Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabával ti hogy mentek a...

Kisbabával ti hogy mentek a boltba ha a babakocsit a bolt előtt kell hagyni? 8 kg kislányom és ha a kezembe veszem, mire végzek a vásárlással majd megszakadok és alig tudok mozogni.

Figyelt kérdés
Hordozókendőt nem használok.
2019. ápr. 1. 06:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%

1. Bojkottáld a boltot. Menj oda, ahol normálisan lehet vásárolni.

2. Ne babával menj. Megvárod míg a párod hazaér, és mehetsz vásárolni.

3. Menjen a párod vásárolni.

4. Rendelj házhoz.

5. Vegyél egy hordozót.

Nagyjából ezek a megoldások vannak.

2019. ápr. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
25%

Ha már stabilan ül, akkor vegyél egy csipőülőkét. Bár az is hordozóeszköz, de kb 3000 ft, és csak rácsatolod a csípődre, mint egy ővtaskát és ráülteted a gyereket.


Ígyis tartanod kell a hátát, de nem a karod szakad le, a csipődre helyeződik a súly.

2019. ápr. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Nem megyek olyan boltba, ahol kint kell hagyni a babakocsit.
2019. ápr. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem ül. Faluban lakunk csak ez az egy bolt van. Párom este ér haza akkora bezár. Hordozónk van, de az nem fér a babakocsiba. Jó lenne ha a minden napi pár dolgot én tudnám meg enni nem a páromnak kellene szaladgálni hajnalban a boltba. De így elég nehéz. Párom is mondja hogy vegyem kézbe a gyereket és kész. De ha az egyik kezembe ott van(és persze izeg mozog) alig tudok vásárolni, fizetni meg pakolni lehetetlenség. Nem tudom én vagyok a béna vagy így másnak sem megy??
2019. ápr. 1. 07:01
 5/24 A kérdező kommentje:
*megvenni
2019. ápr. 1. 07:02
 6/24 anonim ***** válasza:
79%

Akkor más megoldás nincs. Vagy megoldod kézben, vagy veszel egy hordozót.


Ha nem akarsz kötögetni, akkor vannak ma már olyan csatos hordozók amiket pillanatok alatt magadra csatolsz és mehetsz a dolgodra. Pl emeibaby, fidella.


Egyébként én ilyenkor mikor így kellett boltba mennem, akkor mindig bankkártyával fizettem, es előre odakészitettem a zsebembe, akkor nem kellett pénztárcával szenvednem, illetve nem szatyorba vagy táskába pakoltam, hanem fonott kosárba. Teljesen megoldható igy a bevásárlás karban a babával.

2019. ápr. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%
Vagy ne foglalkozz a tiltással, vidd be a babakocsit. Aki rád szól, annak a kezébe nyomod a gyereket, tartsa, amíg bevásárolsz.
2019. ápr. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%

Vannak mar jobban a babara allithato csatos hordozok, ha kendot nem szeretnel, vagy pl. egy karikas kendot is nagyon egyszeru feltenni, azt sem kell kotogetni, baba be, es lesz ket szabad kezed, az eszkoz meg elosztja rajtad a sulyt.


Ha nem szeretned hordozni, akkor marad a kezbenvivos megoldas, ameddig nem ul. En azt mondjuk ot percig is alig birtam, megvaltas volt a hordozoeszkoz. Mi a gondod vele? Sokkal nagyobb rugalmassagot biztosit, mint egy babakocsi, pl. tomegkozlekedesen is ezermillioszor egyszerubb azzal menni, nem beszelve arrol, mikor beüt a szepa, vagy nem akar elaludni.

2019. ápr. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%
Jobban meg kell szervezni a bevásárlást, hogy ne kelljen naponta boltba szaladgálni. Hétvégén, mikor a párod is otthon van, valami hipermarketben nagybevásárolni akár együtt, akár elmegy egyikőtök, átgondolva a következő heti menüt. Ha ez megvan, hét közben már esetleg csak azt kell megvenni ami lemaradt, vagy esetleg pékárut, bár személy szerint én azt is megveszem előre és lefagyasztom frissen, így ha szoba-hőmérsékleten (nem mikróban, sütőben, mert akkor kiszárad) kiengedem, akkor pont olyan friss, mint amikor a fagyóba tettem. Tejterméket is lehet egy hétre előre simán venni, de ha esetleg csak néha kenyér, tej, egy is zöldség kell, (már ha majd szezonban nem lesz háznál nálatok, azt nem tudom) akkor csak azért kell beugrani és biztosan nem minden áldott nap, max egy héten egyszer, ha lemaradt valami. Célirányosan 1-2 árut megvenni pedig nyilván rövid idő. Gondolom kisbolt, nem egy Auchan, amig bemész azért ami kimaradt, nem szakad le a kezed. Ezt kisgyerekes szülőként akkor is praktikus megszervezni, ha amúgy be lehet menni babakocsival, mert szerintem a világ legfeleslegesebb és legidegőrlőbb dolga, babával/totyogóval/kisgyerekkel napi szinten a boltban dekkolni, aztán sorban állni, mikor ez némi szervezéssel és logisztikával simán elkerülhető és az erre elvesztegetett időt, töltöm inkább sétával, vagy a játszón (ha már nagyobb), a gyerek és a szülő is sokkal jobban jár, biztos lehetsz benne. Nekem már nagyobbak a gyerekeim, így tudok menni nélkülük is, de még így sem rohangálok napi szinten boltba, mert időpocsékolásnak érzem, előre megtervezem a dolgaim és nagybevásárlással letudom a lényeget, azon túlmenően, hogy rengeteg időt, még pénzt és energiát is spórolok vele.
2019. ápr. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%
Ha semmiképp nem akarsz hordozni (de miért nem?) akkor menjetek hétvégén egy alapos nagybevásárlásra. Én soha nem megyek a falusi boltba, már csak azért sem mert baromi drága...
2019. ápr. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!