Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok 1-2 hónapos babával...

Leírnátok 1-2 hónapos babával hogy alakul egy napotok? Nálunk nem akar beállni napirend.

Figyelt kérdés
Először is, régen falnak mentem az ehhez hasonló kérdésektől. :) Viszont most nagyon kíváncsi vagyok más hogy csinálja, kinél milyen napirend alakult ki. 5 hetes babám van. Vannak hisztisebb napjai, amikor nem akar aludni, nehéz megnyugtatni, óránként kel, sír/ordít... Valójában ok nélkül persze. Olyankor ezt fronthatásnak tudom be, mert amúgy jó baba. :) Ha egy átlag napot veszek akkor reggel ébred enni. Jó esetben szopizik, visszarakom aludni. Ilyenkor hamarabb ébred, délelőtt nem alszik egybefüggően sokat. Megint eszik... Aztán van, hogy 3-4 órát is átalszik,de ez teljesen változó! Ha nem tud visszaaludni, magában nem igazán van el, egyedül nem szeret nézelődni, nyöszörög, ha nem veszem fel, elkezd sírdogálni. Olyankor próbálom szórakoztatni, de ha lerakom, sír. Így sokszor kijön az, hogy szopi, pici ébrenlét, de megint szopi elalváshoz. :( Ezzel pedig hibát követek el. A neten azt olvastam, mindig ébredés után legyen a szopi, utána a "nézelődés, ébrenlét", utána elalvás magától. Hát nálunk ez így nem működik! Fentebb írtam is, hogy miért. :( Tippek, tanácsok, vélemények?
2017. júl. 24. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is: egy 5 hetes baba nem hisztizik! A sírásnak mindig oka van. Éhes, szomjas, fázik, melege van, kényelmetlenül érzi magát, fél, bármi, vagy csak egyszerűen az anyukájára van szüksége. De ennek semmi köze nincs a hisztihez. Napirendet pedig ne várj még el Tőle. Csakis azt figyeld, hogy mire van szüksége. Ha cici kell neki, akkor add oda Neki, ha csak a kezedben szeretne lenni, vedd fel. A babák nem könyv/internet szerint működnek. Szép lassan ki fog alakulni minden. Az én babám 8 hónapos, és még most sincs fix napirendünk, de nem is várom el Tőle.
2017. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hibát követsz el azzal, ha elalváshoz cicit adsz neki? Azta mindenit, az átlag anyatejes baba akkor nem olvasta azokat a szuper írásokat a neten, amelyeket te! Ugyanis rengeteg anyatejes baba cicin alszik el, és milyen jó is az, amikor anya és babája összebújnak, és egy kis szopi után jóllakottan (az anya puhára leszívott mellekkel, ez sem mellékes😃) mindketten elszundítanak.

Én anno direkt arra törekedtem, hogy az alváshoz közeledve már ne legyen dolgom, ne csörögjön a telefon, ne jöjjön a postás, és egy szopi után átkarolhassam a babáimat, és aludjunk együtt. De jó volt! Most már ovis és bölcsis a két gyönyörűségem, én dolgozom...és nagyon hiányzik az az időszak.

Szval ne görcsölj ezen! A babák nem olvasnak szakkönyveket, ők a legtisztább kis ösztönlények, azt jelzik, amire szükségük van. Nem hisztiznek, nem téged akarnak idegesíteni, hanem sírnak, mert bajuk van. Az is lehetséges ok, ha unatkozik, és csak akkor van csendben, ha kézben van. Ilyenkor fel kell venni, és babusgatni kell. Vagy hordozni.

2017. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy 5 hetesnél ne várj napirendet! Igen, van akiknél már ilyenkor alakul valami (utána pedig pár nap után borul), de egyáltalán nem jellemző.
2017. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
51%

Nálunk is ugyanez a helyzet. Nemsokára betölti a 6 hetet, és tegnap meg ma is egész nap enne (ugye a növekedési ugrás). Úgyhogy kb semmit nem tudok csinálni,majd ha az apja hazaér , főzök...

Hiába mondják h a háztartás legyen az utolsó, azért enni kéne valamit, nem rendelhetek örökké.Mosogatás közben is bőgött... de ki kell fertőtlenítem a cuccát.

Jah meg felesbe eszik, szopi 20-30 p utána 60-90 ml tápi,büfi úgyhogy a kaja mindig egy óra hossza... és most 1-2 óránként éhes...kivagyok

2017. júl. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, gyereket vállaltatok, legyen már egy fontossági sorrend!
2017. júl. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5,

Nekd mi bajod van? Azert, mert gyereke van valakinek, halljon ehen? Tan te milliomos vagy, hogy tudsz minden nap rendelni? En ma is es tegnap is fozok/foztem.

2017. júl. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
4-es! Nálam most dettó ez van, ezért írtam ki a kérdést. Mintha egesznap enne! Es az utóbbi napokban igy semmit nem tudok csinálni mellette. , alszik 30 percet es mar szopizna is tovabb. Igy tényleg nagyon körülményes főzni vagy bármi. :(
2017. júl. 25. 08:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát akkor, kérdező, a babád vszleg egy fejlődési/növekedési ugráshoz érkezett, ezért akar pici megszakításokkal egész álló nap enni. Ez bizony az az időszak, amikor - ha segíteni akarsz neki "megcsinálni a tejét", azaz kialakítani egy kereslet-kínálatot - amikor bebújsz vele az ágyba, és magadra csatlakoztatod. Nem viccelek, szó szerint melléfekszel, és engeded annyit és annyiszor szopizni, amennyiszer ő szeretné. Ha így teszel, 3 nap alatt újra lesz annyi tejed, hogy elég lesz neki 3 óránként szopizni. Most feltehetően kevés az a mennyiség, ami egyszerre kijön a melledből, ezért kéri ilyen sűrűn. Ilyenkor tényleg hagyd a francba a házimunkát, főzést! 3 nap kupiba senki sem halt bele, a főzést pedig oldja meg a férjed, anyukád, anyósod, vagy rendelj. 3 nap tényleg nem a világ!

Nekem egy babád barátnőm javasolta ezt az ágybabújást a babával, amikor úgy éréztem, nem elég a tejem, és a kisfiam folyton szopizott, sírt, semmi nem volt jó Neki. Pár nap alatt béke lett. A következő növekedési ugrásnál már tudtam, mi a teendő.

2017. júl. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#akkor

##babás

2017. júl. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

13 hetes a csepp lany :))

Egy honapja van ez a rutinom. Ahogy a

csepp lany eszik, ugy alakitom mindig.

Mostanaban 6-kor kel, en 5-kor: lezuhanyozok, megetetem a kutyat, macskat, kecskeket. Jovo honapba jon 2 db nyuszink is. :)) Bejovok, lezuhanyozok, megreggelizek, lefozom a kavet. Holnap paromnak be kell mennie a varosba, hozatok vele zold teat, igy a kavet lecserelem arra. Megcsinalom a tapszert. Felkel a csepp lany, atoltoztetem, pelust cserelek es megetetem. 120 mlt eszik 3 orankent. Nem tudom, tapszereseknel mikor van az, hogy tobbet esznek. Atviszem a nagy agyba, kicsit megtornaztatom, megmasszirozom. Beinditok egy mosast, hajtogatok majd teregetek. Utana beagyazok, beleteszem a hordozoba es jon velem a konyhaba. Megcsinalom az ebedet, kozben enekelek neki. Tegnap meg tegnapelott este megtanultam par uj nepdalt :) Konnyu es gyorsan elkeszitheto eteleket szoktam fozni, tegnap pl gyumolcslevest es krumpli ill repaagyon sult csirkeszarnyat es csirkemellet sutottem le uborkasalataval. Mosogatassal, rendrakassal egyutt egy ora volt. :)

9-kor megetetem a csepp lanyt es mikozben ringatom a karomban, olvasok neki verseket. Ez kb egy ora. Utana lerakom es alszik en meg kimegyek a kutyaval jatszani meg sepregetni. 12-ben megebedelek, megetetem a csepp lanyt, elmegyunk harman setalni a kovetkezo etetesig. Harom utan kitakaritok egy helyiseget (ez egy ora portorlessel egyutt) es utana fekszunk egymas mellett, kozben szol egy film a hatterben. Hatkor megint kajcsizik, megcsinalom a vacsorat. Kapnak az allatok is enni. Altalaban, ha a ferjem dolgozik, o meleget eszik, en hideget, ha itthon van, mindketten hideget eszunk pl tojast vagy salatat esetleg szendvicset. Meg rendet rakunk vacsi utan, felmosok aztan ferjem van a csepp lanyunkkal en pedig kapok egy szabad orat :))

Este fel 9-kor furdunk, fel oras torna es masszirozas van, aztan eves es magatol alszik. Mi sokszor nem fekszunk le akkor amikor o altalaban filmezunk v nyomkodjuk a telefonunkat v beszelgetunk, megmasszirozzuk egymast, szeretkezunk stb. Ha egyedul vagyok, az esti furdes utan olvasok, nyomkodom a telefont, filmezek, zenet hallgatok, mondokakat tanulok, nepdalokat, verseket, kaki allagrol olvasok, babatorna videokat nezek, keresek programokat, otleteket, hogy mit csinalhatnank egyutt vagy negyen, ha a ferjem is itthon van. Nagyon ritkak azok a napok mikor vmit nem tudok csinalni mert mondjuk front van es ez zavarja ot, nyugosebb tole. Pl 2 vagy 3 napja is front volt hat azt hittem nap vegere megbolondulok :))

Tegnap este is felt a vihartol igy felredobva az esti szokasainkat, ot vigasztaltuk, simogattuk, oleltuk. ALTALABAN mukodik ez a rutin es ez mar eleg :))

Nagyon kivancsi vagyok a fogzasra, hogy az milyen lesz de nem ragaszkodok ehhez a rutinhoz mereven, szerintem, ha akkor nyugosebb lesz, ami allando lesz az az allatok etetese es a seta mert a babakocsi mindig megnyugtatja. :))

BOCS, hogy ennyit irtam, de imadom ot!

2017. júl. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!