Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hogy van ideje baba...

Kinek hogy van ideje baba mellett főzni?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kislányom. Neki is és nekünk is külön kellene főzni még.

Magunknak rendeljük az ebédet, a kislanyomnak meg lefagyasztottam a kajákat, de főleg bébietelt kap.

Egyszerűen nem tudok mellette főzni..

Ki hogy oldja meg? Hétvégén lehetetlen abban a két napban, amit legalább együtt töltünk még főzni is napokra előre.


2019. ápr. 10. 09:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Haf az rn gyerekem mar reg volt pici, de soha semmi gondot nem okozott a fozes - se bármilyen házimunka. Babahordozoban, etetoszekben, járókában, kisasztalnal eljátszott. Pláne főzésnél. Ott segíthetett is. Kapott répát, meg műanyag kést, hogy pucolja meg, tésztát, rizst, hogy főzzön.
2019. ápr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
37%

Hát enyém ennyi idősen nem játszott el egyedül, kisbaba korától igényelte hogy mellette legyek játék közben, 2 évesen már nem volt ilyen gond.

Én megvártam a férjem hogy hazaérjen a munkából, aztán vacsorára volt mindig meleg étel, semmi gond nem volt belőle, mai napig sokszor így van.

2019. ápr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván mellette voltam, 2, nem úgy kell elképzelni, hogy k bent volt a szobában én meg a konyhában. Egy helyisegben, beszelve hozza, játszva vele simán meg tudtam oldani
2019. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
?? Egy 16 és egy 2 hónaposom van, de mindent meg tudok csinálni mellettük. A magy segít bepakolni a mosógépet, amíg hajtogatok, kap 1-2 rucit és ott is “segít”. Ez kb 9 hónapos kora óta így megy. Söpörni, felmosni alvásidőben szoktam, h ne mászkálja tele a vizes padlót. Főzni a pici alvásidejében szoktam, a nagy addig játszik mellettem, v ha nyügi, akkor mondókázunk, éneklünk közben. Ha olyat csinálok, aminél veszélyes, ha láb alatt van, akkor beteszem az etetőszékbe és kap 2 zabkekszet (pl ha forró olajban sütök vmit). A sütőhöz tudja, h nem mehet, ha világít, elkerüli egy méterre kb.
2019. ápr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%
Mikor alszik a baba akkor főzök.
2019. ápr. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%
A hatamra kotottem, es ugy foztem, altalaban valami gyorsat, ami fel oran belul keszen volt. Neki Avent babaporolo+turmixban, csak bedobaltam a hozzavalokat es megparolodott, lekapcsolt magatol.
2019. ápr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Neki naponta főzök, magunknak is általában, de van hogy rendelünk vagy a férjem hoz haza.


- A konyhában van járókában, ameddig főzök (ez a leginkább gyakori)

- Akkor főzök, mikor alszik

- Nagyobb tesójával/apukájával/nagyszülővel mókázik, mikr főzök


Nekünk a gurulós járóka nagyon jó megoldás volt, egy van az alsó szinten, egy a felsőn. Nem tölt benne sok időt, de ameddig megfőzök vagy vasalok, addig nagyon jó és szereti is, mellettem is van, biztonságban is van.

2019. ápr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%
Az en babam jovoheten lesz 1 eves. Eddig megoldottam a fozest pedig nagyon rossz alvo. Nem alapozhattam arra ha alszik majd akkor fozok, mert nem nagyon tudok igy zorogni a konyha a szoba mellett van, es az ejszakazasoktol kimerult vagyok pihenek amikor csak tudok, ha alszik a kislanyom. Amikor megebred a delelotti alvasbol akkor szoktam neki allni, mert akkor egy fel orat el van a jarokaba ami a konyhaba van osszerakva. Acsorog benne, jatszik, leselkedik anya mit csinal. Azt eszi amit mi, ritkan kell fozni neki kulon. A baby eteleket se ette meg szinte sose, van 1 v 2 fele amit szeret de a tobbseget nem ette meg. Amit magunknak csinalok azt joizuen eszi. Persze nem a rantott hust v a rantott halat chilis babot stb. Hetvegen az apja figyel ra, jatszik vele, vagy elviszi setalni amig fozok. Nem megoldhatatlan.
2019. ápr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%
Ekkora korában ha épp nem aludt vagy nem láb alatt volt, ha nem ítéltem meg veszélyesnek, amit épp csináltam, azt a 3-5 percet, amíg beraktam sütőpapírra vagy egy lábas vízbe valamit, hogy magába rotyogjon, végigüvöltötte, hol a járókában, hol az etetőszékben, mert sehol nem maradt meg (pedig látott és volt kajája meg játékai is). (Sajnos a hordozást a hátam nem bírta.) Hétközben apa máshol evett, hétvégén meg vigyázott rá, vagy ő főzött.
2019. ápr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%

Csatos hordozóban van a hátamon, közben énekelek, és táncolok neki.


Ma egy carbonara spagetti, karfiol leves, sült padlizsán, répás húsgombóc ebédet csináltam meg.


Én azokat nem értem akik nem tudnak gyerek mellett főzni. Nem lehet 3 éves koráig éttermi koszton élni.

2019. ápr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!