Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosan akadt ki rám a gyereko...

Jogosan akadt ki rám a gyerekorvos?

Figyelt kérdés
Kiakadt a gyerekorvosunk rám amikor felhívtam hogy nem kérjük az agyhártyagyulladás elleni védőoltást?szerintetek jogosan?elméletileg a mi döntésünk.kérdeztem hogy ha esetleg meggondoljuk magunkat be lehet e még adni?azt mondta persze.4,5hós a kislányom.van egy 6 éves fiunk neki sem adattunk be semmijen kötelezőn kivüli védőoltást.
2019. febr. 7. 09:19
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

A C típusú elleni oltóanyag (az államilag támogatott) a megbetegedések 40%-a ellen hatásos. A Bexsero (ez az egyetlen, ami a B típus ellen való) a megbetegedések 60%-a ellen hatásos, de még nem tudják, hogy mennyire. Nincsenek megbízható adatok a Bexsero hatásosságáról, illetve arról se, hogy hány évente kéne beadatni. Van még az A típusú agyhártyagyulladás ellen oltóanyag, de Magyarországon A típusú nincs.

Én a C ellenit beadattam. A Bexsero után a forgalmazónál (naná, hogy külföldön gyártják) egy évig érdeklődtem, készlethiány volt ez idő alatt, úgyhogy végül feladtam. Úgy tudom, most már lehet kapni, csak nagyon drága.

2019. febr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Egy bárányhimlöt v rotát még te is felismersz, hiszen pöttyös,fosik hánxik stb...azonnal viszed orvoshoz és az orvos kapásbol tudja mi baja.

Ezzel szemben egy agyhártyagyulladást simán megfázásnak, virusnak mondanak az elsö tünetei alapján. Mire rájönnek h tévedtek, pár nap és belehal a gyereked. Én emiatt adattam be, mert nem látványosan felismerhetö.

2019. febr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!