Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdekelne, hogy vajon normális...

Érdekelne, hogy vajon normális dolog az, hogy egy egy 3,5 hónapos gyermek 7,5 kg, (4 kg-mal született). Akkor van etetve, amikor csak megnyikkan. Szinte egész nap. Ez normális dolog?

Figyelt kérdés
Akkor van etetve, amikor csak megnyikkan. Nem értek hozzá. De egy kicsit sokallom a súlyát, bár ha igaz, hogy anyatejtől nem lehet elhízni, akkor minden aggodalmam alaptalan. De ránézésre igencsak az elhízottz katagória. Nem gyengén tokás. Beleszólásom nincs a dologba, de majd ha a saját babóm megszületik, akkor tudni szeretném, hogy vajon tényleg ez se jelent gondot ?
2010. júl. 5. 12:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha eleve 4 kilóval született nem olyan dúrva. Egy 3,5 hós babának 3 óránként elég ennie. Bár a fene se tudja hisz az én kislányom most 7 hónapo és 8.3kg. Ő is elég duci. Ilyenkor még nem gond ha duci. Majd ha elkezd többet mozogni már nem fog olyan ütemben hízni.
2010. júl. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

szia, az is számít, hogy hány centi. az enyém ennyi idősen 6,5 kg volt és 62 cm, de ő csak 2650 gr-mal született, utána hamar behozta a lemaradást. ő is elég tokás volt, de nem gurult vagy ilyesmi. olyan jó husis volt, de nem kövér.

anyatejjel elvileg tényleg nem lehet túletetni. ui. a babák ösztönösen annyit eszenk belőle, amennyi jólesik, még nem olyan mohóak mint a felnőttek. ammi túl sok, azt meg kibukják büfiztetésnél.

2010. júl. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. ilyen korban szerepet játszaht a gyakoribb evésekben a fejlődési ugrás is. az enyém 3 hós koártól egy ideig volt hogy másfél óránkánt evett. aztán amikor elmúlt, akkor helyreállt a rend. én igény szerint szoptattam amúgy, de ő magától kb. úgy kért, ahogy a könyvben írva van. :)
2010. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 hós a babám és 6kg és abszolut nem kövér,teljesen normális baba pici tokája van de csak ha fekszik.


Szerintem normális mert eleve 4kg-al született.

És igen egy ekkora baba egész nap eszik.5-6szor ha tápszeres és még többször ha anyatejes!!

2010. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden nyikkanás jelenti azt, hogy a baba enni szeretne... Vegyék fel, tegyék tisztába, álmos, nyűgös, unatkozik, nem tud elaludni, az anyja kell neki, cumizni szeretne... ezeket mind közli, és hiba mindig megetetni, mert más is kellhet neki.


De nem sok, amennyit hízott. Öszehasonlításképp az én szintén 3,5 hós fiam 300 grammal született, és most 6,13 kg, azaz 3,13 kilót hízott születése óta. Az említett gyermek pedig 3,5 kilót.


Anyatejtől tényleg nem lehet elhízni. A felesleget kibukja.

2010. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Természetesen nem 300 hanem 3000 grammal született. Bocs.
2010. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

lányom 3950 grammal és 56 centivel született, 3,5 hósan (15 hetesen) volt 5610 gramm és 64 centi, csak anyatejet kapott.

(most 16 hós, és majdnem 11 és fél kiló)

A 4,4 kilóval és 57 centivel született fiam szinté akkora korában is "csak" 6900 gramm és 68 centi volt.

Megjegyzen ez 10 éve rengetegnek számított, mára már lassan átlagos



Szerintem jó az igény szerinti szoptatás,de minden nyikkra cicire tenni egy babát, az azért már túlzás, ezer más dolog miatt is nyekereghet.

2010. júl. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Változó hogy kinek milyen teje van, a baba mennyit eszik mennyit hízik, de ha éhes a gyerek enni kell neku adni!

Fél éves korra duplázzák a súlyukat, 1 éves korra megháromszorozzák a születési súlyukat a gyerekek.

Nekem mikor szopizott alig hízott pedig 2-3 óránként evett, de napi 6-7 kaki volt. 4 hónaposan hozzátápláltam, és akkor 1-1 kilót hozott havonta. Most 15 hónaposan 12,5 kg, jó husi de magas is.

Barátnőm fia 4 hónaposan 8,5 kiló volt, heti 1x kakilt, mindent megemésztett, majd hozzátáplálásnál mikor már nem szopizott annyit meglett a napi kaka, és alig hozott valami meg elkezdett kúszni mászni

15 hónaposan ő 11 kg.

Változó nagyon ki mikor mennyit hízik, és nem hiszem hogy túl lehet etetni egy babát mert ha nem éhes nem eszik, és csak annyit cigizik amennyi neki kell.

Szerintem te is cicire fogod tenni a babád ha sír hogy éhes, nem hagyod éhen azért hogy ne legyen tokás:)

2010. júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is remélem, hogy ártani nem lehet az állandó etetéssel, bár itt rengeteg alkalomról van szó. Fél óránként napközben, épp hogy abbahagyja, már kezdi megint. Bár szerintem nem mindig cicihiánya van, csak a szülők ezzel kompenzálják a másfajta törődést. Éjjel csak másfél óránként eszik. Aztán lehet, hogy egy ilyen csöppségnek még elég a cici szájbadugása is törődésként. Nem vagyok egy nagy szakértő. Sajna magasságát nem tudom, de nem az az aranyos duci, hanem inkább gurul.
2010. júl. 5. 12:46
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs gond a sulyaval, az anyatejes babak is tudnak havonta egy kilot hizni. Ez kesobb merseklodik, altalaban 3-4 honapos korig tart ez a gyors hizas.

En sohasem bantam hogy ducik voltak a babaim, sot, jo volt tudni, hogy van tartalekuk.

2010. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!