Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba mellett NEM...

3 hónapos baba mellett NEM egész nap dolgozni? Szerintetek is probléma?

Figyelt kérdés

4 hónapos és egy hete lekezdtem újra minden hétköznap dolgozni. Ez azt jelenti, hogy délelőtt kb 2-3 óra és délután kb 3-4 óra. A gyerek addig jó helyen van (anyukám, nővérem vagy egy saját babájával otthon levő óvónő), van hogy velem is jöhet, de általában ez korlátoz és gyakorlatilag felesleges, mert nem tudok rá figyelni akkor (hiszen munka), ezért így nem igazán szoktam. Ja és egy napon, csak a délelőttről van szó, szóval igazából 4 ilyen nap van.


Másokat is hallottam, hogy csinálják így, sőt az egyik legjobb barátnőm is így csinálta, igaz az ő gyereke már 5 éves.


Egy ismerősöm viszont szóvá tette a hétvégén, hogy ez döbbenet és botrányos. Nem szoptatok, ezzel nincsen baj.


2019. márc. 27. 11:41
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Mellé ütöttem a címben, 4 hónapos.
2019. márc. 27. 11:41
 2/48 anonim ***** válasza:
39%

Csedet lemondtad?

Nekem csak az a botrányos, ha felveszed, miközben dolgozol. ;)

2019. márc. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Jó, akkor mondjuk úgy, hogy hobbi, nem munka :) Gondolom akik, horgolnak és eladják azokkal sincs probléma. Ez is valami hasonló csak emberekkel kapcsolatos. Élvezem, és pénz van belőle, de nem ez a lényeg.
2019. márc. 27. 11:46
 4/48 anonim ***** válasza:
81%
Hát nem tudom, én nem akarnék távol lenni az ilyen kicsi babámtól ennyit. A kisfiam 3 hónapos, el se tudon képzelni, hogy naponta több órát ne legyen velem. Mondjuk szoptatok, de nem csak emiatt, sok lenne ennyi nélküle. Én is dolgozom, dolgoztam a most 4 éves nagylányom mellett is, nála még hamarabb álltam vissza, de 100% home office-ban, alvásidőben, senki nem vigyázott rá, velem volt mindig, ahogy most az öccse is.
2019. márc. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
71%

Nem, eszembe nem jutna ! A babám egyszer kicsi, még dolgozhatsz 40 évet! Vagy 50-et ahogy emelkedik a nyugdíjkorhatár.

De egyébként meg a te dolgod, senkinek semmi köze hozzá.

2019. márc. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
87%
Figyi, tökmindegy, hogy csinálod, lesznek kritikusaid.
2019. márc. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem jó, hogy nem ülsz folyamatosan otthon. Viszont nekem ez sok lenne. Ha délelőtt 3 órát és a délután 4 órát összeadod, akkor már majdnem egy teljes munkaidős nap kijön. És szinte minden nap.

Nem mondom, hogy botrányos, de én biztosan nem csinálnám. 1-2 nap oké, vagy naponta 1-2 óra. De ez nekem úgy tűnik, hogy nagyon sokat vagy távol.

2019. márc. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
78%
Az a lényeg, Te hogy érzed, és a gyerek hogy viseli. Magasról tegyél mindenkire, úgy csináld, ahogy Nektek jó.
2019. márc. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
73%
Az előzővel értek egyet. Dolgozhatsz még eleget. Lemaradsz olyan dolgokról, amik pótolhatatlanok.
2019. márc. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
84%

Hát én biztos nem bíznám másra az ilyen pici babámat minden áldott nap hosszú órákra. Ennyi idősen még ha nem szoptatod is, rajtad szeret(ne) lógni.

Nem fogod látni, ahogy kúszni kezd, nem fogod hallani az első szavait, nem te fogod hozzátáplálni. Nekem ez meredek.

2019. márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!