Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anya vagy amilyennek...

Olyan anya vagy amilyennek gondoltad, hogy leszel?

Figyelt kérdés

En pont az ellenkezojet gondoltam magamrol.

Mindig is tudtam, hogy szeretnek gyerkket.Ugy kepzeltem, hogy hatarozott megis laza leszek.

Ehez kepest mindig aggodok es tulparazok mindent.

Te is elkepzelted, regebben, hogy milyen leszel a gyermekeddel? Ehez kepest milyen szulo lettel?


2010. júl. 3. 22:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Még csak 7 hónapos a kicsim :-), de már terhesen végig agyaltam, hogy mi lesz majd ha ... ez eleinte döcögött, de azért 95 %-ban minden úgy működik ahogy elképzeltem. Még kicsi ahhoz, hogy minden más dologban megálljam a sarat, majd kiderül, hogy hogyan pl a dackorszakban. :-)
2010. júl. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

em, sajnos egyáltalán nem olyan vagyok! :-((( És ez nagyon bánt!


Az első gyereknél kb 2-2,5 éves koráig még csak-csak, de most, hogy már kettő van....hááát....:-((


Én azt hittem, mindig kedves, türelmes, nyugodt és melegséget sugárzó anya leszek, aki mindig kész egy jó kis közös játékra, aki inkább barát, mint szülő....blablabla.

Ehelyett egy idegbeteg hülye lettem, akinek állandóan van valami baja, mindig szólongatja valamiért csóró gyereket, akinek sosincs türelme játszani (na jó, elvétve....nagyon elvétve), aki állandóan fáradt, nyűgös, mellette szorongó, aggódó, lelkiismeretfurdalással küzdő!


Fú, de szörnyű volt ezeket leírni is! Mindjárt bőgök :-( Szar anya vagyok! :-(

2010. júl. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem olyan vagyok mint amilyennek elképzeltem magam.Az én lányom 7 hónapos,azt hittem hogy rend-és tisztaságmániás leszek,ha megszülök,meg mindent sterilizálni fogok,meg ilyenek,de aztán nem.Sokkal lazább vagyok mint amilyennek képzeltem magam,ellentétben a férjemmel,akiről azt hittem laza lesz,és halálra parázza magát mindenen :)))
2010. júl. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

:)

En kb 16-17 evesen mar tervezgettem, hogy milyen anya is szeretnek lenni.

Anyukamtol jo peldat kaptam.Vegig neztem, hogy no fel a hudom (13 voltam amikor szuletett), de sajnos en nem tudok olyan haratozott, de meg is laza lenni mint O volt akkor.

Lehet 3. gyerkoccel konnyebb lesz Nekem is.

Nem szultem sem tul koran(17) sem tul keson(40 folott) de meg sem tudom tartani magam az elkepzeltekhez.

Most 26 vagyok a lanyom 5 honapos lesz de mar nem ugy alakulnak a dolgok mint ahogy terveztem.

Bar nem rontottam meg el semmit nem arrol van szo (mert egy ekkora baban nem is lehet lrontani smmit csak azert), de en is tartok a dackorszaktol.

2010. júl. 3. 22:55
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én napi viselkedésben igen. Viszont egyáltalán nem akarok több gyereket, holott eddig azt hittem, hogy majd lesz 2-3...
2010. júl. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyesminek képzeltem magamat, amilyen vagyok (másfél éves gyerkőc):

-egészséges mértékben aggódó

-játszok vele sokat, de egyedül játszani is tud (amíg én házimunkázok)

-türelmes vagyok

-laza, de közben szigorú is (hülyeséget nem engedek)

-nagyjából következetes (mondjuk 90%-ban)

2010. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nem hinnem, hogy rossz anya vagy, csak nagyon-nagyon faradt!!!

Akkor lennel rossz anya ha ugy gondolnad, hogy minden rendbn van s nincs min valtoztatnod!!

Igy latod a sajat gyengedet es probalsz valtoztatni!!

Nm mindig az a jo anya akinek minden megy magatol, mert nem biztos, hogy mindig csak az anya miatt megy.

Az a jo anya aki akkor is kuzd, hogy jo legyen ha nagyon nehez!!

Jo anya vagy csak probalj kicsit lazitani neha!!

2010. júl. 3. 22:59
 8/25 anonim ***** válasza:
83%

(Második vagyok)

Mi a dackorszakot elég jól átvészeltük, egyáltalán nem volt szörnyű. Akkor még volt türelmem, és ez nagyon sokat segített, sok mindent meg lehetet beszélni értelmesen a lányommal, vagy ha az vezetett gyorsabb megoldáshoz, akkor elterelni a figyelmét, vagy ilyenek.

Inkább bennem kattant meg valami, velem van a baj, nem a gyerekekkel. A lányom egy csodálatos 4 éves tündérboszorkáyn, pont ilyen gyerekről álmodtam, értelmes, okos, cserfes, belevaló. Kisfiam 8 hónapos szeretetgombóc.....imádom őket! De valami miért most nem tudok jó anyukájuk lenni. Főleg a nagynak. Annyira utálom magam érte! :-(

2010. júl. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
De aranyos vagy! Köszi szépen, jól esett! :-)
2010. júl. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Nem tudod megfejteni az okat, hogy miert lehet ez?

Testi vagy inkabb lelki oka van?

2010. júl. 3. 23:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!