Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amit alvás közben csinál a...

Amit alvás közben csinál a baba azt akkor már tudja?

Figyelt kérdés
Egy hét múlva lesz 4 hónapos a babám. Mindig hason alszik születése óta és napközben is sokat van hason. Ma éjjel alvás közben 3x átfordult hasról házra, mindig felébredt rá és sírt. Ébren még nem fordult át.
2019. márc. 24. 08:45
 1/2 anonim ***** válasza:
39%

Ez egy tudattalan átfordulás szerintem.


De az agy már lassan érett rá, így szerintem már sokat nem kell a tudatos átfordulásra sem várnod.

2019. márc. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

En inkabb ugy mondanam, hogy kepes ra.

De ha tenyleg alvas kozben csinalta es csak a vegeredmenyre ebred fel, akkor ez valoszinuleg nem tudatos.

Tenylegesen tudni akkor fogja szerintem, ha akarattal csinalja, mert rajott, hogy milyen mozgassorozat kell az atfordulashoz, mit hova kell rakni, hogyan kell tolnia magat, stb.

Altalaban eloszor veletlenul jon nekik ossze es azutan kezdik tudatosan csinalni.

De valoszinu, hogy ebren is csinalni fogja hamarosan, mert az izomzata mar megvan hozza ezek szerint. :)

A legkisebb nekem pl 2 honapos koratol atfordult hasrol hatra rendszeresen, de semmi tudatossagot nem lattam benne, csak nagyon kitolta a felsotestet a karjaival, utana meg oldalraborupt, a fejet vitte a lendulet, a feje pedig a torzset is. Nehany hetig csinalta, majd teljesen elmaradt (nott egy nagyot es mar a feje nem volt eleg nagy ahhoz, hogy a testet is huzza maga utan).

4,5 honaposan fordult at ujra hasrol hatra, ezt irtam fel datumkent, hogy sikerult, mert latszik, hogy most mar direkt, izombol es tudatosan csinalja, nem csak “osszejon” neki veletlenul.

2019. márc. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!