Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leesett a kisfiam az ágyról!...

Leesett a kisfiam az ágyról! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szoptatok így köztünk alszik már egy ideje. Mindig cserélgetem a cicit(fekve szoptatok) így néha kivülre kerül a baba, de nem teljesen az ágy szélére, meg eddig mindig úgy figyeltem rá, de mostmár nagyon mozog éjjel is (7hónapos) gondolom így történt meg a baj az előbb..meg hát nem vagyok valami kipihent, jól bealudtam...hangos sírásra keltünk fel,vagyis esés és sírás. Kb 80 cm magas a franciaágy szerintem, habitapira (szivacs puzzle-ra) esett, az van itt közvetlen az ágy mellett, kb 1 méterre volt az ágytól, háton feküdt és sirt. Felvettem, kb 1 percig sírt, aztán el is aludt vissza. Szerintetek lehet baja? Vigyem orvoshoz? Vagy ha nem tapasztalok semmit akkor felesleges? Úgy megijedtem, azóta is bőgök milyen szar anya vagyok, és bele se merek gondolni ha esetleg "rosszul esik le, fejjel vagy bármi :'(
2019. ápr. 14. 03:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Nem vagy szar anya!!!

Én bevinném, de legalábbis felhívnék valami ügyeletet.

Bár én nem értek hozzá, nincs gyerekem :D

2019. ápr. 14. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem szokott bajuk történni. Ha azóta semmi rendelleneset nem tapasztalsz, akkor minden rendben van. Az a 80 cm egy kicsit soknak tűnik ágynál....
2019. ápr. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
Miért nincs babaöböl? 7 hònap alatt nem sikerült kialakítani? Amúgy megmutatnám a gyereket orvosnak. Jó nagyot zakózott.
2019. ápr. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Ne aggódj,de azért figyeld! Ha utána egyből sírt,az jó. Figyeld,h nem túl aluszékony-e,volt-e hányás...

Egyszer az én fiam,amikor kapaszkodva már mindenütt felállt,neki esett az ajtó élének,rögtön egy hatalmas lila pukli lett a homlokán. Tettem rá jeget,felhívtam a gyerekorvost,ő mondta,mire figyeljek. Semmi gond nem volt szerencsére.

Ha attól nyugodtabb leszel,vidd el orvoshoz.

Amúgy nem rémísztgetni akarlak,de ahogy majd egyre több dolgot csinál,úgy egyre több ilyen (helyzet) lesz sajnos.

Az én fiam mar másfél éves,most kellett szétszednünk pl. a járókát,mert rájött,h nem csak kimaszni tud,de bele is. Felmászott a kanapéra,onnan be,aztán ki. Egész nap más szinte nem is érdekelte,annyira tetszett neki. Én meg egesz nap rettegtem,míg nem ért haza az apja,h mi történik,amíg pl. pisilek.

Remélem,nincs gond a kisfiaddal!

2019. ápr. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

A gyerekek 90%a esik le valahonnan 1 éves kor alatt. Emiatt nem vagy szar anya. Mindig akkor történik a baj, amikor csak egy percre nem figyelsz oda.


Az én lányom 4 hónaposan esett le a francia ágyunkról.


Én felhívtam a védőnőt. Kikérdezett, hogy honnan esett, hová, milyen magasból, azonnal felsírt-e, hányt-e, aluszékonynak tűnik-e?


Ha nem hányik, fel tudod kelteni éjjel, és az esés után egyből felsírt, tehát nem vesztette eszméletét, akkor megúsztátok komolyabb baj nélkül.


Beviheted a kórházba a saját megnyugtatásodra, de ott is csak 2 óránként keltegetni fogják, és 24 óra múlva hazamehettek, ha nem hányik, nem aluszékony. Ezt kb te is otthon meg tudod csinálni.

2019. ápr. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Meg fognak is leeesni, elesni boven. Mivel szivacsra esett nem valoszinu hogy lett baja.

Ha hany, aluszekony, verzik a fule vagy beverzett a szeme korul vagy alatt, vagy barmi szokatlant, vidd be.

Enyem is esett le agyrol borzaszto erzes volt, figyeltem a jeleket, de nem volt semmi aztan nem vittem be es baja se lett.

2019. ápr. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

Ha simán megnyugodott akkor semmi baj

Figyeld hogy bágyadt-e, ha hányna.



Egyébként ügyesen tudnak esni


Az én lányom többször is esett le, nem vagyok rá büszke, de olyan kajla, már nem is teszem kanapéra, ágyra..

Épp tanítjuk, hogy hogyan kell háttal lemenni ( 9 hós)


Egyébként amikor nem láttam hogyan esett megnéztem reflexeket

/ neten megtalálod miket, hogy kell/


Első alkalommal vagy 1 órát bőgtem (8 hetes volt és leforgott az ágy közepéről, pedig olyat előtte nyilván nem tudott

2-odjára csak mérges voltam, mertelketülhető lett volna, nem én vigyáztam rá.


Most már csak mindenkinek szólok,aki épp figyel rá, hogy vigyázzon, imád leugrani

( van h kacag utána)

2019. ápr. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nem latsz komolyabb serulest, szerintem nem kell orvoshoz vinni. Az en lanyom 1 eves mar 3x esett le az agyrol de o nem alvas kozben. Meg alacsonyabb is az agyunk de hat volt nagy siras meg kis piros folt a homlokon. Nem lett semmi baja par perc mulva ugyan ugy virgonckodott. Hiaba probalunk figyelni ilyen dolgok elofordulhatnak. Meg fog eleget esni ha jarni kezd
2019. ápr. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Most kelt, nem hányt, mosolygott mint mindig felkelésnél. Nem latok rajta semmit.

En utána 2 órán át csak forgolódtam...

Az ágyat nem mértem le, csak saccolok, bár ebben nem vagyok jó, lehet csak fél meter.

Remélem nem lesz gond.

2019. ápr. 14. 07:35
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is esett le ugyanígy, hogy szoptatás közben bealudtam és ő volt a szélen. Nem vagy szar anya, persze utána én is borzasztóan éreztem magam. Azoka kell figyelni, amit a többiek írtak itt előttem. Szerintem nem lesz baj!
2019. ápr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!