Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogsi nélkül ti is otthon...

Jogsi nélkül ti is otthon penészedtetek a babával?

Figyelt kérdés
Sajnos (még) nincs meg a jogsim. 3 hónapja szültem, egy 12 ezres településen élünk, nem igazán ismerek itt senkit. Vonat van több nagyváros felé is, de hogy lehet babakocsival vonatozni?? Most akkor évekig annyit tudok, hogy itt helyben tologatom a babakocsit és kész? Bármi elintéznivaló van várjak a férjemre hogy furikázzon minket munka után? Olyan kisbabások válaszát várom, akiknek nincs jogsijuk.
2019. márc. 26. 13:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
58%

Nimcs jogsim es sajnos vagy nem, muszáj tomegkozlekednem babakocsival. Ugyanis a kicsi nem szeret huzamosabb ideig a hordozokendoben ellenni, inkabb nezelodik a babakocsiban.

Menni kwll a nagyobbert az oviba, nem tud sajnos furikazni senki. Nem nagyon szeret buszozni, mert sok rajta az ember de ez van. Majd nyaron elkezdem a jogsit es iden meglesz, igy nem kell majd busszal jarnom, de amugy nem kell a 4 fal kozt peneszedni. 2 hos a kisebb, meg kell szoknia azt is, hogy jovunk megyunk. Mi ilyen csalad vagyunk.

2019. márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
25%
Meghalnék autó nélkül. Jogsi minél hamarabb!! Nem csak a baba miatt, hanem minél fiatalabb vagy, annál jobb.
2019. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
57%

Nyíregyházán lakunk, nincs jogsink, de nincs olyan nap, hogy ne intézzünk valamit.


Csatos hordozóban magamra kapom a gyereket, és miénk a világ. Nem hogy kocsival nem megyünk, de még buszra se szállunk. Ha kell a város masik végébe átsétálok a gyerekkel a hátamon. Bevásárlást is egyedül intézem, volt amikor 2 banyatankot húztam magam után a gyerekkel a hátamon.


Délelőtt postán voltunk, bevásárolni, elhoztam a férjem papírját az orvostól.


Szóval nem, határozottan nem penészedek itthon, mindent elintézek egyedül, és a férjemnek már csak annyi a dolga, hogy hazajön és játszik a gyerekkel míg én főzök.

2019. márc. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
59%

Nincs se jogsink, se autónk, a férjem dolgozik, mégis minden nap megyünk valahova. Babakocsival, vagy csatos hordozóval, attól függően, mi a cél.

Bár Budapest, itt se mindig egyszerű közlekedni, nem minden járat alacsonypadlós, de megoldottam eddig mindent, és rengeteget sétálunk.

Korábban se hiányzott a kocsi, a mai napig röhögök a sok hülyén, akik egyedül ülnek sorban a dugóban, én meg elsuhanok mellettük a busszal/villamossal, nem kell parkolóhelyet se keresnem, jóval olcsóbban kijövök főleg a kismama bérlettel, és még a környezetet sem szennyezem :)

2019. márc. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
46%
Mi faluban lakunk és anno nekem ezért mondta a férjem, hogy előbb jogsi, aztán a gyerekek. Teljesen igaza volt, több barátnőmön látom, mennyit küszködnek, mert ritkán jár a busz, ha vásárolsz nincs hova pakolni...stb. DE... Azt gondolom, azért autó nélkül sem kéne ennyire elveszni. Nehezebb lenne, az biztos, de emiatt nem penészednék otthon, hogy a te szavaiddal éljek.
2019. márc. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
72%
Cegledrol a zonazo alacsony padlos. Menj nyugodtan baba kocsival, vagy kendővel, én így tennék ha nem lenne jogsim.
2019. márc. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem érzem penészedésnek



Minden nap megvan a napirendünk


Van jogsim

Autóm nincs ( vagyis van de a férjem viszi el)


Ez egy 4500-as település


Könyvtár

Kirándulás hurcikendővel

Vagy csak kertészkedek ő meg babakocsiban alszik


Engem az eddigi pörgős életem után kikapcsol a nyugalom


Majd 1 év múlva meglátom hogy ez lesz-e a véleményem

2019. márc. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
16. Köszi az infót, utána járok.
2019. márc. 26. 18:01
 19/28 anonim ***** válasza:
A vonatállomás 4km-re van, simán kisétálok és uccu... Mondjuk 3 hónapos babával talán még nem mertem volna nekiindulni, de most 7 hónapos és már tudom, hogy nyugiban elvan.
2019. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
74%

"Mi faluban lakunk és anno nekem ezért mondta a férjem, hogy előbb jogsi, aztán a gyerekek."


Ó, te jó ég!

2019. márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!