Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén kérem a tanácsotokat,...

Őszintén kérem a tanácsotokat, mert teljesen elvesztettem az ítélőképességem. Tényleg komoly a dolog, vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés
A héten kapott a férjem egy levelet, amit kibontottam, mert fel szoktuk bontani egymás leveleit. A levél egy faktoring cégtől jött, ami szerint megindult a férjem felé egy végrehajtási eljárás, és a levél kézhezvételétől számított 2 héten belül be kellene fizetni 1,5 millió forintot, mert különben haladéktalanul megkezdik a végrehajtást. Semmi adósságról nem tudtam, ezért hidegzuhanyként ért a dolog. Kérdőre vontam a férjemet, aki nagy nehezen bevallotta, hogy az anyjának néhány éve vett fel kölcsönt mert neki nem adtak, amit (mint kiderült) nem fizetett és ezért fajult idáig a dolog. Rögtön kérdőre vontam anyósomat is, aki bevallotta az egészet, de esze ágában sincs semmit tenni az ügyben. Én nagyon ki vagyok bukva, ezért nem tudok józanul gondolkodni, azért is kérném a tanácsotokat. Van egy 2 éves kisfiam, arra is gondoltam, eltiltom anyósomtól, nem tudom motiválná e valamiben. Egyáltalán hogy reagáljak abban, hogy a férjem eltitkolta ezt? Nem tudom hogy zajlik egy ilyen eljárás, nem tudom mi következik, azt sem hogy mit tegyek. Mit tanácsoltok?
2011. ápr. 21. 19:55
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet, az biztos. :( Először szerintem igyekezzetek rendezni az adósságot, az legyen az első.


Utána viszont mindenképpen beszéld meg a férjeddel, miért nem beszélte meg veled ezt anno. Ne kezdj el vele veszekedni, mert az általában nem célravezető (tudom, nehéz megállni), hanem mondd azt, úgy érzed, nem bízott/bízik benned, és ez nagyon rosszul esik neked. (Jogosan.)


Azt nem javaslom, hogy tiltsd el a kisfiad a nagymamájától. Bár tényleg gáz, amit tett, de ezek sem célravezetők. A férjeddel beszélj először mindenképpen! Anyósügyben most hirtelen nem is tudok mit tanácsolni.


Remélem, mihamarabb rendeződik a dolog!

2011. ápr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Csak az is gond, hogy fogalmam sincs, hogy tudnánk rendezni az adósságot, így is napról napra élünk :(
2011. ápr. 21. 20:07
 3/49 anonim ***** válasza:
100%

1,5 milla +behajtási díj+ késedelmi kamat


ami a férjed nevén van azt elviszik elárverezik.

aztán fizetéstól függően a felét is vihetik.


ha előtudtok kaparni ennyi pénzt max akk nem bár nagy összeg nemhiszem h ennyit ilyen rövid idő alatt sikerülne összeszedni.


anyu pici fia legközelebb gondolkozzon.

2011. ápr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
100%
Egyezkedjetek a factoring céggel, mennyi összeget tudnátok fizetni és kéritek hogy módosítsák a hitelszerződést. Ezt biztos lehet. Különben végrehajtási eljárás kezdődik, árverés ...
2011. ápr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
96%
Gyorsan zárd el a saját vagyonodat, senki ne férhessen hozzá a családjából.
2011. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
82%

Szia. GYakorlatilag ugyanazt tudom tanácsolni, amit az előttem szóló mondott. Nagyon intelligens a hozzáállása, így javaslom kövesd ezt a megoldást. Az a legfontosabb, hogy ha szereted a férjed, akkor MINDEN helyzetben mellette ki kell állnod! Ebbe az is beletartozik, hogy bár ő becsapott Téged (pontosabban titkolózott), segítened kell neki a helyzet megoldásában. Abba is gondolj bele, hogy akármilyen szemét is az anyósod, MINDIG AZ ANYJA MARAD A FÉRJEDNEK! Sajnos nekem is rengeteg bajom volt/van az anyóssal, nekem is voltak nagyon rossz lépéseim, amit az férjem ellen követtem el (elborult elmével), de rájöttem, hogy nem tud és nem is akar köztem a ygerek közt és a saját anyja közt választani.. Ez így is van jól. Sajnos a férjünkkel együtt megkapjuk a családját is.....

Segíts neki, tartsatok össze ebben a nehéz helyzetben . Tudom, hogy nagyon nehéz, de KITARTÁS!!!

Ha látja a férjed, hogy megbízhat benned, többet soha semmit nem fog eltitkolni előled!

MINDEN JÓT KÍVÁNOK!!!

2011. ápr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
89%
azért, hogy "boldogítsalak", ha a házasság alatt vette fel a hitelt, akkor az közös, szóval visznek olyat is, ami a te tulajdonod
2011. ápr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
92%

Micsoda anyós :(( Nem csoda, hogy kiakadtál.

Egész egyszerűen nem értem, mi az, hogy esze ágában sincs semmit tenni. Hogy lehet valaki ilyen? :(


Remélem, sikerül megoldani a problémát, jó lenne, ha az anyós "magához térne". Az eltiltással és haraggal nem hiszem, hogy sokra mész, de van róla fogalma, milyen helyzetbe hozott benneteket? Ne támadóan (mert arra automatikusan visszautasítóbb az ember), de próbáld megértetni vele, hogy mi a helyzet.

2011. ápr. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ, mindjárt írok még a válaszokra csak elviszem fürdetni a gyerkőcöt.
2011. ápr. 21. 20:16
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
Érdembeli választ nem tusok adni, de együttérzek és remélem megoldódik a helyzet...
2011. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!