Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szeret másokat, fog...

Miért nem szeret másokat, fog ez még változni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hónapos, engem meg Apukáját imádja, nekünk mindig nevet, boldog baba. Ha jönnek vendégségbe a nagyik,papák, esetleg barátnőmék, vagy mi megyünk masokhoz vendégségbe, akkor szinte egész nap hisztis. De akkor is, ha hozzánk jönnek. Ha példaul valaki odamegy elkezdi babusgatni, tényleg szépen, kedvesen, pl azt mondja de szép baba vagy...elkezd ordítani. Miert fél ennyire mindenkitől? A saját nagyszüleivel sincs el, sír ha felveszik stb...

Pedig 4 hetes kora óta visszük mindenfele, világot lát, embereket, és mi is közvetlen emberek vagyunk apukájaval...

Persze tudom még pici, de ez változhat még? Jó lenne úgy lenni másokkal is, főleg a rokonokkal, hogy el legyen. Mikortól fog elfogadni másokat is rajtunk kívül, vagy mit tehetnék én, hogy ne féljen mindenkitől?


2019. ápr. 3. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Az unokahugom volt hasonló, kb másfél évesen javult a helyzet. Ő ilyen és kész, nem kell megijedni, belelátni semmit.

A felnőtteknek kéne kapcsolni és visszavenni kicsit.

A gyerekek ösztönlények, ha vki vmiért nem szimpi azt rögtön tudatják. Elég ha mondjuk nem tetszik a nagyi parfümje vagy hajlakkjának szaga, vagy a pápának szúr a borostája.

A fiam pl ennyi idősen a dohányzó embereket bojkottálta. Nagyon érzékenyek még mindenre, olyanokra is amiket mi felnőttek nem tartunk fontosnak.

2019. ápr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk meg pont forditva, azt a reszt leszamitva, hogy nalunk is csendbe van, de ha letesszuk hangot ad annak, hogy inkabb a vallunkon nezelodne. Ha jottek baratnomek, rokonok, vagy buszon v vonaton utazunk csendben van es csak figyel, nezelodik. Amint haza erunk kezd nyafogni. Tudjak, am mi a jo nekik :D sztem mond neki jo elore, hogy jon ez meg az hozzad, ha fel akarjak venni mondjak neki, hogy jossz kicsit papahoz.. lehet ot zavarjak, ha a komfortzonajaba mennek.
2019. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hu, mintha az én kislányomròl ìrtàl volna. Màr 2 èves, most màr picit jobb, mert màr nem ordìt, csak nagyon csúnyán nèz mindenkire, aki hozzà szòl vagy csak rànèz. Pàr hònappal ezelőttig ha idegent làtott, bementünk valahovà emberek közè, a liftben mellènk àllt valaki, stb, olyan ordìtàst rendezett, hogy zengett tőle minden. Volt időszak, hogy az apjàval sem hagyhattam itthon, mert vele is sìrt. Ez elmùlt, de most sem szereti az idegeneket. Viszont kis idő után feloldòdik most màr mindenhol.
2019. ápr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából ha olyan helyre megyünk, akkor elvan. Pl. Orvosi rendelő, védőnőnél is csak nézelődik, nézi a többi babát, ha másik baba sírni kezd ő akkor is csak nézi, szokták is mondani milyen nyugodt gyerekem van 😅 Tehát mar az is megfordult a fejemben, hogy lehet az a baja hogyha valaki jön, akkor én picit odaadom nekik is...

Ugye a dokinál, védőbe végig velünk van, így persze, hogy nyugodt...

Szerencsére apjánál még annyi hiszti sincs mint nálam, nagyon elvannak

De örülnék ha a baráti rokoni találkák se csak sírasból állnanak..

2019. ápr. 3. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!