Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyugdíjas nagyit ebben az...

Nyugdíjas nagyit ebben az esetben hogy kéne lebeszélni arról, hogy jöjjön segíteni?

Figyelt kérdés

Két kicsivel leszek itthon, 25 hónap lesz közöttük a korkülönbség a lányok között, és van egy nagyobb fiunk is (aki 5 éves, de csak fél napot van oviban, délután már itthon van velünk). Ezért szeretnénk egy állandó, egésznapos segítséget nekem itthonra (nem ingyen persze, rendes fizetésért). Már keresgélünk elég régóta, valószínűleg meg is találtuk a megfelelő személyt, viszont anyósom most megtudta ezt az egészet és ki van borulva, hogy nem őt kértük meg...


Pedig hogy ő nyugdíjas, imád unokázni, és stb. Igen, csak éppen én nem rajongok érte annyira, régebben volt több konfliktusunk is és most így jó, hogy 2-3 hetente találkozunk, de ha napi 8-10 órában vele kéne lennem, szerintem egy héten belül felkötném magam. De most ő erre teljesen rápörgött, hogy szerinte így lesz a jó, meg hogy nehogy ezért alkalmazzunk valakit, majd ő segít.


2019. márc. 1. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Úgy, hogy kösz, nem kell, mi másként döntöttünk. Ezt máshogy nem lehet szerintem. Majd megbékél.
2019. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Anyuka semmi probléma nincs abból ha el tetszik jönni unokázni, de egy alkalmazott nak meg tudom mondani mit várok el a gyerekeim körül. Attól tartok ha valami nekem mem tetszik és azt anyukának megemlítem, akkor sértődés lesz belőle és nekem fontosabb a családi béke. Tessék csak nyugodtan élvezni a nyugdijas éveit és szeretettel várjuk bármikor amikor csak jönni szeretne.
2019. márc. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 piroska és a farkas ***** válasza:
49%
Nem kötekedésből, de 8-10 óra segítséget igényelsz majd egy nap? Nàlunk is hasonló felàllàs lesz,ugyanígy ebédig oviban a középsős, 2 kicsi meg otthon, de most ez megijesztett... Ami anyóst illeti, kerek- perec lehet nemet mondani, ti màshogy szeretnétek, màshogy döntöttetek. Akit alkalmaztok, azzal neked nagyon jóban kell lenned ahhoz, h segítséget és nyugalmat hozzon a mindennapjaidba. Ha ez nem ő, akkor sajnos el kell fogadnia.
2019. márc. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem csak a gyerekek körüli teendőket bízzuk majd rá, hanem a takarítást, vasalást és egyebeket is. :) Ezért kerestünk olyat, aki nem csak időszakosan ér rá.
2019. márc. 1. 17:19
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Ha otthon vagy nem fog zavarni, hogy egy vad idegen sürög-forog körülötted?

Heti 1-2 alkalommal érthető a takarító és a babysitter.

Nem az életedben akarok turkálni (bár te térítetted a lapokat) , de én megőrülnék, ha mindig lenne ott valaki és eltűnne a privát szféra.

2019. márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem igazán, így nőttem fel szinte, sosem voltunk otthon egyedül. Inkább örülök, hogy lesz segítségünk, és nem a barátoktól, rokonoktól kell majd szívességet kérni, ha szeretnénk pár lopott félórát-órát kettesben a férjemmel. Ha nem működik majd, vagy nem tetszik, akkor változtatunk a felálláson.
2019. márc. 1. 17:56
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem szuper dolog, kulfoldon ez bevett szokas, tesom is igy utazott ki egy csaladhoz, ott ket gyerek volt, a nagy raadasul mar reg onellato volt, csak a kicsivel kellett foglalkoznia, es takaritani, csinalni a haz koruli teendoket. Kulon szobat kapott, o naluk is lakott, csaladtagkent kezeltek, a mai napig tartjak aktivan a kapcsolatot, a gyerek azt hiszi rola, hogy ver szerinti rokon, talan mostanaban kezdi megerteni, hogy nem az. Voltam naluk, ott alhattam egy hetet, nagyon kedves, befogado csalad, elkepeszto vendegszeretettel. Na de nemez a lenyeg. Kulfoldon ez nem akkor dolog, ott aki megteheti, azok kozul sokan meg is teszik, es fogadnak fizetett segitseget. Az apa ugye altalaban dolgozik, max este tud besegiteni, mikor faradtan hazajon a munkabol. Szerintem ertheto, ha a szulok elfaradnak, es ha megtehetik, igenybe veszneksegitseget, miert ne? Foleg harom gyereknel. Inkabb, mint egy idegbeteg anya.
2019. márc. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 piroska és a farkas ***** válasza:
62%
Az biztos, hogy màr csak az is pozitívum benne, h a pisikakisüssfelnap mellett felnőtt szót is lehetne vàltani vkivel, ami biztos sok otthon lévő anyànak borzasztóan hiànyzk.
2019. márc. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Eltudja látni,de nálunk is a túletetés(édességek stb.),elkényesztetés ami a probléma.És hiába mondjuk,hogy ne...

Egyetlen unokája.

2023. jún. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!