Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mas harom honapos babaja sem...

Mas harom honapos babaja sem tud meg semmit, vagy az enyem le van maradva?

Figyelt kérdés
Babam harom honapos mult, de nem tud semmit. Nem fordul hasra es vissza, de meg az oldalara sem. Hason szepen emeli a fejet, de nem szeret ugy lenni, ga elfarad pedig sir,h.forditsam vissza. Amugy nyugodt baba, sokar mosolyog, nezegeti, szajaba tomi a kezet, rugdalozik,sokat“beszel” de massal nem probalkozik. Raadasul eleg kicsi es keveset eszik, de megtomni nem tudom. 3200 grammal es 51 cmvel szuletett, most 3.5 honapos 5300 gr es kb 63 cm, hatszor eszik 90-120 milit. Nem sir, nagyokat alszik, de keveseket hizik, ebben a honapban kb 400-500 gramm lesz. Mas gyereke ketszer ennyit eszik, megduplazta a sulyat es tuti,h.lassan az ulessel probalkozik, az enyem meg csak fekszik. Lehet baj vele, vagy csak ilyen fajta?

2019. márc. 20. 17:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem le van maradva nagyon, mert én mikor megszültem már a babahordozoba felült úgy hoztuk haza:D
2019. márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi baja, ha tartja a fejét, forgatja hason jobbra- balra, csócsalja a kezét, követi a csörgőt a szemével, összerezzen zajra teljesen jó. Ülni stabilan 6, de inkabb 8-9 hósan fog egyedül.
2019. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
54%

Én teljesen megértem a kérdezőt. Nekem is 3 hónapos babám van és kb verseny szinten megy, hogy kinek mit csinál a gyereke, arról nem is beszélve, hogy egyes anyukák szerintem lódítanak. Pont az egyik ilyen próbálta nekem megmagyarázni, hogy bezzeg az ő gyereke már ül és majdnem beszél az enyém meg jól le van maradva.

Kérdező, nincs a babáddal semmi baj. Védőnő/orvos úgyis látja havonta ha gond lenne szólna. Te pedig élvezd a gyermekkorát, mert olyan gyorsan el fog múlni. :(

U.I. A súlyával sincs gond, ha egyenletes ütemben havonta hízik kb fél kilót. Nem minden gyerek pufi. Az enyém is ilyen pici.

2019. márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Koszonom az ertelmes valaszokat. Igazabol nem ertem, miert kellene ezert a kerdesert leoltani, mi rossz van benne, de nem sertodom meg, tudom,h.sok kicsinyes ember letezik, akiknek jol esik ismeretlenul, nyomdafesteket nem turo hangnemben beszelni a masikkal, mig eloben, bizonyara, behuzna fulet farkat.
2019. márc. 20. 21:41
 15/28 anonim ***** válasza:
48%
Ne haragudj, de élőben szerintem te se beszélnél ekkora baromságokat, mint amit most ideírtál. 3 hónapos gyereked van, tudom, hogy unalmas és fárasztó vele otthon, de azért nem kell annyira meghülyülni, hogy már az ülést kéred számon tőle.
2019. márc. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
51%

De fenn vagytok akadva ezen az ülés dolgon. Leírta, hogy csak idézőjelesen értette.


Kedves Kérdező!

Teljesen rendben van a babád. Mi Dévény tornára járunk minden héten szülésnél történt gondok miatt. Az én babám sem fordul még hasra és vissza, oldalra is csak félig tud. Pedig már nagyon szeretne, erőlködik és nagyon dühös, hogy nem megy neki. Ő már 4.5 hónapos, de a gyógytornász szerint 6 hónapos korig még bőven belefér.

2019. márc. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
68%

Rettenetesen túl van lihegve ez az egész.

Vicc, hogy pár hónapos csecsemőket már fejlesztésre akarnak küldeni.

Persze vannak indokolt esetek de a legtöbb nem az.

Borzasztó rendszerben élünk, mikor már a piciken is elvárások vannak. És így tovább... Bölcsi ovi suli.

Olyan nyomás nehezedik az emberekre, hogy az félelmetes.

Nem csodálom, hogy annyi lelki roncs ember van.


Semmi baja a babádnak, ne hasonlítsd máshoz, nem kell hinni a felvágó anyukáknak.

2019. márc. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
26%

Igen le van. Ilyen korban normáliséknál már befigyel 2 nyelvvizsga, meg sportversenyek -.-

Ó édes Istenem, hogy neked sincs jobb dolgod, mint a semmin aggódni.

Három hónapos?? Mitől lenne már lemaradva? Épp hogy kibújt belőled.

Pontozz le nyugodtan.

2019. márc. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
48%

Egyszer egy ismerősöm rokonanak az ismerősének a barátjának a gyereke két hónaposan már szaladgált, 5 hónaposan meg a Háború és Békét olvasgatta. 1 évesen meg feltalálta a rák ellenszerét, csak azok a gyógyszergyárak.


Oké verseny van, de orbitális ostobaságokat ne higgyünk már el. Mégis hogyan ülne egy 3 hónapos? 6 hónapos koráig vízszintes testhelyzetben szabad csak lennie, hordozóban is max 1 órát tölthet. Az ülés a legutolsó mozgásforma, előbb mászik, feláll minthogy üljön.


A súly duplázás akkor volt mikor 2 kilóval születtek a gyerekek, vicces lenne ha egy 5 kilóval született gyerek 10 kiló lenne 3 hónaposan. 15 kilóval már mehet iskolába. Nem szókt senki a gyerek nem disznó a háztájiban hogy időre felhízlald- nem kell neki vágósúlyban lenni sosem.


Minek méricskéled mennyit eszik? Nem mindegy?

2019. márc. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%
Én csak arra lennék kíváncsi, mit csinálnál, ha tényleg le lenne maradva a gyereked? Felkötnéd magad? Vagy őt dobnád el, mert nem felel meg az eszményképednek?
2019. márc. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!