Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anya vagy amilyennek...

Olyan anya vagy amilyennek gondoltad, hogy leszel?

Figyelt kérdés

En pont az ellenkezojet gondoltam magamrol.

Mindig is tudtam, hogy szeretnek gyerkket.Ugy kepzeltem, hogy hatarozott megis laza leszek.

Ehez kepest mindig aggodok es tulparazok mindent.

Te is elkepzelted, regebben, hogy milyen leszel a gyermekeddel? Ehez kepest milyen szulo lettel?


2010. júl. 3. 22:46
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
80%

Én sem. Anyu mindig betegesen aggódott értünk, sosem értettem. Most már értem. Amin totál meglepődtem, hogy amikor 5 hetesen beteg lett a babám, és kórházba kerültünk, megállás nélkül bőgtem 3 napot. Pedig csak egy elvadult nátha volt, nem volt túl vészes. (De ilyen picit inkább bent fognak.) Nem gondoltam volna, hogy ilyen is tudok lenni. Ez a második gyerekkel is megismétlődött, ő kiütéses lett 2 hetesen. Hát ott is bőgtem, mint a zápor, az egész csecsemőosztály engem vigasztalt. Marha ciki volt.

Egyébként sajnos elég következetlen vagyok. Sok mindent megengedek, amit nem szerettem volna. Pl. tévé, csoki.

De én sokáig nem akartam gyereket, úgy gondoltam túl önző vagyok hozzá. Hát, azért szerencsére viszonylag jól csinálom, szerintem.

2010. júl. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
87%

Ami nem jött be:

Reméltem, hogy türelmes anyuka leszek. Nagyon sokat fejlődtem türelemből, de sajnos nem annyit, amennyit szerettem volna.

Reméltem, hogy lehiggaszt a szülés, magamra találok, ehhez képest ugyanolyan vagyok mint voltam. Harsány, pörgős, tele ötletekkel.


Ami bejött, bár ettől tartottam:

De meg tudom nyugtatni a lányom.

Megérzem, mikor mi a baja.

Jól eljátszunk.

Kerek lett vele az életem.

Tudok neki magyarázni, ha kell 100x, hogy mit miért szabad vagy nem szabad.


De ő még csak 1 éves, ki tudja mit gondolok majd pár év múlva.

2010. júl. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon ugy tunik, hogy mindenki nagyon jo anyuka lett!!

Talan csak a magunk ele allitott kepnek nem felunk meg :)

Az termeszetes, hogy este faradtnak erezzuk magunkat hiszen mi is emberek vagyunk!

Kivan miindenkinek, hogy ahogy tellik az ido egyre jobban hasonlitson a maga ele allitott idalis anya kepre :)

Nem utolso sorban egy kis kenyeztetest mindenki iktasson be a napjaiba, mert a vilag legnehezbb de legszebb hivatasaban elfaradunk es ennyi jar nekunk is :)

Mindenkinek nagyon szep napot kivanok es varom a tovabbi valaszokat! :)

2010. júl. 4. 09:55
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
a hozzászólásokat elolvasva, szerintem is mindenki igenis jó anyuka! Azt mondják, nem kell tökéletes anyának lenni, hanem csak "elég jó anyának", én ehhez annyit tennék hozzá, hogy legyünk (ebben is) hitelesek - azaz önmagunkat adjuk, és elégedjünk is meg ennyivel, mert a gyereknek úgyis ez a legtöbb, legjobb! Van erről egy jó cikk, amit érdemes elolvasni, kicsit kizökkent ebből a szemléletből, és más megvilágításba helyezi az anyaságot, és az oly sokak életében jelenlévő állandó lelkifurdalást, hogy vajon jó anya vagyok-e..
2010. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Elképzeléseim voltak, de szigorúbb és határozottabb lettem, mint amilyennek elképzeltem anno magam.

1 éves kislány anyukája

2010. júl. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!