Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mikor ült a babátok...

Nektek mikor ült a babátok önállóan?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos múlt, kb. 2 hete már szépen ül, ha felültetem.

Akár 1 óra hosszát is képes ücsörögni anélkül, hogy elborulna, viszont magától még nem tud felülni.

A védőnőm azt mondta, hogy nyugodtan ültethetem, csak ne támasszam ki, mivel, ha elfárad, el tudjon dőlni és "amit már tud a baba, azt csinálhatja".

Vélemény?

Nektek mikor ült a babátok magától és mikor ültettétek?

Rosszindulatú, kioktató fotelforradalmárok ne kommenteljenek, köszönöm.



2019. ápr. 16. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Tilos ultetni!

És igen , "

fotelforradalmar " vagyok , szakmabeli , 20 éves tapasztalattal.

Majd három év múlva ne gyere ide nyögni hogy szét van menve a gyerek gerince 🙄

2019. ápr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9-10 hónaposan mind a három. Semmikor nem ültettem egyiket sem, mert nem akartam tönkretenni a gerincüket...
2019. ápr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

En is úgy tudom, hogy nem szabad ültetni de nagyon sokan ültetik egyébként.

7 hónaposan kúszás/mászásból ült "ki". Azóta ül bár hasizomból még nem.

2019. ápr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan


De 8 hónaposan már állt asztal mellett,lépegetett is. Kifejezetten siet a babám minden fejlődési lépést.



Ne ültesd!

Azon kívül hogy nem tesz jót a gerincének, nem inspirálja semmi a mászásra mert rendesen, sokat lát.


Persze pár percre a kezedben vagy amíg tapsikoltok vagy lovaglósat játszatok lehet, de mindig tudjon eldőlni.

2019. ápr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6 hónaposan felült egyedül de sosem ültettem, magától csinálta. Mindkettővugyanakkor kezdett felülni mint állni.
2019. ápr. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kb. 7, majdnem 8 hónaposan ültek, bár akkor sem derékszögben, de a babakocsit már muszáj volt valamennyire megdönteni, különben végigordították az utat, de autóban még döntve voltak, etetőszék helyett az ölembe... Olyan 8-9 hósan tudtak rendesen ülni már. Nézd meg a tiéd hátát, hogy amikor üldögél, akkor nem támasztja-e ki magát az egyik kezével vagy rogy-e össze (még ha nem is dől el). Ha görbe, akkor csak jól egyensúlyoz, ha egyenes, akkor már tényleg tudja tartani magát.
2019. ápr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

10 hónaposan.


Tilos ültetni!

2019. ápr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hónapos múlt amikor magától felült. Nem szabad ültetni addig. Az én védőnőm lelkiismeretes és mondta, hogy az ültetéssel csak ártok. Később lehet gerincproblémája, továbbá a motiváció sincs meg arra hogy egyedül próbálja, hisz te megteszed helyette.
2019. ápr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A nagy 6 hónaposan, a kicsi 7,5 hónaposan ült fel magától. Nem ültettem őket soha, max. a babakocsi háttámláján emeltem, de nem derékszögig, csak, hogy ne legyenek teljesen vízszintesen.
2019. ápr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

6 hónaposan kezdett kúszni, 2-3 hét alatt váltott át teljesen mászásba, onnan ült ki. Eleinte féloldalasan, aztán egyre hosszabb időkre egyenesen is. Na ez az amit magától csinál.

Nekem a legfurcsább a felültetem és órákig tud úgy ülni rész. Az én fiam még most sem tud órákat ülni. Örülök ha 3-4 évesen képes lesz egy óvodai foglalkozást nyugton végigülni.

Mióta megtanult kúszni még álmában is folyton megy.

2019. ápr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!