Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » NAGYON sírós újszülöttek...

NAGYON sírós újszülöttek anyukái, ez normális? Vajon könyebb lesz 3-4 hónapos korban? Kinövi? SOS, kezdek kétségbe esni!

Figyelt kérdés

9 hetes a lányom. Eleinte, mikor hazahoztuk a kórházból, még egész tűrhető volt a dolog, de azóta csak egyre rosszabb. Kizárólag kézben van el, akkor is csak ha járkálunk vele. Ha épp kedve van, nézelődik, de hamar megunja és csak sír. Sír ha leteszem, ha felveszem, sír ha így fogom, ha úgy fogom....mostmár rendesen kis “cica” nyafogó hangokat is ad. Nincs el a hintában, a pihenő székben sem. A babakocsit egyenesen utálja. Cumit nem fogadja el. Autós hordozóban próbáltam kivinni de abban is sírt.

A másik, hogy nagyon NAGYON nehezen megnyugtatható. Alig alszik napközben. Van, hogy csak cicin nyugszik le (de el nem alszik rajta), pluszban még el kell ringatni. Ezt van, hogy több körben. Aludni kizárólag rajtunk alszik, ölben vagy ha magunkra kötjük kendőben vagy hordozóban. Letenni nem lehet, mert azonnal felébred.

Nagyon ritkán, fogalmam sincs mitől elalszik és olyankor meg énreszthetetlenül alszik (szerintem ez front miatt volt nála párszor). Amúgy este felé általában nyugodtabb, egész nap vibrál és estére lenyugszik (az esti fürdés előtt), de ezt sem mindig. Az egész baba olyan, mintha állandóan dolga lenne, nem ér rá sosem, de közben üvölt a fáradtságtól, tehát az alvás igénye megvan. Hordozóban 2-2,5 órát is alszik, ha nagyon ritkán sikerül esetleg letenni és úgy marad akkor max 20 percet. De ez ritka.

Félek, hogy valami baja van! Vagy ez normális?

Ja és ami külön fura, h éjszaka elalszik a saját helyén, szépen és mélyen. Igaz 2-3 óránként kel enni.

Kinövi ezt a vibrálást? Fog tudni nappal aludni később? Le lehet majd vajon tenni? (Nyilván nem arra gondolok, hogy játszani, hanem aludni)?


2019. ápr. 7. 21:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

KITARTÁST! ♥️

El fog múlni. Tényleg. Egyik napról a másikra. A fiam ugyanilyen volt. Aztán 3 hónapos korára egy vigyorgó baba lett.

2019. ápr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Bárcsak igazad lenne! Már rendesen aggódok, h orvosi eset.
2019. ápr. 9. 06:56
 13/23 A kérdező kommentje:
Egyébként mostmár tud aludni napközben is?
2019. ápr. 9. 07:00
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy kicsit tul korán várod el tőle hogy egyedül aludjon el, nem gondolod? Még csak 9 hetes. Normális hogy rajtad csüng.

Illetve honnan gondolod hogy nem a hasa miatt sir? A ficánkolás pont ennek a jele. Ha ölben, fekve is ficánkol vagy húzza fel a lábait, az bizony a hasfájásra utal. Laktóz csepp mellé érdemes espumizant adni minden etetés előtt, mert az a pocak feszülést megszünteti.

Az én lányom 4 hónapos de csak ölben vagy cicin alszik el. Legalább 15 percet várok ha elaludt, csak utána teszem le. Ha nem hason alszik, akkor úgy takard be hogy a keze kicsit le legyen szoritva mert ilyenkor a reflexek is felébresztik folyton.

2019. ápr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem értem honnan veszed, h azt várom el, hogy egyedül aludjon el. Írtam is, h nem bánom nyilván ha altatni kell (a 4 evesem is altatom) de a picit nem lehet lerakni egyetlen percre sem. Leteszem és nyílik a szeme. Nem alszik sehol kizárólag rajtam.
2019. ápr. 9. 10:59
 16/23 anonim ***** válasza:
Ez egyèbkènt szerintem is hasfàjàs lesz. Mivel sokat sìr, ezèrt kimerül, rajtad èrzi magàt biztonsàgban, ìgy bàr fàj a pocakja, de a fàradtsàg miatt elszenderül, viszont nem tud mèlyen aludni, mert a fàjdalom nem hagyja, ezèrt ha leteszed, megszűnik a biztonsàgèrzete ès felèbred, kezdődik elölről. Ördögi kör! Ugyanez volt nàlunk, adhattam bàrmit neki, semmi nem segìtett, csak az idő! 😞
2019. ápr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló volt a babàm, de most 14 hetes és már sokkal jobb. Ahogy elkezdett neki tetszeni a világ, kialakul aktív ideje, amikor pl a játszószőnyegen vagy a kiságyban egy órát is elszórakozik, gügyög, nézi a kezét, macerálja a játékokat.

Szerintem sétáljatok sokat az utcán szép helyeken a hurcikendőben (nekünk a kutyus miatt napi 2 séta van), fogadd el, hogy a hurcikendőben alvás napközben teljesen oké (én most kezdtem el tudni délutánra egy otthoni alvást betenni és nekem mindig mindenhol csak cicin alszik el pedig mindenképpen próbáltam ezt elkerülni, de egyszerűen ilyen, cumi nem kell neki).

Nekünk még az jött be, hogy sokat játszottunk úgy, hogy letelepedtünk egy pokrócra és mondókaztunk, babajógát csináltam neki. A mondókák, versek, ölbeli játékok azóta is lekötik, es ahogy érett lett a játszószőnyegre, az is bejött.

Szerintem ne aggódj, adj neki időt, lehet hogy az elvárásaid nem reálisak, legalábbis az enyémek nem voltak azok, pl csomószor 12 óra volt,mire elòször ki tudtam jönni a szobából, nem lehetett egy tervezett felnőttétkezést kivitelezni. Ráadásul az apjával nem volt el egy percre sem.

De ha idomulsz hozzá és úgy próbálod lassan összeismertetni a dolgokkal, szépen kiérik.

2019. ápr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, az is oké ha csak Rajtad alszik el. Negyedik trimeszter. Ismered ezt az elméletet?

Hasfájós esetek egy részét testkontaktus hiánya vagy a babához nem jól alkalmazkodó étkezési ritmus okozza (túl éhesen kerül mellre vagy túl gyorsan jön a tej), lassíts ezzel is nyugodtan.

Pocónál még az is van hogy idő mire az ürítés koordijációja kialakul, hogy mikor és hogyan lazítsa a záróizmot.

Jót tesz a babamasszázs (van ilyen tanfolyam), az alsó végtagok behajlítása, hashoz húzása akár ritmusosan akár úgy tartva, pocaksimi az óramutató irányába, anya pocakjára félülő helyzetedben hasra fektetni, mèg jobb ha bőr-bőr kontaktussal megy ez, betakarni. Popót ütögetni.

Adj neki időt. Ne folyton azt várd mikor lehet l3tenni. Ami tök jogos, de én az elsò heteket megkeserítettem magamnak ezzel.

2019. ápr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van és ezt fejben tudom is. De totál kész vagyok, se éjjelen se nappalom. Látom ahogy a nagy a hianyomtol szenved, amitől meg jobban szenvedek, amitől a férjem is szenved..az egesz család gyakorlatilag kinyíródik.

Közben szorongok,mert olyanokat össze olvastam, h anyuka még egy évesen se tudta letenni meg rajta alszik meg így meg úgy...félek mi lesz, ha nem javul 3-4 honaposan se a helyzet és már most alig bírom.


Utolsó előtti, az egy otthoni alvást úgy érted, h letéve kisagyba?

2019. ápr. 12. 12:16
 20/23 A kérdező kommentje:
Ja most látom h a két utolsó válaszadó ugyanaz. Pocakja nem különösebben faj. Nem tudom mi ez nála, idegrendszeri eretlenseg talán...? Vagy a jó isten tudja.
2019. ápr. 12. 12:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!