Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Forgásra ösztönző gyakorlatoka...

Forgásra ösztönző gyakorlatokat tudnátok írni?

Figyelt kérdés

Kisfiam elég lusti. Szeretném valamivel motiválni.


Nem olyasmire gondolok, hogy rakjak köré játékokat vagy feküdjek mellé, mert ezek megvannak.


Konkrét gyakorlatok érdekelnek, amivel forgásra tudnám ösztönözni.

Az oldalára elfordul, ott eljátszik, nyúl a tárgyakért, de onnan nem akar tovább menni.


2019. ápr. 16. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmivel trenírozni, ha egészséges. Nálunk az egyik gyerkőc beteg, őt 1 hónapos korától hordjuk dévényre, konduktorhoz, tornára. Neki kellettek gyakorlatok, de mindenhol elmondták, hogy az egészséges testvéreivel ne csináljuk ezeket a gyakorlatokat, mert nem szabad belenyúlni a természetes mozgásfejlődésbe, ha,nincs rá ok. Ha pedig vmi kóros, akkor neurológussal, gyógytornásszal kell egyeztetni. 1-2 havonta elvittem a tesóit is dévényre, hogy nézzen rájuk a gyógytornász, de soha nem tornáztatta őket, mert nem volt rá ok. Ők is lusták voltak, forogni fél évesen kezdtek pl, de ez nem ok arra, hogy megzavarjuk a természetes ritmusukat. A természet kitalálta ezt nagyon ügyesen, nem kell siettetni, segíteni, ha nincs probléma.
2019. ápr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Alapvetően egyetértek az első válaszolóval, egy egészséges gyereket nem kell trenírozni.


[link]


Ezen a linken vannak gyakorlatok, szerintem ezzel azért nem nagyon lehet mellélőni, egészséges babának sem árt egy kis torna, nekem a védőnő is javasolta. A cikk második felében vannak a forgást támogató gyakorlatok. Én annyit szoktam tenni, hogy amikor amúgy is hasra fordítanám a babám, akkor nem felemelem és átforgatom, hanem a cikkben leírtak szerint fordítom.

2019. ápr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk azt javasolta a dévényes hogy plédben hempergessük, ez stimulálja az agyat. Férjeddel fogtok egy plédet a 2-2 sarkán, baba bele, és úgy mozgassátok a plédet hogy a baba benne hemperegjen. Kicsit vicces :) de nálunk bevált, pár nap mulva magától forgott a lányom.

De egyébként ha még nem vagytok elkésve a forgással, akkor ne erőltesd.

2019. ápr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam csak egyik irányba fordult,nekünk is a plédben forgatás vált be :)
2019. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Látta Dévényes és neurológus is. Szerintük rendben van csak lusta kicsit. 5 és fél hós egyébként.


Akkor nem erőltetem, de azt a plédes dolgot kipróbálom.

2019. ápr. 17. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!