Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek erős a tejleado reflexe...

Akinek erős a tejleado reflexe és sok a teje, az hogyan oldotta meg a komfort szoptatast? Hogyan nyugodott le a gyerek, ha egyébként a cumit se fogadja el?

Figyelt kérdés

Amikor komfortozna, dől a tejem. Így se megnyugodni nem tud, ráadásul össze vissza eszik, mert így is nyeli a tejet.

Se napirendunk nincs, se altatni nem tudom. Ringatas néha beválik de sokszor nem. Üvölt a gyerek a faradtsagtol. A cumit nem kéri, ujjat nem találja még. 7 hetes lesz. Segítsetek legyszi, nagyon kinlodunk!!!!



2019. márc. 28. 08:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Kulonbozo az idegrendszeri erettsegi szintjuk. A babak kb. fele ilyen, mint a tied meg az enyem. Persze, mikor az ismeretsegi kirben korbenezaz ember csak azt latja, hogy mindenhol nasholalszika gyerek 😬 De ha belepsz pl. az Alvas/altatas csoportba fb-on, ott latszik, hogy a skala milyen szeles, es mennyien kuzdenek ugyanazzal a gonddal.


En szoptattam nagyon sokaig, es sok mindent megprobaltam, amit lattam, hogy bar a tapszeresek is ebredhetnek, altalaban kozuluk tobben tobb orat egybentudnak mar korabban aludni (ha viszont nem, akkor az nagyobb szivas, mint szoptatva visszaaltatni), a cumit/rongyit/sajat ujjukat elfogadok tobbszor vissza tudjak altatni magukat, mint azok, akiknek egyik sincs.


Van meg a megnagyobbodott ormandula, a kulonbozo etelerzekenysegek (tejfeherje, tojasfeherje, szoja, gluten), ezek atmennek a tejbe (vagy tapszerbol, vagy hozzataplalas soran kapja, es ebredni kezd).


Aztan ha van rosszul alvo/asztmas/allergias/etelintolerans/ekcemas/cukros a szulok vagy nagyszulok kozott, akkor sanszos lehet egy felszivodasi zavar (kb. az europai lakossag 1/5-et erinti), a kulcsszo az mthfr genmutacio, akinek ez van, vagy egyik formaja, annak gond van egyes b-vitaminok (b12, b9) felszivodasaval, ami befolyasolhatja a melatonin termelodeset.


Aztan lehet szulesi trauma is mogotte, de akar mehen beluli pillanatnyi oxigenhiany is.


Es szimplan lehet teljesen normalis is. Baratnom szoptatott gyerekei mind hihetetlenul joalvok, nappali fenyben kepesek 3-4 orat egybenaludni, hiaba jarkaltam a recsego parkettan. Jobbra-balra ringatta baratnom par percig, aztan letette a hatara a kisagyba, es kesz, mar mehetett is barmit csinalni.

En meg nagyon sokaig ki semtudtam jonni a gyerek mellol. Nemtudom, a masodikkal hogy lesz, de sirnihagyason kivul be fogom vetni, amit csak lehet.

2019. márc. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm ,h időt szansz rám és ilyen hosszan válaszolsz.

Egy utso kérdés: szerinted fog ez javulni?! Három honaposan pl? Mert ha az emésztése kelti fel folyton, akkor számíthatok javulásra nem? Én úgy látom, h sokszor álmos ő és lenne igénye az alvasra de valami puki vagy kaki felkelti állandóan. Vagy pedig ahogy írod az idegrendszeri dolgai... illetve a későbbiekben hogy a francban altatom el (tegyük fel egyik se kell neki, se cumi, se rongy stb)...akkor pl hogyan lehet így programra elmenni mondjuk fel évesen? Mégse alhat el a strandon mondjuk vagy a játszótéren úgy h log a cicimen (nem is akarom...) ki fog alakulni valamilyen onnyugtato módszere vagy h lehet ezt megoldani?!

2019. márc. 29. 09:42
 23/31 A kérdező kommentje:

Ilyen a kendő:

[link]

2019. márc. 29. 09:46
 24/31 anonim ***** válasza:
ez jó
2019. márc. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Ott van a leirasanal is, hogy ujszulottkortol hasznalhato, nyugodtan hasznald.


Jobb lesz, persze. Van, akinek egyik naprol a masikra, masnak idoszakosan jobb, aztan ujra ebred (mint nalunk 🙄). Elobb-utobb jobb lesz :D Atlag amugy 4 honapos kirra van, akinek javul, es van, akinek addig jol aludt, akkor romlik el. A szoptatas addigra mindenkeppen konnyebb lesz, es egyre rovidebb ido alatt ki tudja szopizni, amire szuksege van. En vittem a kendot, szoptattam benne feltunes nelkul, amikor kerte, de azt is megertem, ha nem szeretned. Legkesobb 6 honapos korban ugyis indul a ht, 8-9 honapos korara mar megeszik majd varhatoan annyit, hogy napkozben ne kelljen feltetlenul minden kimozdulaskor szoptatni. Aludni meg addigra siman lehet, hogy fog babakocsiban. Segitseged van?

2019. márc. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Onnyugtato modszer kialakulasa gyerekfuggo. Ha nem fogadja el a cumit, lehet rongyival is probalkozni. Az en gyerekemnel onnyugtato modszer 2 evesen alakult ki eloszor, de o a szopival nyugtatta addig magat. Akkor meg ugy gondoltam, en legyek a nyugalmanak forrasa, nemakartam, hogy cumizzon, vagy hogy egy targy engem helyettesitsen nala. Van baba, aki meg azonnal elfogadja a cumit, vagy 3-4 honaposan megtalalja az ujjat.
2019. márc. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Anyukám jön néha de nem tud mindig mert dolgozik.


Hat remelem, hogy megoldodik a helyzet, eléggé le vagyok strapalva. Nem lehet letenni se ,egy percre nincs el sajnos. :( mostanában az éjszakák is rosszak. A karikás kendő tényleg jó lehet, ma kipróbáltam bár ebben is ficankol, de lehet h benan kötöttem meg. Mondjuk nem tudom hogyan fogom lerakni belőle ha elalszik de biztos gyakorlat kérdése.

Azért a cumival még probalkozok, többiektől hallottam, h csak három honaposan fogadta el a babajuk. Vagy akkor marad a alvos rongy vagy az ujja. Nagyon jó lenne ha valamit találna, mert ennek a cicizesnek nem vagyok híve (én sajnos nem akarom h rajtam cummogjon, lehet önző dolog)....

2019. márc. 30. 21:07
 28/31 A kérdező kommentje:
Nálatok végül milyen onnyugtato módszert talált a gyermeked két évesen?
2019. márc. 30. 21:08
 29/31 anonim ***** válasza:

Bolcsis lett 22 honaposan, ott lett egy macifeju rongyija, de ha nem volt ott, akkor is elapudt, ilyen alacsony matrackeretes agyak voltak, annak a szelet ragta eleinte :/ Akkor bekertek a cumit, amit ugye nem is hasznalt soha, es aznap kuldtek es vissza, mert csak jatszott vele, es nem is aludt :D Egy ideig mellefekudtek, aztan megszokta, hogy kulon alszik szep lassan. A rongyit neha fogta, de ha otthonmaradt, eszre sem vette, szoval igazabol onalloan megtanult elaludni. 2,5 evesen lett egy vekonyabb plussalata, azt szorongatja most elalvashoz, de igazabol visszaalvashoz altalaban nem kell neki, csak reggel keresi neha. Szoval itt is kb. semmit, visszaalszik, mint mi. Ejszaka neha felriad, es kerdezi, hogy ott vagyunk-e, mondjuk, hogy igen, es mar alszik is vissza, neha fel kell venni, vagy megfogni a kezet, de ez mostmar egyre ritkabb. Kapott konyvet az alvasrol, azt sokszor atneztuk, meg atbeszeltuk, hogy nem ebresztjuk fel egymast, es ez is fontos volt, hogy mar megerti ezt.


En ugy erzem, hogy olyan 14 honapos kora korul mar kulon lehetett volna tenni, es ra lehetett volna ugyanigy erre szoktatni, ha a szoptatast akkor befejezzuk. Az mondjuk biztos joval tobb siras aran sikerult volna, de azota ereztem azt, hogy talan mar menne. De nalunk pont akkor kezdett csokkenni az ebredesek szama, 15 honaposan meg mar egesz jol aludt, es en szerettem is vele aludni, nem tartom magam szamara normalisnak, hogy egy pici babanak kulon kell lennie ejjel az anyjatol, ez nekem se nem logikus, se nem jo erzes. Viszont ennek ellenere, a masodik gyerekem meg akarom probalni joval elobb kulon tenni, mert mar nem torzsi kozossegben elunk. Biologiai program ide vagy oda, szuksegem van nekem is az alvasra. A babafeszek sokaknak bevalik, en nem tudom meg, hogy azt merjem-e hasznalni, de legzesfigyelovel kombinalva tanal. Most a fiam is ugy alszik, hogy feltekertem a fejehez egy pokrocot korbe az agyban, igy puhanak utkozik, de pici babanal kevesbe szetturhato, arcba nem huzhato dolgot tennek oda. De ez nalunk pl. tenyleg segit, csak pici babanal nem mondjak biztonsagosnak.

2019. márc. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azota?
2019. ápr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!