Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek erős a tejleado reflexe...

Akinek erős a tejleado reflexe és sok a teje, az hogyan oldotta meg a komfort szoptatast? Hogyan nyugodott le a gyerek, ha egyébként a cumit se fogadja el?

Figyelt kérdés

Amikor komfortozna, dől a tejem. Így se megnyugodni nem tud, ráadásul össze vissza eszik, mert így is nyeli a tejet.

Se napirendunk nincs, se altatni nem tudom. Ringatas néha beválik de sokszor nem. Üvölt a gyerek a faradtsagtol. A cumit nem kéri, ujjat nem találja még. 7 hetes lesz. Segítsetek legyszi, nagyon kinlodunk!!!!



2019. márc. 28. 08:27
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

75% #a blokk szopit most kezdtem bevezetni, remelem megoldás lesz ra. Egyelőre két óránként cserélem a mellet, meglátjuk ha kell akkor majd három óránként. Próbáltam úgy is h hanyatt fekve komfort szoptatom és akkor nem jön a tej (de jön úgyis besz...rok)....

Hordozast nem akartam, nem tetszik nekem meg én le szeretném tenni, ha elaludt és esetleg én is pihennék (ugyanis éjszaka is kel két óránként), nem hogy még rajtam csüngjön. Vagy le lehet tenni?!

És miért van, h 6,5 hetesen 1,5-2 óránként éhes?!! Agyvérzést tudnék kapni. Meg azt sem értem miért van, h nagy nehezen esetleg sikerül elringatni és 5 perc múlva nyuszitve pattan ki a szeme. Mi baja lehet?

2019. márc. 28. 11:52
 12/31 anonim ***** válasza:
55%
Blokkszoptatás, ahogy 6-os is írta. Egy héten belül lesz eredménye, addig kitartást. A komfortszoptatás pedig szuper dolog!
2019. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
54%

Hordozas: ha eleg melyenalszik, le lehet tenni, de ez gyerekfuggo, meg el kell talalni az idopontjat, amikor alig hallhatoan veszi a levegot, es mar nemrandulnak meg a vegtagjai, ehhez atlag 20 de akar 40 perc is kellhet. Ki kell tapasztalni. Ha ri gatmi kell, nemszakad le a kezded/hatad? Szerintemsokkal megterhelobb, mint rendes eszkozben hordozni, ami elosztja rajtad a sulyt. En kezbensosembirtampar percnel tovabb. Szoptatos foteles gimnasztikai labda hibetetlenul megkonnyitik a hordozast. Ferjemkendobenaltatta estenkent, gond nelkul kicsavargatta, letette, de letezik karikaskendo, csatos hordozo is, pikk-pakk lent van a gyerek, kis gyakorlat kerdese, hosszu lendovel be is lehet takargatni.


Miert ehezik meg elobb, mint 1,5-2 ora? Mert az anyatej felszivodasi ideje 60 perc, illetve vannak babak az atlagosnal kisebb gyomorral, nekik kevesebb fer bele ertelemszeruen. Es a cici nemcsak a tejet jelenti neki, hanema biztonsagos testkozelt (amit reszben emiatt ki lehet valtani a hordozassal).

2019. márc. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim válasza:

Szia :)


Mi 12 hetesek vagyunk, a cumit az én kislányom se hajlandó a szájában tartani (szintén többféle cumival próbálkoztunk, eredmény kb ugyanaz, mint nálatok). Én is előfejtem mindig egy kicsit, mert rengeteg tejem volt, fulladozott tőle (anyatejleadó is lettem). Ne félj attól, hogy akkor még több lesz, nekem kb egy hónapja le is csökkent a tejmennyiségem, hogy már csak reggel kell fejnem, beállt a rendszer.

Kitartást!

Nekem még ami bevált (ha nagyon ritkán nem alszik el cicin), hogy befekszünk egymás mellé a nagyágyra, félhomályban és simogatom. De nem mindig jön be ez sem. :D

2019. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Van karikás kendom de az van ráírva h csak 4 honapos kortól ajánlják :-/
2019. márc. 28. 14:27
 16/31 anonim ***** válasza:
Pedig ujszulottkortol lehet. Szovott kendo? Milyen markaju? Fotot tudsz mutatni? Lehet, hogy nem rendes karikas kendo.
2019. márc. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
54%

Az, hogy leteszed, es kipattan a szeme, es sir a biologiai programja resze. Erzekeli, hogy anya elment, itt hagyott=vege lesz az eletemnek. Sajnos nem epult be a genetikankba, hogy zart ajtok mogott elunk mar, es anya csak a szomszed szobaba ment at.

[link]

2019. márc. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
A masik verzio, hogy mellekfekve szoptatva elaltatod, es mikor melyen alszik, eljossz mellole, ez nem minden gyereknel mukodik, van, amelyik kepes 2 oran keresztul a mellen csungni. A cumi ezert jo, dehat az en gyerekemnek is hiaba adtam. ;Amugy a szopomozgas automatikus jelet kuld az agynak, hogy a baba taplalekhoz jut, igy sulygyarapodasi problemaknal nem ajanlott a cumi, ezt csak zarojelben mondom).
2019. márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Nálunk súlygyarapodási probléma nincs, sőt....

A cicin alvás se működik, mivel mint fentebb írtam, sok a tejem. Próbáltam már mindenhogy, a blokk szopit is, de ha mellen van akkor folyamatosan jön a tej és folyamatosan eszik. Aztán megállás nélkül emészt. Szóval az nem megoldás. Amúgy se alszik el rajta, de ha mégis akkor mikor felkelek mellőle máris felébred. Ez max hajnalban működik, olyankor elalszik rajta de olyankor mellette maradok, valószínű ezért se kel fel.

A karikás kendorol mindjárt küldök képet.

2019. márc. 29. 08:40
 20/31 A kérdező kommentje:
Ok h evolúciós dolog, de más babaknal nem? Azok tudnak aludni 2-3 órát?!
2019. márc. 29. 08:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!