Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitol rossz egy 2 eves gyerek...

Mitol rossz egy 2 eves gyerek foga?

Figyelt kérdés
Van egy ismerosom es van egy ket eves gyereke . Tiszta fekete a foga es rohad kb. Szerintem ez igenytelenseg. Azt mondja mossa neki, hat nem ugy nez ki. Mitol lehet ilyen a foga? Edesseggel eteti?
2019. márc. 20. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Fekete eséstől is lehet. Ha beüti, esetleg le is törik belőle és emiatt elhal a gyökér. Keresztfiamnak emiatt volt fekete az első kettő.
2019. márc. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Lehet genetika is. Sajnos van olyan, hogy hiába mossa az ember, tönkremennek a fogai.
2019. márc. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Pl ha cumisüveggel a szájában alszik. Ismerek ilyet sajna. Szegény 5 éves és nincsenek fogai elöl mert ki kellett húzni.
2019. márc. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk genetika sajnos apukatol. Olyan 2-3 evesen kezdett neki szuvasodni. Doki azt mondta bizzunk benne, hogy a csont fogai nem lesznek ilyenek. Szerencsere mar esnek ki neki 6 eves.
2019. márc. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

A fiamnak is szürkék a fogai elől, az a négy lett csúnya, amire egyszer ráesett. Láttam, hogy vérzik az ínye, mentünk egyből fogászatra, de semmit se csináltak vele, mert nem vérzett, nem tört le.

Minden este mossuk a fogát, rendszeresen cserélem a fogkefét. Már ő kéri fürdés után, és gyakorolja egyedül.

Az életben nem ivott cumisüvegből, cumija se volt.


Persze ítélkezni mindenki szokott, aki azt se tudja, hogy kik vagyunk. De azt egyből oda tudja nyávogni, hogy szeeegééény kisfiú, anyuka nem szokott neked fogat mosni, csak adja a csokikát, ugye?

2019. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Kisfiamnak az első 2 metszőfoga volt fekete. 2x sikerült rohanás közben a mettlachit úgy lekoccolnia, hogy a foga sérült, elhalt. Igen, ilyenkor azért fekete, mert belül tk rohad. Ez van, nem lehet mit tenni ellene. Ezen a mosás sem segít.


Ellenben van az a fajta is, amikor fekete és láthatóan szétettte a cukor, tehát tényleg szó szerint lerohadnak a gyerekek tejfogai. A sok édesség, cukros üdítők, kakaó eredménye, főként úgy, hogy a gyerek szájából lóg folyamatosan a cumisüveg az utóbbiakkal megtöltve. Így hiába a fogmosás, ha kvázi 0-24-ben érintkezik a foga ezekkel a szarokkal.

2019. márc. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Lehet bármi más is, azt mondta orvos, nemegyszer láttak már ilyet és a maradandó fog pedig gyönyörű egészséges lett. Az én gyerekeimnek is tönkre mentek a tejfogai, pedig mostuk-szájvizeztek, még vmi zselét is kentem rá.

Kérdeztem fűt fát, azt mondták, ez van, nem tudsz mit csinálni.

Barátnőmnek az összes foga elkopott-pár év alatt-azt sem tudták megmondani mitől, nemhogy azt mit csináljon.

2019. márc. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Mint előttem is írták, lehet attól, hogy sok édességet eszik, de inkább attól szokott, ha víz helyett főleg gyümölcslét, teát, kakaót fogyaszt, pláne éjszaka illetve, ha nem mosták neki már az első fogtól (régen nem is volt "divat", csak 1-2 éves kortól vagy csak onnantól, ha már ki tudta köpni a fogkrémet).

Lehet attól is, hogy beverte (jellemzően felső első fogak) és sérült a gyökér, ilyenkor elhal a fog, szürke-barna lesz. Ez azért elég gyakori a gyerekeknél.

Lehet "genetikai", ez meg elég ritka, azt jelenti, hogy a fogzománc vékony, sőt van, hogy hiányzik és már így bújik elő a fog. Érdemes azért ilyenkor utána járni, nincs-e mellette D-vitamin hiánya, neadjisten csontritkulása is a gyereknek, ami valamilyen felszívódási zavartól is lehet (pl .lisztérzékenység).

2019. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Húgomnak volt hasonló, de nála egyértelműen a cukros tea+cumisüveg kombó okozta. Olyan volt mint egy vámpír. Kis csonkok voltak a fogak helyett, azok is barnás színűek. A maradandó fogai viszont egészségesek. Nem is értem anyámnak két gyerek után hogy jutott eszébe a harmadiknál ez a marhaság.
2019. márc. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Nekem mindig erősek voltak a fogaim, pedig anyám sose mosta. A csontfogaim is mind megvannak 39 évesen, pedig én vettem az első fogkefémet 14 évesen, zsebpénzéből, és balhé volt miatta.

Saját gyerekeimmel teljesen másképp akartam, első fogaktól mossuk nekik. Minden nap megy a balhé a fogmosás miatt. Ennek ellenére volt már lyukas foguk.

2019. márc. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!