Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » NAGYON sírós újszülöttek...

NAGYON sírós újszülöttek anyukái, ez normális? Vajon könyebb lesz 3-4 hónapos korban? Kinövi? SOS, kezdek kétségbe esni!

Figyelt kérdés

9 hetes a lányom. Eleinte, mikor hazahoztuk a kórházból, még egész tűrhető volt a dolog, de azóta csak egyre rosszabb. Kizárólag kézben van el, akkor is csak ha járkálunk vele. Ha épp kedve van, nézelődik, de hamar megunja és csak sír. Sír ha leteszem, ha felveszem, sír ha így fogom, ha úgy fogom....mostmár rendesen kis “cica” nyafogó hangokat is ad. Nincs el a hintában, a pihenő székben sem. A babakocsit egyenesen utálja. Cumit nem fogadja el. Autós hordozóban próbáltam kivinni de abban is sírt.

A másik, hogy nagyon NAGYON nehezen megnyugtatható. Alig alszik napközben. Van, hogy csak cicin nyugszik le (de el nem alszik rajta), pluszban még el kell ringatni. Ezt van, hogy több körben. Aludni kizárólag rajtunk alszik, ölben vagy ha magunkra kötjük kendőben vagy hordozóban. Letenni nem lehet, mert azonnal felébred.

Nagyon ritkán, fogalmam sincs mitől elalszik és olyankor meg énreszthetetlenül alszik (szerintem ez front miatt volt nála párszor). Amúgy este felé általában nyugodtabb, egész nap vibrál és estére lenyugszik (az esti fürdés előtt), de ezt sem mindig. Az egész baba olyan, mintha állandóan dolga lenne, nem ér rá sosem, de közben üvölt a fáradtságtól, tehát az alvás igénye megvan. Hordozóban 2-2,5 órát is alszik, ha nagyon ritkán sikerül esetleg letenni és úgy marad akkor max 20 percet. De ez ritka.

Félek, hogy valami baja van! Vagy ez normális?

Ja és ami külön fura, h éjszaka elalszik a saját helyén, szépen és mélyen. Igaz 2-3 óránként kel enni.

Kinövi ezt a vibrálást? Fog tudni nappal aludni később? Le lehet majd vajon tenni? (Nyilván nem arra gondolok, hogy játszani, hanem aludni)?


2019. ápr. 7. 21:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy gyerekem van. De ahogy látom, mindegyik baba nagyon más. Viszont akiket ismerek (több kollégának, barátnak lett egyszerre gyereke), ott mindenki azt mondta, hogy napközben testen altatja a babát.

Nekem egy cikket kellene megírjak plusz sok házimunkám van sokat vagyok egyedül mert 12-24 óràs váltott műszakokban dolgozik két állásban a párom. Ezért én kb a 3. otthon töltött nap belecsúsztam ebbe a görcsölésbe, hogy atyaég, nem tudom letenni a gyereket. És egyszerűen az enyém is ilyen karakter, így jött, pedig én szkeptikus voltam a "lazaságokkal" mint pl mellen altatás. De csak úgy alszik el vsz azért is mert egy hetet küzdöttünk együtt hogy elinduljon a tej.

Kb 9 hetes korára akadtam ki én is hogy pl lezuhanyozni se tudok.


De azzal hogy megnyugodtam és megadtam neki az időt amit kért, sokkal jobb lett és most is pl fél órája a mellettem lévő szobában matatja a játékokat és mozgásokat gyakorol. Amint elege lesz persze felveszem szóval ilyen erőltetés nincs.


Du most a nagy ágyon alszik 30-90 percet. Ott lehet hagyni. (Nekem velünkalvós lett a gyerek, amit sose gondoltam volba és nem is helyeseltem korábban, de így utólag szerintem pont azért mert este tudtam leginkább ráhangolódni és "betartott" nekem a letevésnél). Mind1 ez egy másik történet.


Ha még egy gyerekem lesz, sokkal rugalmasabban kezdem majd a nappalokat. Szerintem ez inkább a leválásnak kedvez majd nem annak, hogy örökre hordoztatja magát.


Nekünk ezek a mondókák nagyon jók!

2019. ápr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Ui: nekem amúgy itthon hordozókendőbe SE lehet(ett) tenni mert azt csak akkor szereti ha közben sétálok (es mivel nem is tudok úgy dolgozni, ezt a vonalat nem erőltettem). Kb két hónapig egyedül a séták alatt aludt napközben, igaz kezdetben még elviselte a babakocsit (azt viszont pont a világ iránti érdeklődés elkezdésekor vétózta meg. Gondolom ha majd a sportrészbe lehet tenni és kilát akkor jobb lesz. Addig hordozós sétákat tartunk.)
2019. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Bocs még én vagyok. A nagy nem tud odakucorodni amíg a pici eszik és ha elaludt rajtad akkor tudtok olvasgatni együtt vagy ilyesmi?

Segítséged nincs? Ha ennyire hurcipárti a babó, akkor pl testvéredre, anyukádra is rá lehetne picit kötni?

Nekem sajnos nem volt ilyen opció.

2019. ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!