Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig nem kell fürdetni a...

Meddig nem kell fürdetni a babát? Ez miért jó/jobb?

Figyelt kérdés

Igazából én úgy voltam vele, hogy majd mindig este altatás és etetés előtt fürdetjük a picit (még csak terhes vagyok). De van egy instaoldal, és ott írták, hogy sokkal jobb, ha a kórházban egyáltalán nem fürdetik meg és nem éri víz, és otthon is elég hetente egyszer, kétszer. Ezt eléggé furcsának gondoltam így hirtelen, megnéztem a kommenteket, és kb mindenki azt írta, hogy a kórházban ők sem engedték a fürdetést, és csak 1, vagy 2 hét után fürdették meg a babát először... De ez nekem annyira furcsa. Még császárnál sem patyolat tiszták a babák, és hiába nem "koszolódik" úgy, mint egy felnőtt, azért mégiscsak lehetne a fürdetés az estének egy fix pontja.


Vagy tényleg felesleges és ártó a babára nézve, ha minden nap fürdetve van?

Nem vitát szeretnék, kíváncsi vagyok erre egyszerűen.


2019. febr. 6. 09:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
Külföldön szültem, nem mostak meg a babat, hagyták, hogy a magzatmaz felszivodjon a bőrbe. Azt mondták nagyon jót tesz. KB szülés után egy héttel fürdött először, akkor is mert én akartam.
2019. febr. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
90%
#8, 5-os vagyok, nem ettol fugg, hogy ekcemas lesz-e, az orokletes, viszont ront rajta. Ekcemas a fiam bore annak ellenere, amit irtam a valaszomban.
2019. febr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Előző, tudom köszi , hat évet dolgoztam bőrgyógyászaton.
2019. febr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
49%
10- es jól leírta. Én még annyit szólnék ehhez az esti rutin dologhoz, hogy nem kell a fürdetésnek lenni az esti rutinnak. Egy újszülött, kisbaba neki fogalma sincs erről. Hat az esti rutin az, hogy nyolckor simogatod a hátát és énekelsz neki akkor azt fogja megszokni. Ha az, hogy este nyolckor elmentek a Tescoba bevásárolni akkor az lesz az esti rutin.
2019. febr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Kulfoldon szultem, 5napos tartozkodasunk alatt 1x sem furdettek meg a babat, itthon furdettuk eloszor, elete 6. napjan. Kezdetben 3-4 naponta, most 2 naponta, de a nemi szerveit mindig lemossuk napi 1-2x csapbol folyo langyos vizzel.
2019. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
68%
#13 az én kislányom hetente 2x fűrdött ameddig nagyon pici volt. Sima minden mentes langyos vízben. Még is ekcémás lett.
2019. febr. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Apuka ekcémás úgy, hogy szerintem csak tőle örökölhette. Azt nem tudod véletlen, hogy nincs e valami megoldás rá,hogy ne jöjjön elő?
2019. febr. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
50%
Ez engem is erdekel
2019. febr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!