Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosan akadt ki rám a gyereko...

Jogosan akadt ki rám a gyerekorvos?

Figyelt kérdés
Kiakadt a gyerekorvosunk rám amikor felhívtam hogy nem kérjük az agyhártyagyulladás elleni védőoltást?szerintetek jogosan?elméletileg a mi döntésünk.kérdeztem hogy ha esetleg meggondoljuk magunkat be lehet e még adni?azt mondta persze.4,5hós a kislányom.van egy 6 éves fiunk neki sem adattunk be semmijen kötelezőn kivüli védőoltást.
2019. febr. 7. 09:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ, hogy melyiket. Van a drága 100 ezres oltás, hát arra nem sok mindenkinek van pénze.


De a 300 Ft-os Neisvac-C-t nem beadatni, egy elég súlyos, gyakran halállal végződő betegség ellen... Azon én is kiakadnék. Gondolj bele, hány ilyen tragédiát nézett már végig a gyerekdoki, aztán jön egy szülő, aki egyszerűen csak nem kéri az oltást, mert csak. Teljesen igaza van. Adasd be!

2019. febr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%

Aki ellenzi a védőoltásokat, rendkívül tájékozatlan/félretájékoztatott! Javaslom, ne az internetről olvassa a hozzá nem értő ostobaságokat, hanem szakember segítségét kérje. A védőoltás igenis jó és olyan halálos, vagy súlyos szövődményektől óvja meg a gyereked, amit el sem tudsz képzelni! Más országokban már mind az agyhártyagyulladás elleni (B, C, Y), mind a bárányhimlő elleni oltás kötelező és ingyenes, csak itthon levagyunk pár tíz évvel maradva nyilván az anyagiak miatt.

3 gyerekem van, de megkapták a kötelezőn kívül az ajánlott oltásokat is, így tiszta a lelkiismeretem, hogy megóvtam őket. Igen, drága a Bexsero, de pénzben nem mérhető az, ha elveszítem a gyerekem, vagy amputálják a kezét, lábát és élete végéig gondozhatom. Az oltásellenes nézeteket hirdető, végtelenül tanulatlan, ostoba embereket büntetném, mert annyi kárt okoztak már így is, annyi élet szárad a lelkükön.

2019. febr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
23%

IT nem arról kérdezett a kérdező hogy fontos e vagy sem.

Hanem hogy beleszólhatnak ennyire egy orvos?

Nem..

Tűvel fogja üldözni a gyereked.

Nem hiszem

2019. febr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%

Hiába jelentgetsz és törölteted ki a válaszaimat, akkor is harcolni fogok az ostobaságot terjesztő emberek ellen!

Igaza van a gyerekorvosnak és beleszólhat, mert ő a gyerek érdekét nézi, azzal nem tud mit kezdeni, ha egy szülő tudatlan.

Az összes oltásellenes agyatlant büntetném és elküldeném egy továbbképzésre. Sok gyerek hálás lenne.

2019. febr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Norman Bates ***** válasza:

Nyilvan sokan nem engedhetik meg maguknak a dragabbat, de azert legalabb a fillereset adassatok be.


Mi szerencsesek vagyunk, kulfoldon ingyen megkapjak a gyerekek a B es a C tipusut is.

2019. febr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

De basszus, mindenki azzal jön, hogy drága az oltás! Nem gondol bele, hogy ha elkapja a gyereke a betegséget, a sokszorosát fogja kifizetni és a családot is nagyon megviseli??

Inkább erre spórolok.

2019. febr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
52%

Ez a ti döntésetek, az orvosnak ebbe nem sok beleszólása lehet. Ilyen szempontból nem volt joga hozzá, viszont őt is meg lehet érteni.

Adott egy olyan világ, ahol végre 10 gyerekből nem csak 2 éri meg a felnőttkort, hanem az oltásoknak hála jóval többen. És adott néhány agyatlan szülő, aki ahelyett, hogy megragadná a lehetőséget, inkább kockáztatja a gyereke egészséget és életét, aztán persze sopánkodik, amikor a gyerek a kórházban köt ki egy olyan betegséggel, amire a védőoltás kevesebbe került volna, mint egy BKV-s vonaljegy. Ez egy orvos számára nagyon dühítő lehet.

2019. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy kiakadt? ha ordítozott veled a telefonban, ahhoz nem volt joga, de jogosan nem ért egyet a döntéseddel. Ha ezt elmondta, az nem joga, hanem orvosi kötelessége. Nem várható el minden szülőtől, hogy fel tudja mérni ésszel, mikor, milyen esetekben fontos és mikor nem az oltás. EZt az orvos elmondja. A szülőnek joga van az orvosi tanács ellenére cselekedni, mint ahogy joga van a lázas gyerekével kirándulni menni, vagy joga van egész nap édességgel tömni is. Az az orvos, aki ez ellen nem szólal fel, megszegi az orvosi esküjét. Az nem mindegy, hoyg milyen stílusban adja elő a szakmai véleményét, de elhallgatnia nem szabad. Akkor sem, ha a szülő már meghozta a (hibás) döntést.
2019. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ti dolgotok persze, de keress rá h milyen szövődményei lehetnek ha elkapja, nem szeretnéd ezt egyik gyerekednek sem, én a nagynak is beadatnám ha lehet! Az én fiam is megkapta, sok a kullancs, főleg itt nálunk vidéken, nem kockáztatok.
2019. febr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is fontos! Mi már a terhesség alatt összespóroltuk a Bexserora. Nem olcsó, de inkább elfogadtuk a használt ruhákat, babakocsit, stb. és a pénzünket a nem kötelező oltásokra költöttük. Szerintem sokkal fontosabb mint pl. villogni a legújabb babakocsival és a márkás gyerekruhákkal. Persze az orvosnak nincs joga ennyire beleszólni, csak gondolom bosszantja az emberi butaság, főleg mikor valaki nem a saját életéről (ne adj'Isten haláláról) dönt.
2019. febr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!