Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos baba húzza fel...

4 hónapos baba húzza fel magát ülésbe. Nem korai még?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy 6 hónapos korig nem szabad ültetni őket, de mi van akkor ha állandóan azon ügyködik hogy felhúzza magát. A kezembe, a játékaiba, még a cumisüvegbe is képes belecsimpaszkodni és már ül is. Ha nincs kéznél semmi, akkor meg próbál lendületből, hasizomból emelkedni. (nyilván ez nem megy még neki.)
2019. márc. 29. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, ha erőlködik, az káros, ha kapaszkodva felül. Fordítsd hasra, úgy jobban tud nézelődni vagy marad az ölbebabaság vagy kendő.
2019. márc. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendben van ez így. Nekem a harmadik fiam volt ilyen, 4 hónaposan fél kezére támaszkodva ült (magától), 5 hónaposan már magabiztos, támaszték nélküli volt az ülése.

9 hónaposan felállt, állati sokat gyakorolt, ügyködött fáradhatatlanul a járókában. 10 hónaposan önállóan járt.


Ha saját maga csinálja, hagyni kell.

2019. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen gyerek sem úgy kezd ülni MAGÁTÓL, hogy "hasizomból felül", hanem vagy mászásból vagy hasonló pozicióból kiül a lába mellé támaszkodva!

Az meg, hogy segíted kapaszkodva felülni, csak árt neki!

2019. márc. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kislanyom 3 hónapos kora óta erőlködik és volt olyan is mikor felült (gondolom véletlenül). Most 7 hónapos lesz de még mindig nem ül.
2019. márc. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha maga csinálja, haygni kell, de nem úgy, hogy elé tartod az ujjadat, hadd húzza fel magát. Add a kezébe a játékát, és engedd el. Ha nem tartasz ellen neki, nem fogja ülésbe húzni magát.

Mikor ébren van, minél többet fektesd hasra. Először hasonfekvésből kéne feltámaszkodnia, aztán hasáról a hátára és vissza fordulni, négykézlábra állni, és valahol ezután jön az ülés.

2019. márc. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! Nem ültetem és nem is írtam, hogy hasizomból ül fel, csak azt hogy nagyon keményen igyekszik úgy is.

A kiságy fölé belóg a játéka és el is éri. Abba kapaszkodik és húzza fel magát.

A hasra tevéssel az a gond, hogy minden irányba forog már és nem marad meg egy helyben. Gyűlöl hason lenni. Hiába szórakoztatom amint lehet már fordul is át a hátára.

2019. márc. 29. 20:21
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem tedd arrébb a játékot. Egyébként pont jó módszer hasonfekvés megszerettetésére, ha hason kell elérnie a játékokat.
2019. márc. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Coffelia ***** válasza:
Ez a karral csimpizés ennyi idősen teljesen normális, még jó szórakozás is nekik :)
2019. márc. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!