Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még rajtam kívül ilyen...

Van még rajtam kívül ilyen defektes anyuka? Mit tesztek, hogy megkönnyítsétek helyzeteteket?

Figyelt kérdés

7 hetes a kisbabám. Nagyon sz*r anyának érzem magam, mert én nem szeretem ezt az időszakot. Van már egy 7 éves nagylányom, imádom, ahogyan a picit is, de őrültem meg ezekben a hosszú hetekben, hónapokban.

Félek hozzáérni, félek, hogy kárt teszek benne, egyszerűen ha ébren van nem tudok vele mit kezdeni, nagyon nehezen megy a szoptatás, csak kínlódunk. Végső elkeseredésemben ilyenkor tápszert kap, amitől szenved, fáj a hasa.

Sokat sírok, szorongok, rettegek.

Tudom ez csak akkor lesz jobb ha legalább ülni tud és megnyilnak a lehetőségek a játékok felé.

Biztos csak én vagyok ilyen defektes. Mit tehetnék, hogy könnyebb legyen?


2019. márc. 13. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem, ez csak akkor lesz jobb, ha felkeresel egy szakembert. (És a gyerekorvost a hasfájás miatt. Ha tudod hogy a tápszertől fáj a hasa, akkor miért nem konzultálsz a gyerekorvossal, hogy találjatok erre megoldást?)
2019. márc. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Tényleg keress fel egy szakembert. Nagyon kilátástalannak tűnhet a helyzeted akkor, ha éppen benne vagy, de igazából nem az, túl leszel rajta. Csak tarts ki, és kérj segítséget.


A szoptatásért érdemes erőfeszítéseket tenni, szoptatási tanácsadó segítségét kérni, tényleg sokaknak használ. Ha nem jön be (vagy ezzel egy időben) konzultálj a gyerekorvossal a tápszerről, többféle van, és lehet, hogy találtok jobbat. Próbálgatni kell.

2019. márc. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Én sem szeretem sokszor. Az enyém lassan 4 hós. 7 hetes korában sokkal szarabbul voltam. Mondjuk nekem nincs másik, és nem is lesz, így, hogy látom, mivel jár ez az egész.

Próbáljatok kimozdulni, amennyit csak tudtok, már egész jó az idő, nekem sokat segít a céltalan séta is.

Miért kínlódás a szopi? Ahogy előttem is írták, beszélj tanácsadóval!

2019. márc. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egy héten egyszer van a pszichoterápiás beszélgetés, 2 hét múlva tudok menni. Akkor esik pihenőre a férjemnek aznap.

A gyerekorvost pedig persze hívom holnap, erre most döbbentem rá, nem sok tápot kap ő.

2019. márc. 13. 16:55
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez az én kérdésem: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopt..

Én is azt gondoltam nem lesz második baba, végül férjem meggyőzött, hogy legyen, ezért ez a nagy korkülönbség. Imádom, csak legyen már nagyobb.

Úgy irigylem azokat akik szépnek élik meg ezt az időszakot én már mosolyogni sem tudok. Nagy lányomat is elhanyagolom.

2019. márc. 13. 17:02
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Először is, fejezd be ezt a butaságot! Nem vagy defektes! JÓ ANYA VAGY. Átérzem a helyzetet. Nálunk annyi volt a különbség, hogy a nagy 2 éves volt, és nagyon akartam a második gyereket is.

Ennek ellenére sokkal nehezebb volt, mint amire számítottam. A kicsi egész nap üvöltött, a nagy visított, rombolt, én meg úgy éreztem, beleőrülök. A szoptatás egy komplett katasztrófa volt, a kicsi nonstop üvöltött a mellemen, közben a nagy szétszedte a lakást.

Ami nálunk segített: bevezettem a 4É módszert. Fix időben volt evés, játék, alvás, és én-idő (helyett játék a naggyal). Gondolom neked a nagy már sulis, hozni-vinni kell. Ez máris ad egy keretet a napnak.

Abbahagytam a szoptatást. Egy nagyadag kínlódás volt az egész, tápszerrel viszont szuper lett az etetés. Bekevertem, megitta, és elégedett volt.

Heti egyszer elmentem szaunázni. Itt kikapcsolódtam, felnőtt társaságban voltam, feltöltődtem. Kellemes mellékhatásként elkerültek a felsőlégúti megbetegedèsek.

2019. márc. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Tudom ez csak akkor lesz jobb ha legalább ülni tud és megnyilnak a lehetőségek a játékok felé."


Ami akár 1 éves koráig is várathat magára (teljesen egészséges esetben is)...

2019. márc. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Jól le lettem pontozva, de nem érdekel, legalább őszinte vagyok.

A szoptatáshoz: láttam más is írta a szoptatós párnát. Nekem van, és imádom, már a kórházba vittem, és egy csoda. Nem kell tartani a gyereket, amelyik oldal jön, ott egy párnával kicsit megemelem, bölcsőtartásban ráteszem. Ne a süppedős, hanem a tömörebbet ajánlom.

2019. márc. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minek vállaltál még egyet?
2019. márc. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Coffelia ***** válasza:

Az irracionális félelem depressziós tünet, mindenképpen szedj magnéziumot, valamilyen aloe verát, vasat és B-vitamint.

Simán előfordul a szülés után ilyenkor, nyugodj meg, a hormonháztartásod és a vitaminjaid rendbetételével kitakaríthatod magadból, és keress jó pszichológust, aranyat érnek :)

Az ibclc honlapján keress szoptatási tanácsadót, ők nagyon jók!

2019. márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!