Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon sírós babák anyukái,...

Nagyon sírós babák anyukái, ti hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Lányom 4 hónapos. Extra sírós. Hasfájós is volt, de az szerencsére már múlóban van, viszont még mindig rengeteget sír. Alig van el magában. Kb 10 perc és üvölt, ha egyedül hagyjuk a játékával. Mindenért sír (ha éhes azért, ha enni kell azért, ha háton van azért, ha megfordul azért, stb)

Jeleztük már az orvosnak és a védőnőnek is, azt mondták nincs gond, ő ilyen természetű, érzékeny baba.

Rossz anya vagyok, de nagyon megterhelőnek érzem, hogy 4 hónapja csak a folytonos sírás hallgatom. Rettegek közösségbe menni, mert ha ránéz valaki már elsírja magát. A barátaink se látogatnak bennünket, mert a babám állandóan nyűgös. (már megkaptuk, hogy bezzeg xy gyereke milyen nyugodt)

Ti hogy bírjátok? Mit tesztek?


2019. ápr. 5. 10:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Nehezen bírtam :-( az én kisfiam már 10 éves, de végtelenül nyűgös baba volt, olyan mint amilyennek a tiédet írod. Onnantól lett egy picit jobb, amikor már önállóan tudott helyet változtatni, tehát már kúszott. De kb. 1 éves koráig nagyon sírós volt.

Én 9 hónapos korában kérdeztem meg a dokit, akkor ő azt mondta, hogy az a dolga, hogy sírjon :-( amúgy nem volt beteg, máig egészséges szerencsére.

Szóval el fog múlni, de átérzem, hogy nem bírod.

2019. ápr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
Te most viccelsz? 10 percet elvan egyedül a 4 hónapos babád és nyafogsz? Foglalkozni kell vele. Legyen napirendetek, az biztonságot ad a babának, hogy "tudja" mikor mi jön. A hordozás is csodákra képes. Semmi baj a gyerekkel. És veled sincs baj. A gyereknevés nehezebb, mint amire számít az ember.
2019. ápr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem viccelek és képzeld foglalkozom vele. Nem ez volt a kérdés.

Amióta elkezdett forgolódni azóta kendő én nem marad meg.

2019. ápr. 5. 13:08
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Nalunk harom dolog segitett, hogy magamra kotottem, es kb. szo szerint egesz nap hordoztam, setaltam vele, hogy nagyon gyakran, akar fel orankent megkinaltam a cicivel (ha nemaz kellett neki, ugysem fogadta el), es hogy kiiktattam a tejfeherjet, a tojast es a szojat az etrendembol (csendes refluxa volt, amit ezek is okozhattak). Se babakocsiban, sem az autoshordozoban nem volt el, nagyon sirt. Altatasnal nagyokat kellett vele rugozni (egy kesobb vett gimnasztikai labda mar akkor jol jott volna). 3-6 honapos kira kozott enyhult a helyzet, de igazan jobb csak akkor lett, mikor onalloan megtanult ulni. Utana mar szerencsere nem kellett annyit hordozni, es az autoban, babakocsibanis sokkal jobbanelvolt.
2019. ápr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%

Az én kislányom is ölbe baba volt, nem lehetett letenni, nagyon nehéz időszak volt. A férjem hazajött, volt, hogy elsírtam magam, mert még wc-re sem tudtam elmenni, úgy sírt. Egészséges volt, én is megjártam vele az orvost, védőnőt, mi lehet a baj. A hátam, vállam azóta is tropa. Jó anyuka vagy, ez természetes, hogy így érzel. Én is elvoltam keseredve, mert még boltba sem tudtam menni, mindenhol sírt. Mások a játszótereken beszélgettek, én meg befeszülve toltam haza az üvöltő lányom, kész voltam.

Szerintem kicsit kapcsolj át. Ne zavarjon a panaszkodása/sírása ennyire. A DM-ben van instant citromfüves babatea. Az is nagyon jó. Le kell foglalni pl. teszel gyümölcshálóba jó hideg almát, répát, azzal sokáig elnyammognak és nem tudják félrenyelni. Az én lányom szetette, ha énekelek neki, de volt, hogy a pizsifelsőm is elég volt neki, ha épp nem tudtam felvenni. Kitartást és ne magadat hibáztasd! Nehéz természetű gyereket kaptunk, nagy kihívás velük minden nap, de a legjobb, hogy egészségesek.

2019. ápr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%

[link]

Ez az etetőháló, amit írtam. Szuper találmány, fogzáskor is sokat segít, mert szeretik a babák a hideg gyümölcsöket, zöldségekwt rágcsálni.

2019. ápr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Ami még nálunk bevált, a hinta. Az Adami hintákban lehet fekve és ülve is altatni, vagy csak ringatni, ezt nagyon szeretik és nagyobb korban is lehwt használni.
2019. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

Bocs, csak telefonról írtam és elnyomom a betűket: Adamo hinta

[link]

De használtan jóval olcsóbb.

2019. ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, akinek nem ilyen nehéz eset a babája az meg sem érti és csak csodálkozik meg vádaskodik, hogy mit csinálunk rosszul.

Nem ölbebaba, letehetem a játszószőnyegre, csak ne hagyjam magára (pl míg főzök vagy elmegyek pisilni). Ott kell ülnöm mellette. Hiába van ringatónk, beleteszem, fel a konyhapultra, hogy lásson, közben beszélek hozzá,de néhány perc múlva törik nála a mécses.

10 perc alatt "össze tud veszni" a játékaival és sírás van belőle. Rengeteget énekelek neki, mondókázok. Van amikor lefoglalja egy időre és van amikor nem. Sír, hogy vegyem fel, felveszem, 10 perc múlva elkezd kapálózni meg sírni, hogy tegyem le és forogni akar.

Piszkosul érzékény a frontra meg a szélre. Egy kis időváltozás és azonnal nyűgös.

Már előre rettegek, hogy mi lesz, ha elkezdődik a fogzás.

2019. ápr. 5. 13:48
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
Nehez lehet. Az enyem sose volt sírós, de mai napig gyomoridegem van, ha egy órás útra megyek vele. 16 hónapos és hiába ulok hátul ordít úgy 20 perc utan. Pedig lekotom a figyelmet, meset olvasok neki. Az apja olyankor rendszeresen osszeveszik velem es gallyra megy a kirandulas.
2019. ápr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!