Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen elvesztettem önmagam?...

Teljesen elvesztettem önmagam? Újra a régi akarok lenni!

Figyelt kérdés
Egyszerűen úgy érzem teljesen kifáradtam, ki vagyok zsigerelve.Éjszaka rendszeresen kel a lányom(6hós), nappal mindent egyedül oldok meg(azt sem tudom néha hogy a lakást takarítsam ki vagy a gyerekkel foglalkozzak, közben még főzzek is) .Magamra nincs idő se pénz..egyáltalán nem vagyok boldog. Barátok eltűntek, nevetni egyáltalán nem tudok már vagy nem szívből...Fáradt vagyok és elvesztettem a mosolygós Önmagam. Itthon is egyre több a vita. Úgy érzem csak én tudok ezen a helyzeten változtatni csak arra vagyok kíváncsi h van-e vki hasonló helyzetben??Hogy léptetek túl ezen ? Újra jó kedvű szeretnék lenni és optimista, boldog anyuka!!!!!!
2010. júl. 5. 12:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én orvosnál kötöttem ki, mert már saját magamtól is megijedtem. Nem részletezem nagyon, de én is azt éreztem, hogy elveszítem saját személyiségemet, nem tudtam én sem nevetni, a végén pedig aludni sem. Kaptam kedélyállapotjavítót, elbeszélgetünk a dokival. A lényeg, hogy ne készítsd ki magad, és valóban te tudsz változtatni. a kajarendelés jó ötlet, és a takarítást is be lehet osztani, hogy minden napra jusson egy "mese". NEm kell agyonra foglalkoztatni a babát sem, ha elvan egyedül, ha csak egy negyed órára, akkor hagyni kell. Én most már jól vagyok, lassan kevesebb gyógyszert szedek, erről is le kell szokni:-)

Egyébként akkor nyugodtam meg teljesen, mikor megbeszéltük a családdal, hogy 1 éves korában visszamegyek 4 órába dolgozni, és jövő ősztől megy bölcsibe a kiscsaj...tudom, sokan csóválják erre a fejüket, de úgy hiszem, hogy jobb a babának is, ha egy jókedvű, kiegyensúlyozott anyukája lesz, mint inkább otthon szenvedős...szerintem:-)))

2010. júl. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Azt hittem csak én érzek így de látom sokan vannak akik hasonló cipőben járnak/jártak :) Remélem sikerül felülkerekednem és újból boldognak , jókedvűnek lennem, mert nagyon UTÁLOM ÍGY már magam...és ez szörnyű érzés...

Mint mondták boldognak kellene lennem és ezt én is így érzem de sokszor annyira nehéz, és fáradt vagyok és társaságom sincs....ráadásul ez már a terhességem 20. hetétől így van....az azért elég hosszú idő! Mindenkinek kívánok Boldog Babázást :) felhőtlen gyereknevelést, erőt a problémák megoldásához ! Remélem nekem is lesz hozzá! :)

2010. júl. 5. 16:54
 13/13 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el!! Én is csatlakozom, nagyon sokszor éreztem mindenféle olyat,amit még magam előtt is szégyelltem. Rettenetesen magam alatt voltam néha! Amiket előttem leírtak, abból sok minden nálunk is így zajlott! ezért nem is részletezem, csak ismétlés lenne. Ez a boldognak kellene lenned duma meg fantasztikus, pont erre volt szükséged, gondolom. Persze biztos vannak, akik így tudják csinálni, de nem vagyunk egyformák, van aki egy gyerekkel is nehezebben boldogul, míg más hárommal is simán elvan. NEM VAGYUNK EGYFORMÁK!szerintem is nehéz egy gyerekkel. nagyon megváltozik minden, barátok elmaradnak, új életforma ez tulképpen, és nem egyszerű hozzászokni. Én is úgy éreztem, nem vagyok rá felkészülve, de igazából erre nem is lehet, mert ezt reálisan elgondolni csak azok tudják, akik tapaszatltak közvetlen környezetben, felnőttfejjel ilyet. Ezt csak akkor érezzük meg igazán, ha mi magunk vagyunk benne. Szóval, kitartás, egyszer vége lezs ennek a nehéz periódusnak! minden jót, szia!
2010. júl. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!