárdat, nem pedig az, hogy bármi áron (=rossz szokások kialakításával), de rögtön egyen.

2019. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

A 10 hónapos aztán nagyon tudja, hogy mi az a Bogyó és Babóca és nem hajlandó nélküle enni... jaj már.


Puhára párolt vagy sült dolgokat nyugodtan adhatsz a kezébe, pl a sült alma vagy édesburgonya, a párolt borsó vagy répa, és egy jó, puhára sült hús is simán elolvad a szájban. Süthetsz neki kekszet, muffint is, abba tehetsz zöldséget, ha elég omlós, lazán megeszi. Puhára főtt tészta kis paradicsommat, darált hússal, sajttal is szuper.

2019. jan. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Hány foga van? Az enyémeknél is voltak ilyen időszakok, olyankor foga jött, magától elkezdett megint enni. Semmiképp ne erőltesd, mert semmire se mész vele :( csak megutálhatja az evést. Bár nekem a kicsi kb 90%-ban tápszeres volt 10 hónapos korában, mert csak belekóstolt mindenbe és nem evett rendesen, de most másfél évesen is a szemfogai miatt nem akart enni. A nagyobb nagyon jól evett babaként is, de foganként kb 1 hét fényevés volt.
2019. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Fogzás alatt a fiam sem evett. És ha igen, akkor is csak hideget.


Amúgy 13 hónapos volt amikor először rágott és evett rendesen.

2019. jan. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogzas, torokfajas tud ilyennel jarni, teljesen normalis, majd elmulik. A mesenezetes pedig szerintem is rossz szokast tud kialakitani. Miert olyanfontos, hogy egyen szilardat. Van hianybetegsegre utalo jele? Vagy gyarapodasi gond, Vagy nincs eleg pisi-kaki?
2019. jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!