Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjam meg? 10 hónapos...

Hogyan oldjam meg? 10 hónapos bábám és az alsó szomszéd?

Figyelt kérdés
10 hónapos a babám és az alsó szomszéd folyton veri a falat ,csövet,de mindenre .A babám mikor hallom hogy kopácsol mert kopácsol mindent akkor fogom és elviszem vagy túrkál a játékos kosarába és kiesik a csörgő koppan egyet kiejti a játékot .De én mikor észre veszem hogy kopácsol akkor mindig felveszem de a szomszéd vissza kopácsolni neki.Tegnap is odamászot a radiátorhoz elkezte verni a csörgövel jó ha 2 szer rávert fogtam elvittem,de a szomszéd vissza kopácsolt neki .Mi nem kiabálunk nem bönböltetjük a zenét nem trapolunk nem tologatunk butorokat és alvás időbe sem zajongunk.De kivagyok tőle és ő is tőlünk.
2019. febr. 2. 22:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szőnyeg+ habtapi. Járóka
2019. febr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem az én alsó szomszédom vagy véletlenül? :D Bár nem hiszem, de pont tegnap volt itt is éktelen radiátorpüfölős zenebona, kezdte a gyerek alattam gondolom és folytathatta az alattuk lévő, én nem szoktam sosem így reagálni rá. Szóval alattunk is ilyesforma korú baba lakhat, nem tudom, mert semmi kapcsolatom velük, párszor összefutottunk a lifteben és annyi, az ő alattuk lakókat azonban jól ismerem, ők és mi is régi lakók vagyunk, a babás háztartás az újabb, no nem mintha ez lényeges lenne. Amit én mondani tudok úgy, hogy én is kétgyerekes szülő vagyok, így megéltem ezt a korszakot is személyesen,(már nagyobbak), hogy igenis vannak szülők, akik átmeneti süketek, vagy már túlontúl elnézőek a gyerekkel és amikor azt panaszolják, hogy néha-néha rácsap valamire a gyerek, akkor az igazság az, hogy naphosszat püföl valamit rendszeresen. Az alattunk lévő kissrác tegnap vagy másfél percig verte a csövet, mielőtt visszadörgött a szomszéd, én nem szálltam be a buliba. Radiátor csövet nem lehet verni, mert egy panelban az a földszinttől a zárószintig visszhangzik, egyet rácsap és határozott nem, elvinni,szerintem megérti minden gyerek mit lehet, csak következetesnek kell lenni. Ez egy 40 lakásos társasház, a mi sorunkon 10 lakással, jönnek-mennek a lakók, sok helyütt van gyerek, akkor most egy régi lakónak a fél életében azt kéne hallgatnia, hogy zajonganak (indokolatlanul, nem a normál életvitel zajára gondolok) a gyerekesek, mert hát az evvel jár? A túrókat. Én is megvagyok áldva, mert alattam épp ez a borzasztó hangos gyerek, felettem egy fiatal bulizni szerető pár egy szeparációs szorongással küzdő kutyával, mellettem szintén egy baba, én meg itthonról dolgozom. Az alattunk lévő baba a sütőajtót is (nyilván mikor üzemen kívül van, gondolom amúgy nem engednék neki) szereti püfölni és hosszú idő után szól csak rá anyuka. Én nem szóltam és nem csináltam semmit eddig, atombiztos idegrendszerre tettem szert a második autista/ADHD kombó gyerek mellett, de még vele is meg lehetett értetni, hogy mit lehet és mit nem, ergo azt gondolom attól még mert valaki kicsi, igenis a lehetőségekhez képest korlátozni kell abban, ami a többieket zavarja. A panel ilyen, igen, én sem tudok elköltözni, de attól még nekem is az otthonom, én is pihenni akarok és ha vetésforgóban jönnek a lakók, kutyával, gyerekkel, én meg hallgassam, mert evvel jár és csak rövid idő, akkor ezt hallgatom fél életemben. Érdekes, ránk sosem volt panasz, de nem is engedtem sosem egyiknek sem, hogy a radiátort, meg falat, sütőajtót verjen, ajtót csapkodjon, mert mások is ott élnek, ugyanannyi joguk van a lakásuk nyugalmához, használatához és abba ezek a zajok nem tartoznak bele. Igen, ha nagyobb lesz majd futkos, de az természetes és ésszerű keretek között nem is zavaró, nem lehet sarokba ültetni a gyereket, de bárhol is tart épp a fejlődésben egy panelházban ahol végig mennek a csövek ne verje a radiátorcsövet mama szeme fénye, avagy ha igen, ne csodálkozzék, ha visszazajong neki egy gyengébb idegrendszerű szomszéd. Anyaként is ezt mondom és bevallom, mikor legutóbb fél délelőtt hallgattam a ramazurit, miközben épp dolgoztam volna az én fejemben is megfordult, hogy kerítek valami death metált és lefelé fordítva a hangfalt betolom fullra a basszust,(aksiról is megy a hifi, a villanyóra lelövése sem segítene rajta) mikor épp alvás idő van, aztán lehet hőbörögni, hogy de szemét vagyok. Persze nem tettem, mert ettől nagyobb intelligenciával rendelkezem és belátó vagyok még az idiótákkal is sokszor (nem rád gondolok kérdező), de a tapasztalat azt mutatja, hogy sok ilyen esetben bizony maga a felháborodott szülő a hunyó.
2019. febr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Mint irtam jó ha 2 szer rákoppantott a radiátorra a csörgővel azzonnal vittem el onnan .De az hogy hall 2 koppanást és egyből válaszol egy 10 hónaposnak ...
2019. febr. 3. 10:13
 14/18 A kérdező kommentje:
ÉS igen tudom hogy zavaró mert a gyerek egyik pillanatban békésen játszik a másik pillanatba meg fogja a csörgőt és eldobja na annak van hanja es imád kopácsolni de lekötözni nem tudom amenyire lehet kordában tartom még ha nem is tűnik úgy .
2019. febr. 3. 10:20
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek neked, csak leírtam a tapasztalatom. Ez esetben a szomszéd ideggyenge, de mégis mit lehetne tennetek? Nektek is az az otthonotok, neki is az, mindkettőtöknek joga van benne élni, ha a gyerek kopácsol, ő meg dedóba lemenve vissza, akkor mégis mit tudnál csinálni? Ha egyikőtök sem költözik el, akkor majd szépen az őrületbe kergetitek egymást, de mondom, megértelek, én sem tudok költözni, egyedülálló anyaként,egy tartós beteg/fogyatékkal élő kisebbikkel nem olyan egyszerű az, mit ahogy sokan javasolják. Ha nem tudtok szót érteni, akkor menni fog a cicaharc, ha ő úgy véli ti zavarjátok a nyugalmát, akkor továbbra is kicsinyes bosszút fog állni azokkal az eszközökkel, amik a rendelkezésére állnak. A ledobott játékok ellen tényleg tökéletes a szőnyeg, habtapi, elveim ellenére én is padlószőnyeget raktam anno a gyerekszobába és csak akkor jött a laminált, mikor már nagyobbak lettek, mert azon még a pacsker is hallatszik sajnos, amikor trappol egy gyerek. Te azt mondod ő élhetetlen és gyerekes, igazad is van biztosan, de ő meg sértett és ideges, nyugalmat akar, nem fogja belátni az igazadat. Sokat tenni nem tudsz, ha a kommunikáció nem működik, mindkettőtöknek tűrni kell, mert amíg olyasmit nem csinál, hogy éjszaka zenét ordíttat, még csak rendőrt sem tudsz hívni, ahogy ő sem és birtokvédelmet sem ismernek el javadra azért, mert visszakopácsol a radiátoron az alsó szomszéd. Patthelyzet, tudom, benne vagyok gyakran. Ahogy nő a gyereked, majd más lesz a szomszéd baja, minek rohangál, stb... Vannak ilyen emberek, de mégis mit vársz, hogy ne zavarja az, ami zavarja? Hogy ne legyen idegbeteg? Sajnos az az igazság, hogy így csak az elkeserítő "megszoksz vagy megszöksz" tanács életszerű, ha az utóbbi nem lehetséges, akkor marad az, hogy elviseled. Neki sincs kevesebb joga élnie a lakásában, mint nektek, akkor sem, ha ilyen raplis, háklis ember.
2019. febr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Tervbe van a költözés mert kertesbe szeretnék ,de az nem most lesz.Ráadásul a kis szobába meg se lehet szólalni mert ,hogy ő hallja és egyből veri a csövet .Azért nehogymár az embet a saját házába ne beszéljen .
2019. febr. 3. 12:21
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Jézus, azért is veri a csövet, hogy beszéltek? Hát kérdező, nagyon sajnálom a helyzetet, de akkor ez tényleg menthetetlen. Minden lakásban vannak alap zajok, a panelben sokkal több, mint máshol, ha valakinek egyáltalán semmi toleranciája és az ingerküszöbe is a béka seg*e alatt, akkor költözzön tanyára. Sikerült akkor kifognotok egy reménytelen esetet. Engem csak a már tényleg elviselhetetlen zajok zavarnak, ezek amiket mondasz nem azok. Nekem is csak a panel maradt, erre futja jelenleg, de tisztában voltam avval, hogy papírból vannak a falak, ha valaki evvel nem tud együtt élni nem értem minek költözik oda. Oké, rendszeres házibulit, ordító zenét, állandó kiabálást vagy kopácsolást senki nem köteles elviselni, de amiket te említesz az élettel együtt járó természetes zajok, ha valakit az is zavar, hogy levegőt veszel, azon bizony nem segít semmi és senki sem. Nem irigyellek, de tényleg nincs ötletem. Az ő alatta lévőt nem zavarja, hogy mindig veri a radiátort? Mert gondolom oda is lehallatszik, esetleg avval a lakóval összefogva nem lehetne békésen beszélni vele? Bár, ha ilyen ahogy mondod, akkor valószínűleg nem. Részvétem.
2019. febr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Alata nem lakik senki földszinten lakik .
2019. febr. 3. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!