Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogsi nélkül ti is otthon...

Jogsi nélkül ti is otthon penészedtetek a babával?

Figyelt kérdés
Sajnos (még) nincs meg a jogsim. 3 hónapja szültem, egy 12 ezres településen élünk, nem igazán ismerek itt senkit. Vonat van több nagyváros felé is, de hogy lehet babakocsival vonatozni?? Most akkor évekig annyit tudok, hogy itt helyben tologatom a babakocsit és kész? Bármi elintéznivaló van várjak a férjemre hogy furikázzon minket munka után? Olyan kisbabások válaszát várom, akiknek nincs jogsijuk.
2019. márc. 26. 13:56
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Hát ha a jogsi függvényébe tettük volna a gyereket sosem lenne gyerekünk, mert volt 4 sikertelen forgalmi vizsgám :D
2019. márc. 26. 21:38
 22/28 anonim ***** válasza:
68%
Mindenképp hordozókendő! A világ egyik legjobb találmánya, én anno jogsi nélkül állandóan jöttem-mentem a kisfiammal, amikor csak tehettem.
2019. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Mi volt a baj a forgalmikon?
2019. márc. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Olyan ideges voltam, hogy nem tudtam vezetni normálisan. És emiatt azt mondták ne vezessek.

De vizsgán kívül jól vezettem pedig, ott nem volt gond. De ha nem kapok jogsit amiatt mert ideges vagyok a vizsgán, akkor hiába.. :(

2019. márc. 27. 08:15
 25/28 anonim ***** válasza:

Amikor kicsi volt a gyerekem, még nem volt jogsim, hasonló kisvárosban élünk.

Minden hétre jutott vagy baba-mama torna, vagy védőnők, anyukák által szervezett baba-mama klub. És igen, sétáltam akár órákon keresztül is, mert a gyereknek az volt jó.

Jártunk parkokba, játszóterekre, hasonló korú babás anyukákkal ismerkedtünk. Kisváros előnye, hogy ezek a gyerekek jó eséllyel később is egy közösségbe kerülnek.

2019. márc. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"


Olyan ideges voltam, hogy nem tudtam vezetni normálisan. És emiatt azt mondták ne vezessek.


De vizsgán kívül jól vezettem pedig, ott nem volt gond. De ha nem kapok jogsit amiatt mert ideges vagyok a vizsgán, akkor hiába.. :("


És mi lesz, ha egy beteg lezs a gyerek és neked egy lázas, sírós beteg gyerekkel kell orvoshoz rohannod kocsival? Vagy ne adj isten a haldokló nagymamához a kórházba, vagy megtörten, kisírt szemmel temetésre. Vagy fedobottan gyerek tanulmányi versenyére?

Nem piszkálni akarlak, de nekem forgalmi vizsga előtt ezeket hozta fel az oktató. ha a vizsgaszitutól ideges vagyok, akkor egy-egy ilyen szituban már a 2. kanyarban balesetet fogok okozni. Igaza volt. Le is fújtuk a vizsgát, tettünk bele még vagy 20 órát... piszkosul fájt anyagilag, viszont bizony 2. önálló utam egy fülfájós zokogó gyerekkel a vasárnapi ügyeletre vitt.

2019. márc. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Hát akkor nem lesz jogsim.

Várom a babakocsi időszak végét, addig meg a férjem visz ahova kell, meg marad a helyben sétálgatás, esetleg a hordozókendő.

2019. márc. 27. 10:10
 28/28 anonim ***** válasza:
75%

Ez a jogsi nélkül nem lehet gyereket vállalni akkora hülyeség. Régen senkinek nem volt kocsija meg jogsija, felrakták a szekérre a gyereket és mentek. Nagyanyám 9!!!! Gyereket nevelt fel jogsi meg kocsi nélkül.


Persze jó ha van jogsija az embernek meg kocsija, de nem kell mindent erre alapozni.


Az én lányom a babakocsiban sem maradt meg, igy 2 választásom volt. Vagy hordozok, vagy otthon ülök a gyerekkel míg nem tanul meg járni. Értelemszerűen inkabb hordoztam. 4 hós kora óta hordozom (addig a babakocsit erőltettük hátha megszokja), most 14 hós, már nagyjából tud járni, de ha elfárad most is felveszem és mehetünk tovább.


Keress fel egy hordozási tanácsadót, próbálj több fajta eszközt, és találd meg a számotokra megfelelőt. Nincs olyan gyerek aki ne szeretné a hordozást, csak olyan gyerek van aki rosszul van hordozva és ezért nem szeretné.


Az én lányom a liliputi csatosban ordított, a manducát szerette. Ha beraktam a kezét szintén ordított, így csak manducában, kinnkezesen tudtam hordozni, legalabb 3 hónapig tartott mire megtaláltuk a nekünk megfelelő eszközt, és pozíciót, de nem adtam fel, mert egyszerűen nem ülhettem otthon, menni kellett. Es azóta imád hordozva lenni.

2019. márc. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!